Pod košmi prvé víťazstvo Obnovy v súťaži

Sportnet|20. dec 2006 o 00:00

Bardejov - V II. regionálnej basketbalovej lige mužov až v 12. kole dokázali Hornošarišania prvýkrát vyhrať. Porazili Sláviu Košice a táto dvojica

tvorí záver 13-člennej tabuľky. V čele je bez prehry BK 99 B.I.G.O. Prešov. Jednu prehru má GM UVL Košice a po tri prehry BK - D Michalovce a ŠPD Rožňava.

Bardejov - Slávia Košice 84:73 (18:10, 18:18, 29:25, 19:20)

Bardejov: Smelý 26, Jendrichovský 21, Šima 13, Kobulnický a Štefančin po 11, Manik 2. Košice: Gvoth 15, Jaško a Lichvár po 10, Pavlov 11, Šándor 9, Knapp 6. Fauly 26 - 25, TH: 22/11 - 22/12, trojky 0 - 3, rozhodovali Keresteš - Bujňák, pred 50 divákmi.

V domácom družstve už nastúpil Smelý, čo sa prejavilo nielen na zlepšenej hre pod košmi, ale bol aj najlepším strelcom zápasu. Osembodový náskok z prvej štvrtiny vydržal až do polčasu. Po zmene mladí hráči Slávie osobne bránili na vlastnej polovici, získavali lopty a 20-bodovú stratu ukrojili až na rozdiel štyroch bodov. Vyčerpaní Bardejovčania sa zmobilizovali a nakoniec vyhrali.

Ľubomír Dudinský, tréner Bardejova: "Smelý sa včas vrátil do kolektívu a dobrou hrou pod košom i presnou streľbou prispel k úspechu. K Štefančinovi a Jendrichovskému sa pridali Kobulnický i mladý Šima a prvýkrát sme dali viac ako 80 bodov. Musíme zlepšiť kondíciu, lebo striedanie súper využil a nebezpečne doťahoval."

Program 13. kola, ktoré sa bude hrať 13. - 14. januára 2007: Geotrend Košice má voľno, Slávia Košice - JKB Košice, Levoča - Bardejov, B.I.G.O. 99 Prešov - Sabinov, 1. BK Michalovce - EILAT Prešov, Rožňava - UVL Košice, BK-D Michalovce - Humenné.