Simoviča, príslušníka tzv. zemunského klanu, zatkli v Belehrade koncom novembra po triapolročnom pátraní. Podľa žaloby Simovič spolu ďalším členom klanu vybral budovu, z ktorej ostreľovač na Djindjiča vypálil smrteľné strely. Tiež mal bývalému zástupcovi veliteľa špeciálnej policajnej jednotky "Červené barety" a predpokladanému strelcovi Zvezdanovi "Zvekimu" Jovanovičovi odovzdať pušku, ktorú zabezpečil zemunský klan. Simovič pred súdom poprel, že by Jovanoviča poznal.
V kauze Djindjič vzniesli žalobu proti 13 osobám, päť z nich je stále na slobode. Proces sa začal pred tromi rokmi a podľa súdnych zdrojov by verdikty mohli byť vynesené v januári. Proces sa začal deväť mesiacov po zabití Djindjiča.
Pojednávanie poznamenali viaceré problémy - napríklad s odvolávaním svedeckých výpovedí a vraždami svedkov. V júni našli zabitého dôležitého svedka Zorana Vukojeviča. V septembri predsedajúci sudca náhle rezignoval. Neskôr svoje rozhodnutie zdôvodnil politickým tlakom. Proces sa musel začať nanovo, vrátane opätovného predloženia dôkazových materiálov. Djindjič, prvý demokratický premiér Srbska od druhej svetovej vojny, zohral dôležitú rolu pri zvrhnutí režimu autoritárskeho Slobodana Miloševiča a pri vydaní exprezidenta haagskemu tribunálu OSN, kde Miloševič v marci tohto roku zomrel krátko pred očakávaným vynesením verdiktu.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.