Na Záhorí posledný potrápil lídra

Sportnet|20. dec 2006 o 00:00

Po reprezentačnej pauze pokračovala najvyššia hokejová súťaž zápasmi 34. kola. Obaja naši zástupcovia sa predstavili na cudzom ľade, no s rozdielnymi

výsledkami. Košičania zavítali na Záhorie, kde ich posledná Skalica potrápila. Hostitelia sa ujali síce vedenia, no hostia okamžite kontrovali a vďaka brankárovi Lipovskému si udržiavali nádej na plný bodový zisk. To im napokon vyšlo, keď strelili v závere duelu ešte jeden rozhodujúci gól. Naopak, Popradčania vo Zvolene zase sklamali. Hlavne v prvých dvoch tretinách, po ktorých prehrávali už 1:5. V poslednej časti súboja síce aj pričinením poľavenia súpera pridali, ale na viac než skorigovanie nepriaznivého stavu to nestačilo.

Skalica - Košice 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Skalica - Diváci videli v Skalici pohľadný hokej, hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Ozdobou stretnutia boli obaja gólmani. Premiérovo sa v skalickej bránke predstavil Američan David Marlin a predviedol niekoľko pekných zákrokov. Prvá tretina priniesla po jednom góle na oboch stranách, keď do útoku zavelil v 7. min domáci obranca Peter Gula. Skaličania v tom momente predviedli akciu na jeden

dotyk so zakončením do prázdnej bránky - 1:0. Hostia však využili už o 23 sekúnd nato presilovku piatich proti štyrom, keď sa ujala presná strela Špeldu - 1:1. V 20. min sa ocitli v prečíslení Košičania Lažo s Draveckým, ale skóre sa nemenilo, rovnako ako po následnej akcii Reného Školiaka a Šáteka na druhej strane. Aktívna hra oboch tímov v druhej časti gól nepriniesla. V sľubnej šanci bol v 35. min domáci

útočník Novák, ktorý to skúšal sám, ale aj jemu v skórovaní zabránil spoľahlivý Lipovský. Bývalý skalický gólman zneškodnil šance ďalších domácich hokejistov Školiaka i Kocáka, ako aj T. Višňovského. Hostia z metropoly východu si zo Záhoria napokon odniesli všetky body. Zaslúžil sa o to Špilár, ktorý tri minúty pred záverečnou sirénou využil prihrávku strelca prvého gólu Špeldu - 1:2. Záverečná hra

bez brankára už Skalici vyrovnanie nepriniesla.

Góly: 7. Gula (M. Ivičič, T. Višňovský) - 7. Špelda (Javín, Lipiansky), 57. Špilár (Špelda). Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - M. Novák, Mihajlo, 2500 divákov. Skalica: Marlin - M. Ivičič, Gula, K. Sloboda, Šille, Škadra, M. Zajac, Hanka, Flamík - T. Višňovský, Hollý, Šátek - Kocák, R. Školiak, Liščák - F. Novák, Hrnčirík, Malík - Mikušovič, Horský, Vaško.

Košice: Lipovský - Kall, Špelda, I. Droppa, Jendek, M.

Šterbák, Javín, Milan Varga - Šimurda, Lipiansky, Kontšek - Lažo, Kmiť, Dravecký - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - K. Kováč, Pleva, S. Gron.

Mienka trénera

Pavel Pazourek (Skalica): "Aj keď sme prehrali, myslím

si, že mužstvo podalo dobrý výkon. Zápas bol vyrovnaný, hrali sme dobre. Bolo veľa vylúčení a myslím si, že zápas rozhodlo šťastie."

Ján Šterbák (Košice): "My sme radi, že sme v Skalici

vyhrali. Lebo v poslednom období idú o Skalici dobré správy, čo sa týka ich herného prejavu. Dobre korčuľovali, dobre hrali z pohľadu defenzívy. Hrajú aktívnu obranu a sme radi, že sme nakoniec vyhrali,

lebo zápas bol vyrovnaný. Sú to cenné body."

Zvolen - Poprad 5:3 (3:0, 2:1, 0:2)

Zvolen - Zvolen mal raketový nástup do zápasu. Už v 2. min sa preštrikoval cez deravú obranu hostí Klouda a Zvolen viedol. Potom nevyužil dve veľké šance Krayzel, a tak až v 15. min po rýchlom prechode do útoku Kožucha prekonal Kopecký po predchádzajúcej Ščibranovej neúspešnej strele. Jednoznačný priebeh zápasu priklincoval tretím gólom v 17. min Cibuľa, ktorý sa presadil zblízka medzi štyrmi hosťujúcimi hráčmi - 3:0. Poprad hrozil iba z presiloviek, no Šimonovič bol pozorný. Aj úvod druhej tretiny patril domácim. Čierny spoza bránky prihral Pacigovi, ktorý pohotovo zvýšil na 4:0. Domáci útočník prekonal už brankára Hurajta, ktorý vystriedal Kožucha. V polovici zápasu sa presadil obranca HKm Štork, ktorý bekhendom medzi kruhmi poslal puk za Hurajtov chrbát - 5:0. Zvolenčania následne v aktivite poľavili, na konci druhého dejstva to využil hosťujúci Jabrocký a znížil. Podtatranci zaznamenali dva rýchle góly aj na začiatku tretej tretiny. Najprv Halaj zblízka skorigoval na 2:5 a potom po rýchlom protiútoku Jasovský zdramatizoval duel a znížil na 3:5. Domáci sa však potom prebrali z letargie a víťazstvo si už nenechali vziať.

Góly: 2. Klouda (J. Kopecký, Priechodský), 15. Kubenko (Ščibran), 17. Cibuľa (F. Turek, Klouda), 24. Paciga (J. Čierny), 33. Štork (Cibuľa) - 39. Jabrocký (V. Vlk, Halaj), 42. Halaj (Bambúch, Jabrocký), 44. Jasovský (A. Kroták, V. Král). Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Goga, Mášik, 1650 divákov. Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Priechodský, Gunko, Velebný, Ščibran, Cebák - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Igor Majeský - Kubenko, Gašpar, Škvaridlo - J. Čierny, L. Jurík, Paciga. Poprad: Kožuch (21. Hurajt) - Michal Segľa, Valečko, V. Vlk, Bambúch, Fabian, Jerofejevs, Kasík, Gurčík - Cipulis, A.

Kroták, V. Král - Jasovský, Halaj, Jabrocký - Martin Segľa, Jarolín, Kubus - Piatak, Štolc.

Ladislav Svozil (Zvolen): "Začali sme dobre, boli sme aktívni v útoku i v obrane, dobre sme kombinovali a boli stále v pohybe. Prišlo ale upokojenie hráčov a to sa nevyplatilo. Vyhrali sme nad neľahkým súperom a ideme ďalej."

Jozef Skokan (asistent trénera Popradu): "Ťažko sa mi zápas hodnotí, tri školácke chyby v prvej tretine postavili Zvolen na nohy a my sme nehrali nič. V poslednej tretine sa to však zlepšilo, ale musíme ďalej pracovať na obranných činnostiach."

Martin - L. Mikuláš 6:1 (1:0, 2:0, 3:1), góly: 4. Škuta (Koložváry, Špirko), 34. Török (Beran, Klepáč), 34. Špirko (Koložváry, Škuta), 47. Themár (Mahdalík, P. Tabaček), 50. Stančok (Mahdalík), 56. Stančok (Važan, P. Tabaček) - 49. Richard Huna (Róbert Huna, Rúfus). Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Orolin, Bednár, 1800 divákov.

Trenčín - Slovan 2:4 (0:2, 1:1, 1:1),36. A. Kollár (Staněk), 46. Marek Haščák (Heš, T. Melichárek) - 13. Kukumberg (Uram, Vorel), 20. Vorel (Kukumberg, Uram), 37. Ľ. Pištek (Tvrdoň), 54. Gráčik (Ľ. Pištek, Huba).

Vylúčení: 5:6 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - Krpelec, Valach, 4 650 divákov.

Nitra - Žilina 3:1 (1:0, 1:0, 1:1), 4. M. Štefanka (Švarný, Vozdecký), 34. M. Štefanka (Kmeč), 48. M. Štefanka (Švarný, Vozdecký) - 56. Opatovský

(Krajčí, Michal Straka). Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Opatovský (Žilina) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0,

rozhodovali: Pavlovič - Horínek, Tvrdoň, 2842 divákov.