Víťazný vstup našich do Loto Cupu

Sportnet|15. dec 2006 o 00:00

Slovensko - Rakúsko 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)Bratislava (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti odštartovali 8. ročník turnaja Loto Cup v Bratislave

Slovensko - Rakúsko 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Bratislava (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti odštartovali 8. ročník turnaja Loto Cup v Bratislave víťazstvom 3:0 nad Rakúskom. V nízkoakostnom zápase síce predčili súpera vo všetkých herných činnostiach, ale svoje zbrane v malátnom predstavení využili minimálne. Dnes o 17.00 sa stretnú so Švajčiarskom.

Pekná kombinácia po 20 sekundách a dynamické gólové zakončenie z príklepovej čepele Petrovického boli iba klamlivým naznačením hokejového zážitku. Riedke tribúny sa v ďalších minútach nemali príliš na čom baviť, keďže Slováci v úsilí nepokračovali a Rakúšania mali iba na občasné zahriatie Šimonoviča a aj to musela "vypomôcť" napríklad Babkova hrúbka. Domáci brankár sa do prevádzkovej teploty nedostal ani v polovici tretiny, hoci súper hral celé dve minúty presilovku o dvoch hráčov. Prešla na neho iba jedna strela, aj to z uhlu. V okamžíte nasledujúcom oslabení o jedného hráča si Slováci dokonca zahrali bago a to bol azda najpútavejší moment od gólu. V selankovom rytme sa odpichlo aj druhé dejstvo a druhotriedne hokejové divadlo nabralo príťažlivejšie tempo i scenár až po góle z palice Melichárka. Lenže Slováci proti snaživému súperovi úplne zbytočne faulovali a tentoraz v poldruhaminútovom oslabení o dvoch si Šimonovič schuti zachytal, pričom mal dvakrát aj šťastie pri odrazenom puku. Ďalší vzruch priniesla až 39. minúta a v nej počas jedného striedania tri čisté šance štvrtej slovenskej formácie. Na prelome druhej a tretej časti favorit nevyužil 40-sekúnd dvojnásobnej prevahy, ale štandardnú presilovku v 46. minúte pohotový Pavlikovský už áno. Miestami rozháraný obraz zápasu sa rozptýlil do pohodového odkontrolovania slovenského víťazstva nad bezzubým novotvoriacim sa mužstvom Rakúska.

Góly: 1. Petrovický (Pavlikovský, Štrbák), 28. Melichárek (Tomas), 46. Pavlikovský (Čierny). Rozhodcovia: Husička (ČR) - Novák, Tvrdoň (obaja SR), vylúčení: 7:6 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1100 divákov.

SR: Šimonovič - Čierny, Štrbák, Babka, Starosta, Novotný, Graňák, Šterbák, Stehlík - Petrovický, Pavlikovský, Kováčik - Hudec, Kapuš, Surový - Štefanka, Podkonický, Somík - Melichárek, Kukumberg, Tomas.

Rakúsko: Re. Divis - R. Lukas, Rebek, Reichel, Ulrich, Lakos, Mattie, Oraze, Pfeffer - Setzinger, P. Lukas, Welser - Trattnig, Ra. Divis, Mössmer - Schuller, Horsky, Petrik - Latusa, Kaspitz, Peitner.