Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Kadeti BK´99 postúpili do celoslovenskej ligy

Prešov - Basketbalové družstvá BK´99 Prešov odohrali ďalšie majstrovské zápasy.Muži - II. liga: BK´99 B.I.G.O. Prešov - BK-D Michalovce 86:58

Prešov - Basketbalové družstvá BK´99 Prešov odohrali ďalšie majstrovské zápasy.

Muži - II. liga: BK´99 B.I.G.O. Prešov - BK-D Michalovce 86:58 (Kažimír 26 (1 trojka), Kandravý 18, Krištof 9, Marušák 8, Novický a Skuban po 6, Boroň 5 (1), Gáll a Seman po 4, Hudáček, Kancír, Ustohal.

Ľubomír Kažimír, vedúci družstva: "Ani v desiatom stretnutí tejto sezóny nenašli naši mladí basketbalisti premožiteľa. Dohrávka bola od úvodného rozskoku nervózna. Domáci si v prvom polčase udržiavali tri- až osembodový náskok. V úvode druhého polčasu, po kvalitne zahranom pressingu, náskok narástol na 16 bodov. Z ihriska sa obojstranne vytratila nervozita a do konca sa hral pekný basketbal. Skóre narastalo a hostia kontrovali iba úspešnými trojbodovými košmi. V zápase ich zaznamenali 9. Našich chlapcov treba pochváliť za vytrvalosť a úspešné premieňanie trestných hodov. Z 24 ich premenili 22. Kalendárny rok zakončíme vianočným derby s mestským rivalom Eilat v piatok 22. 12. o 19.45 v telocvični Obchodnej akadémie na Volgogradskej ul."

Juniorky - 1. liga: BKM Junior UKF Nitra - BK´99 59:65 (Stašová 24, Hospodárová a Pribulová po 8, Ciulisová a Marcinková po 7, Ševčíková 6, Körtvélyessyová 3, Göblová 2), UMB Banská Bystrica - BK´99 55:66 (Stašová 20, Pribulová 15, Marcinková 10, Hospodárová 9, Ciulisová 8, Ševčíková 4).

Jaroslava Rubická, trénerka: "Vycestovali sme iba s 8 hráčkami, čo sa v Nitre, kde sme bojovali proti siedmim (rozhodcovia robili, čo mohli, aby boli úspešnejšie súperky), mohlo skončiť pre nás nepriaznivo. V 3. štvrtine mali štyri naše dievčatá po 4 fauly, ale disciplinovanou hrou a veľkou bojovnosťou nepustili dôležité víťazstvo z rúk. Podobný scenár malo aj stretnutie v Bystrici, kde súperky nastúpili aj s dvomi extraligistkami. Doťahovaním nášho náskoku pridal súper na agresivite, Hospodárová po krvavom zranení utrpela aj zranenie krčnej chrbtice a v zápase nepokračovala. Toto zranenie si vyžiada dlhší čas liečenia, a tak sa náš kolektív opäť značne zúžil. Vianočná prestávka prichádza v pravú chvíľu. Obidve víťazstvá sú cenné a celému kolektívu určite prispejú k dobrej nálade pod vianočným stromčekom."

10. Piešťany12012583:109912

Kadeti: BK´99 - BKM Svit B 115:50 (Hajduček 21, Mráz 18, Čurilla 13, Kolcun 12, Vinc 10, Šveda 9, Kancír a Šeminský po 8, Breja a Hudačko po 6, Kiseľa 4) a 150:44 (Hudačko a Šveda po 21, Čurilla 20, Mráz 19, Kancír 18, Vinc 14, Kiseľa 13, Šeminský 10, Breja a Kolcun po 6, Hajduček 2).

Ivan Leibitzer, tréner: "Regionálnu súťaž sme ukončili odvetným

kvalifikačným dvojzápasom so Svitom B o postup do ligy kadetov. Už pred týždňom sme si urobili postupový základ dvoma víťazstvami vo Svite, takže sme mali len potvrdiť náš postup. Stalo sa a potvrdil sa veľký výkonnostný rozdiel. Tieto zápasy nepreverili schopnosti môjho družstva, na previerku nám zostal len medzinárodný vianočný turnaj v Žiline. Zlý herný systém regionálnej súťaže (dve skupiny po 5 družstiev) ublížil všetkým, lebo poradie nie je obrazom skutočnej sily a kvality. V celej súťaži som mohol sledovať len výkony jednotlivcov, lebo družstvo ako celok nemalo proti sebe protivníka, ktorý by nás potrápil v oboch zápasoch. Nechcem byť zlým prorokom, ale v lige sa to nám môže vypomstiť. Skúsenosti z minulých rokov hovoria jasnou rečou."