Víťazný hetrik N. Mitrovej na 2. kole Slovenského pohára

Sportnet|20. dec 2006 o 00:00

Košice - V športovej hale v Badíne (časť B. Bystrice) sa konalo 2. kolo Slovenského pohára v kickboxe v sezóne 2006/07. Štartovalo na ňom 173

pretekárov z 22 klubov. V tomto kole sa do bojov pustili seniori aj juniori (podľa nového formátu Slovenského pohára - t. j. 3 samostatné seniorské kolá a 2 spoločné s juniormi). Ani tento turnaj sa nijako zvlášť nevynímal z predchádzajúcich zápolení. Svoju dominanciu na Slovensku jednoznačne deklarovala 30-členná výprava Steel Transu, v ktorej bolo 5 úplných nováčikov. Domov priniesla 23 prvých, 7 druhých, 5 tretích a 2 štvrté miesta - čo v konečnom sumári znamenalo 125 bodov a víťazstvo v tomto kole pred druhým klubom z Dolného Kubína (77 b.) a tretím L. Mikulášom (51 b.).

"Najväčší bodový zisk pre klub zaznamenali Nicolette Mitrová - bronzová medailistka z tohtoročných juniorských MS v Zadare - ktorá vyhrala light contact, full contact i low kick žien +65 kg, po dvoch víťazstvách pridali Vojto Hudy v SC 60 kg a FC -60 kg (v LC -60 kg bol druhý a v LK 60 kg tretí tieto výsledky už boli ovplyvnené jeho zranením nadobudnutým počas súťaže), Roman Bych (FC 63,5 kg, LK 63,5 ), Peter Petrů (posila z Prahy vyhral FC a LK 67 kg) a Matúš Barláš (SC a LC 81 kg) a vo svojej premiére zaknihovala dve víťazstvá vo full contacte i low kicku žien do 60 kg Natália Oravcová. Akuálny juniorský majster sveta Matej Višnai vyhral semi contact mužov do 86 kg vyhral a vo finále lightu, ktoré odzápasil pre zranenie so sebazaprením, prehral s oddielovýmu kolegom - Marošom Vikartovským. Dobre zazápasil i Michal Kertés, ktorý light do 60 kg vyhral a vo full contacte skončil druhý," povedal tréner i predseda Guardu Steel Trans Košice Peter Onuščák.

Po tomto kole, ktoré bolo poslednou kickboxerskou akciou v tomto akciami nabitom kalendárnom roku, bude nasledovať dvojtýždňová tréningová pauza vyplnená vianočnými a novoročnými sviatkami a od 2.januára sa už začína príprava na 3. kolo Slovenského pohára (seniorské), ktoré sa uskutoční 3. februára 2007 v Infiniti aréne v Košiciach. Deň vopred, 2.februára, sa v našom meste uskutoční vyhodnotenie najlepšieho kickboxera SR pre rok 2006.

24. Žilina-11

Domov»Sportnet na východe»Víťazný hetrik N. Mitrovej na 2. kole Slovenského pohára