Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Mládežníci HKM 98 na pôde lídra neuspeli

Rožňava - Žiaci HKM 98 mládeže Rožňava odohrali tohtoročné posledné stretnutia na gelnickom ľade. Starší hokejisti nezachytili úvod a šesťgólový

domáci náskok už dokázali vo vydarenom závere iba korigovať. Mladším žiakom sa darilo ešte menej a doteraz utŕžili najväčší debakel v súťaži.

Gelnica - Rožňava (starší žiaci)

8:1 (2:0, 4:0, 2:1)

G: Blaško

Rožňava: Hronec (Ondrej) - Gazdík, Luca, Griger, Garan, Gallo, Zagiba, Blaško, Šoltés, Gonos, Vápeník, Tutko, Benedik

Hostia sa prebrali až keď mali na konte niekoľko nešťastných gólov. Do záverečnej tretiny nastúpili ako vymenení a domácich zatlačili pred ich vlastnú bránu. Za stavu 6:0 dokázali dokonca v oslabení skórovať, keď čestný gól zaznamenal Blaško po nezištnej prihrávke Šoltésa. Domácu bránu neustále ostreľovali, ale nedokázali ju viac odkliať. Takmer osemkrát gólmana od inkasovaných gólov zachránila tyč. Z ojedinelých protiútokov však opäť dvakrát skórovali domáci chlapci. "Vo veľmi korektnom a slušnom stretnutí z oboch strán sme začali dobre, ale dostali sme niekoľko lacných gólov. V Gelnici nemajú zastrešenú ľadovú plochu a tak nášmu brankárovi celú úvodnú tretinu svietilo slnko priamo do očí. V druhej časti sme túto nevýhodu chceli využiť, ale už slnko bolo príliš vysoko a domáceho brankára neoslňovalo. I napriek inkasovaným gólom obaja naši gólmani podali dobrý výkon a mužstvo neraz podržali," uviedol vedúci mužstva Rastislav Griger.

Tabuľka starších žiakov

1. Gelnica540140:2012

2. Sabinov430122:149

3. Bardejov410318:273

4. Rožňava510416:353

Ďalší výsledok: Sabinov - Bardejov 8:2. V 8. min. záverečnej tretiny počet hráčov hostí klesol pod stanovený limit a stretnutie sa nedohralo. Dosiahnutý výsledok ostáva v platnosti.

Gelnica - Rožňava (mladší žiaci)

26:0 (7:0, 8:0, 11:0)

Rožňava: L. Piatko - Vápeník, Foldeš, Miškár, Nezbeda, Varga, Gettler, Krajec, Kosár, Pjatko, Maťa, Kubej, Judiak

Domáci, ktorí doteraz neprehrali ani jedno stretnutie si s mladučkým a neskúseným súperom zahral na "mačku a myš". Hostí jednoznačne po všetkých stránkach predčili a nadelili im rekordných 26 gólov. "Vycestovali sme z dôvodu nemocí v úzkej zostave. Domáci oplývali tvrdosťou, rýchlosťou i bojovnosťou. Naši chlapci za nimi korčuliarsky zaostali, ale i napriek nelichotivému výsledku už dokázali v päťke svoje miesta udržať a nepôsobili živelne. Najväčšiu snahu mali tentoraz na prekvapenie najmladší, ostaršení hráči," povedal vedúci mužstva Ľudovít Laczko.

Tabuľka mladších žiakov

1. Gelnica550087:915

2. Bardejov420230:306

3. Sabinov420223:226

4. Rožňava50051:900

Ďalší výsledok: Sabinov - Bardejov 8:6. V 6. kole, ktoré je na programe 7. 1. 2007, hostia žiaci HKM 98 Rožňava v oboch kategóriách Bardejov.

Text k foto: Rožňavskí mládežníci na úspechy ešte len čakajú