Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

V jesennej premiére Štítnik K.T. splnil očakávania

Štítnik - V jesennej časti súťažného ročníka 2006/2007 sa z dvojice gemerských zástupcov viac darilo nováčikovi IV. ligy skupiny Juhozápad Štítniku

K.T. Postup si po štvorročnom úsilí z najnižšej regionálnej súťaže vybojovali z prvej priečky a popri Smižanoch, Čiernej n/T., Haniske a Sečovciach doplnili päticu postupujúcich.

Predsezónny cieľ naplnili

Umiestnenie debutanta štvrtej ligy Štítnika K. T. v hornej časti tabuľky je dobrou východiskovou pozíciou pre jarnú odvetu. "Vytúžený postup sa stal realitou a po jeseni prebiehajúceho ročníka vládne v klube pohoda a spokojnosť. S jediným plusovým bodom v tabuľke pravdy zimujeme na peknom šiestom mieste. Časté zranenia, karty i pracovné povinnosti vyradili hráčov z niekoľkých stretnutí a preto sme neraz museli vycestovať na zápas v oklieštenej zostave. Nič sme však nenechali na náhode, pretože káder bol budovaný niekoľko sezón systematicky a je jedným z najstabilnejších a najvyváženejších v súťaži," uviedol predseda klubu Štítnik K. T. Miloš Gallo.

Prioritou jesene boli domáce víťazstvá

Mužstvo nováčika v snahe uspieť čo najlepšie sa sústredilo predovšetkým na domáce zápasy. Známe "môj dom - môj hrad sa potvrdilo, keď sedem stretnutí vyhrali a jediný bod pustili Sečovciam po remíze 1:1. Na pôde súperov bodovali naplno iba v Slivníku, keď polčasové tesné vedenie si dokázali udržať do záverečného hvizdu.

Ako hrali

V úvodnom kole sa v premiére predstavili na pôde V. Opátskeho. Dvojgólové vedenie si nedokázali udržať a po prestávke si vykoledovali dvojnásobné oslabenie, čoho následkom bola porážka 2:4. Druhé kolo sa nieslo v znamení domáceho vystúpenia a zo súboja nováčikov vyšli víťazne, keď Čiernu n/T. zdolali dvojgólovým rozdielom. O týždeň neskôr v dueli proti ďalšiemu nováčikovi Haniske, ktorá postúpila z baráže podľahli 4:0, keď domáci stretnutie rozhodli už do polčasu a po polhodine hry viedli rozdielom triedy. K víťazstvu im dopomohli individuálne chyby súperových hráčov. Vo štvrtom kole sa na domácom ihrisku zrodilo druhé víťazstvo nad Rešicou po nerozhodnom polčase. Na nasledujúce stretnutie v Sobranciach nastupovali bez dvoch kľúčových hráčov, ale dvojgólové polčasové vedenie lídra dokázali ešte zmazať. V rýchlom slede inkasovali po prestávke ďalšie dva góly, ale i napriek tomu zanechali dobrý dojem. V šiestom kole cestovali opäť na pôdu súpera do Slivníka. Gól Miloša Galla z pokutového kopu mal cenu troch bodov. Domáci mohli stav vyrovnať, ale nariadenú penaltu gólman hostí Ján Dorkin zneškodnil, čím sa výrazne pričinil o víťazstvo. V ďalšom kole hostili nováčika zo Sečoviec. Po náhodnom inkasovanom góle im najprv chýbalo športové šťastie, keď po dvoch šanciach za prekonaného brankára úspešne zaskakovali obrancovia a gólom zabránili odkopom z bránkovej čiary. O jediný nerozhodný výsledok sa v závere postaral kapitán Miloš Gallo, ktorý ratoval bod po úspešnom realizovaní pokutového kopu. Na pôde tabuľkového suseda v Rudňanoch mali bližšie k bodovému zápisu, ale nakoniec tesne podľahli 0:1 i zásluhou výborne chytajúceho gólmana domácich. V stretnutí deviateho kola sa hostia z V. Revíšť ujali vedenia gólom do šatne. Štítničanom sa v záverečnej podarilo výsledok otočiť, keď trikrát skórovali. Najslabší výkon podali vo V. Kapušanoch, kde nastúpili bez vykartičkovaných bratov Gallovcov. Domáci ich bojovnosťou predčili a zvíťazili zaslúžene 4:0. Na prvom historickom derby bola rekordná návštevnosť v celej súťaži takmer tisíc divákov. Rožňavčania doplatili na kúskovanie hry, Štítnik K.T. dokázal i o deviatich, keď Miloš a Maroš Gallovci zápas pre vylúčenia nedohrali zvíťaziť v pomere 2:0. Na stretnutie do Moldavy vycestovali v značnom oslabení o štyroch hráčov základného kádra. Zranenia ich v zápase neminuli a dohrávali o prísne vylúčeného Brdárskeho. Utrpeli tak tretiu prehru rozdielom štyroch gólov. V trinástom kole hostili poslednú Šacu, ale dvojgólové víťazstvo mohli niekoľkokrát výraznejšie prikrášliť. V predposlednom kole boli na pôde starousadlíka súťaže Lastomíra rovnocenným súperom. V závere si tesné vedenie neustrážila v priebehu troch minút dvakrát inkasovali z kopačky Dzurja. V záverečnom stretnutí jesene rozstrieľali Smižany a víťazstvo 8: 0 je najvyšším víťazstvom v jesennej časti. Po tesnom jednogólovom polčase sa hetrikom prezentoval Miloš Gallo a gólman hostí v priebehu osemnástich minút lovil loptu zo siete päťkrát. Bodku za jesennou časťou dalo ďalšie domáce víťazstvo v predohrávke prvého jarného kola. Jesenného lídra zo Sobraniec zdolali 3:1, keď dvakrát ťažili zo značky bieleho bodu. I napriek tomu mali množstvo ďalších šancí, ale tie ostali nevyužité. "S výsledkami môžeme byť taktiež spokojní. Škoda, že v Lastomíre, kde sme mali ďalší bodový zápis na dosah, to nevyšlo. Ešte sedem minút pred koncom sme vyhrávali rozdielom gólu, ale chvíľková nepozornosť nás pripravila o víťazstvo. Umiestnenie však odzrkadľuje našu hernú vyrovnanosť a chlapci očakávania splnili," povedal Miloš Gallo.

Góly a strelci

V jesennej časti sa odohralo 128 stretnutí a padlo 399 gólov, priemer na kolo 25 a na zápas 3,1 gólu. Futbalisti Štítnika K.T. nastrieľali súperom 31 gólov čo predstavuje na zápas takmer dva góly. O 30 gólov (jeden si vsietil Viboch zo Smižian) sa v mužstve Štítnika K.T. podelilo osem kanonierov. Najúspešnejším strelcom bol kapitán Miloš Gallo, ktorý dvanásťkrát skóroval. I napriek tomu, že polovicu gólov dosiahol z pokutových kopov sa stal spolu s Lelákom z Vyšného Opátskeho druhým najlepším kanonierom súťaže. O ďalšie góly sa podelili: 8 gólov - Oto Varga, 3 - Ján Čižmár, 2 - Zoran Zdechovan, Boris Milko, 1 - Ján Fatľa a gólman Ján Dorkin.

Najväčšej návštevnosti sa tešili v Kunovej Teplici

Na osem domácich stretnutí bolo v jesennej časti zvedavých takmer 3250 futbaluchtivých fanúšikov (priemer na zápas 406) nielen z okolia štítnickej doliny, ale aj z celého okresu. Najviac sa ich zišla tisícka v derby stretnutí proti Rožňave. Túto rekordnú návštevnosť nepodmienil iba fakt, že Štítničania hrajú domáce zápasy v sobotu, ale aj to, že divákom predvádzajú oku lahodiacu hru. "Je potešiteľné, že štítnický futbal má takú hojnú návštevnosť. Diváci sa, ale doposiaľ nedokázali vyhecovať k aktívnej podpore hráčov. Ich skandovanie často nemá iskru a každý by chcel iba zápas riadiť z tribúny," uviedol Miloš Gallo. Na druhej priečke, ktorá vyplýva zo štatistických údajov v počte návštevnosti sa umiestnili Smižany, kde bola divácka kulisa taktiež vyrovnaná. V spišskom regióne Smižany odohrali o niečo viac derby stretnutí a priemer na domáce stretnutie sa pohybuje okolo 315 divákov. Tretia priečka patrí Moldave s priemerom 325 divákov.

Mužstvá z hornej časti tabuľky sa predstavia v Štítnik K.T.

V jarnej odvetnej časti bude Štítnik K.T. hostiť okrem Sečoviec a V. Opátskeho trojicu mužstiev, ktoré zimovali na popredných miestach tabuľky. I napriek tomu bude zimná príprava nemenej dôležitá. "Po hodnotiacej schôdzi bude nasledovať vypracovanie zimného prípravného plánu. Uvažujeme o posilách na poste obrancu a záložníka, ale konkrétne mená ešte teraz nedokážem uviesť. Taktiež počítame s mladými hráčmi, ktorí podľa svojich možností striedali dobré výkony so slabšími, ale v celku splnili očakávania. Odchod neavizoval nikto a zároveň by som chcel poprosiť brankára Jána Dorkina a Paľa Lukáča, aby ešte v jarnej časti mužstvu pomohli a neuberali sa na futbalový dôchodok, povedal M. Gallo.

Ciele do odvety sú jednoznačné

Futbalisti Štítnika K.T. si v premiérovej jeseni počínali dobre a umiestnením predčili niekoľko mužstiev, ktoré sa už udomácnili v tejto súťaži. Ich ciele do odvety nie sú nesplniteľné, ale vychádzajú z reality. "Predovšetkým sa chceme vyhnúť bojom o záchranu a obhájiť jesenné umiestnenie v strede tabuľky. Ak sa nám to podarí zrealizovať v budúcom ročníku budeme uvažovať o možnom postupe," načrtol na záver M. Gallo.

NAJ, NAJ, NAJ...

Štítnik K.T. mal v jesennej časti tretí najproduktívnejší útok - 31 gólov

Miloš Gallo sa stal druhým najlepším strelcom súťaže - 12 gólov

Mužstvo dosiahlo najvýraznejšie víťazstvo v celej súťaži, keď porazilo Smižany v pomere 8:0

V domácom prostredí nastrieľalo súperom najviac gólov (25) a umiestnilo sa na druhej priečke s 22 bodmi.

Zaznamenalo najvyššiu návštevnosť, keď osem stretnutí vzhliadlo až 3250 divákov

Najviac gólov nastrieľal v stretnutí proti Smižanom Miloš Gallo, ktorý sa prezentoval hetrikom

Spolu s V. Opátskym má na konte najmenej iba jediný nerozhodný výsledok 1:1

TROCHA ŠTATISTIKY

Štítnik K.T. v jesennej časti reprezentovali: Ján Dorkin, Ján Koncz - Zoran Zdechovan, Milan Brdársky, Milan Barna, Pavol Lukáč, Ján Čižmár, Boris Milko, Ján Fatľa, Tomáš Hadžega, Michal Figúr, Marek Macko, Ján Žiga, Vladimír Valent, Dušan Gajdoš, Maroš Gallo, Miloš Gallo, Oto Varga, Róbert Krága

Výsledky jesennej časti: Vyšné Opátske - Štítnik K.T. 4:2 (1:2), Štítnik K.T. - Čierna 3:1 (1:0), Haniska - Štítnik K.T. 4:0 (3:0), Štítnik K.T. - Rešica 3:1 (1:1), Sobrance - Štítnik K.T. 4:2 (2:2), Slivník - Štítnik K.T. 0:1 (0:1), Štítnik K.T. - Sečovce 1:1 (0:1), Rudňany - Štítnik K.T. 1:0 (1:0), Štítnik K.T. - V. Revištia 3:1 (0.1), V. Kapušany - Štítnik K.T. 4:0 (1:0), Štítnik K.T. - Rožňava 2:0 (1:0), Moldava - Štítnik K.T. 4:0 (2:0), Štítnik K.T. - Šaca 2:0 (1:0), Lastomír - Štítnik K.T. 2:1 (0:0), Štítnik K.T. - Smižany 8:0 (1:0), Štítnik K.T. - V. Opátske 3:1 (1:0)