Svit v Slovenskom pohári tretí

Sportnet|18. dec 2006 o 00:00

Basketbalisti Svitu obsadili na záverečnom turnaji Slovenského pohára mužov v Lučenci tretie miesto, keď po semifinálovej tesnej prehre s Interom v

súboji o konečné umiestnenie si poľahky poradili s prvoligovým tímom (druhá najvyššia súťaž) Pezinka rozdielom 30 bodov. Z prvenstva sa tešili hráči domáceho Lučenca.

Finále: Lučenec - Inter 71:66 (17:21, 32: 34, 55:47)

Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh a mužstvá sa striedali vo vedení. Do kabín odchádzali spokojnejší interisti, ktorí vyhrávali o dva body 34:32. Tretia štvrtina patrila domácim,

keď ju vyhrali o desať bodov a ujali sa vedenia (55:47). V záverečnej štvrtine sa Inter pokúšal vyrovnať, ale od 36. do 38. min nepremenili žlto-čierni štyri trojkové pokusy, čo

domáci využili a napokon zvíťazili 71:66.

Najviac bodov: Demečko 15, Krajčo 14/3, Kovačevič 14 - Pandula 24, Ristanovič 16, Golian 9

TH: 30/19 - 14/11, fauly: 21 - 23, trojky: 8 - 9, 5 faulov: 39. Kovačevič - 39. Golian, technická chyba: 17. lavička Interu, rozhodovali: Gabara, Brziak a T. Lukáč, 1230

divákov

O 3. miesto: Svit - Pezinok 79:49 (20:12, 37:21, 61:40)

Favoritom stretnutia bol Svit, ktorý už od úvodu stretnutia diktoval tempo. Prvoligista hral v úvode dosť nervózne, na čo aj doplatil. V druhom polčase sa Podtatrancom rozostrieľali Míčka a Znanec, čoho výsledkom bolo víťazstvo o tridsať bodov.(sita)

Najviac bodov: Míčka 23, Znanec16, Klarič 9 - Jugo 8, Brliť 7, Kollár, Urland, Lukjanec po 6.

TH: 16/13 - 11/9, fauly: 17 - 18, trojky: 8 - 2, rozhodovali: Sudek, J. Janáč, Kuzmiak, 400 divákov.

VÝSLEDKY Z PIATKU

Semifinále: Lučenec - Pezinok 82:67 (19:18, 43:35, 73:53). Najviac bodov: Bičvič 29, Pivac 17, Kovačevič 8 - Kollár 18, Jugo 15, Lukjanec 11. Inter - Svit 68:66 (16:12, 33:32, 47:46). Najviac bodov: Pandula 21, Mičuda 15, Ristanovič 11 - Klarič 18, Špička 17, Jankovič 10 .