Korzár logo Korzár
Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Jesenným lídrom sa stali chlapci z Brzotína

Rožňava - V jesennej časti súťažného ročníka 2006/2007 v kategórii starších žiakov bojovalo na okresných trávnikoch desať mužstiev. Oproti uplynulej

sezóne sa súťaž rozšírila o dvoch nováčikov mužstva Pače a Honiec. Minuloročný víťaz Vlachovo na regionálne trávniky nepostúpilo a v prebiehajúcom ročníku v tejto kategórii zastúpenie nemá. K stálym účastníkom patria Gemerská Poloma, Jablonov n/T., Betliar, Krásnohorská Dlhá Lúka, Brzotín, Štítnik K.T., Plešivec a Drnava. V prvej časti sa najviac darilo chlapcom z FK Brzotín, ktorí nestratili ani bod a zimujú na čele tabuľky pred Štítnikom K.T. a Krh. Dlhou Lúkou.

Ako hrali

1. kolo: Gemerská Poloma - Drnava 2:0, Jablonov - Plešivec 3:3, Pača - Štítnik K.T. 3:4, Betliar - Honce 11:1, Krh. Dlhá Lúka - Brzotín 3:4, 2. kolo: Drnava - Brzotín 2:6, Honce - Krh. Dlhá Lúka 5:8, Štítnik K.T. - Betliar 4:3, Plešivec - Pača 6:0, Gem. Poloma - Jablonov 1:0, 3. kolo: Jablonov - Drnava 2:1, Pača - Gem. Poloma 5:3, Betliar - Plešivec 2:0, Krh. Dlhá Lúka - Štítnik K.T. 7:3, Brzotín - Honce 7:0, 4. kolo: Drnava - Honce 7:2, Štítnik K.T. - Brzotín 1:4, Plešivec - Krh. Dlhá Lúka 3:3, Jablonov - Pača 2:2, Gem. Poloma - Betliar 3:1, 5. kolo: Pača - Drnava 6:4, Betliar - Jablonov 6:1, Krh. Dlhá Lúka - Gem. Poloma 3:1, Brzotín - Plešivec 2:1, Honce - Štítnik K.T. 1:5, 6. kolo: Pača - Betliar 3:0 (kont.), Drnava - Štítnik K.T. 2:5, Plešivec - Honce 7:0, Gem. Poloma - Brzotín 1:2, Jablonov - Krh. Dlhá Lúka 3:3, 7. kolo: Betliar - Drnava 0:3 (kont.), Krh. Dlhá Lúka - Pača 6:5, Brzotín - Jablonov 3:0 (kont.), Honce - Gem. Poloma 1:8, Štítnik K.T. - Plešivec 4:0, 8. kolo: Drnava - Plešivec 3:2, Gem. Poloma - Štítnik K.T. 1:2, Jablonov - Honce 3:1, Pača - Brzotín 1:2, Betliar - Krh. Dlhá Lúka 3:7, 9. kolo: Krh. Dlhá Lúka - Drnava 13:0, Brzotín - Betliar 3:0 (kont.), Honce - Pača 3:5, Štítnik K.T. - Jablonov 5:0, Plešivec - Gem. Poloma 0:3 (kont.)

V jesennej časti sa z víťazstva 26-krát radovali domáce mužstvá, 4-krát sa body delili a hostia 15-krát odchádzali s plným bodovým ziskom. Najvýraznejšie domáce víťazstvá: Krh. Dlhá Lúka - Drnava 13:0, Betliar - Honce 11:1, Brzotín - Honce 7:0, Plešivec - Honce 7:0, Plešivec - Pača 6:0. Najvýraznejšie víťazstvá hostí: Honce - Gem. Poloma 1:8, Drnava - Brzotín 2:6, Štítnik K.T. - Brzotín 1:4, Honce - Štítnik K.T. 1:5, Betliar - Krh. Dlhá Lúka 3:7.

Mužstvá

Brzotín - Jesenný líder urobil oproti poslednej sezóne výrazný pokrok, keď zimoval na predposlednom mieste. "Prvenstvo po jeseni ma milo prekvapilo a som nadmieru spokojný. Keď uvážim, že chlapci prakticky cestovali na zápasy bez organizovaných tréningov a sú to takmer tí istí hráči ako vlani, ktorí končili na chvoste je to výborná zmena. Verím, že aj v odvete budú pokračovať v dobrých výkonoch a čelo tabuľky si udržia," uviedol predseda klubu FK Brzotín Stanislav Ziman. Vedúce mužstvo neprehralo ani raz a v domácom prostredí dvakrát zvíťazilo bez boja, keď Jablonov ani Betliar na stretnutie nepricestovali. Najviac nadelili doma Honciam 7:0 a vonku pon troch tesných víťazstvách výrazne bodovali v Drnave 6:2 a Štítniku K.T. 4:1. Mali druhý najproduktívnejší útok spolu so Štítnikom K.T. (33 gólov) a najpevnejšiu obranu, keď inkasovali iba 9 gólov. V tabuľke strelcov sa najviac darilo Róbertovi Kováčovi (7 gólov) a Ladislavovi Rusnyákovi (6 gólov). Žiaci nemajú trénera a funkcionár Róbert Kerekeš zastáva funkciu vedúceho mužstva. "Chlapci počas týždňa trénujú a hrajú futbal každý deň v škole i na miestnom ihrisku individuálne. Z doterajších súperov nám najviac konkuruje Štítnik K.T. a Plešivec. V odvete predpokladám, že najťažší zápas bude v Plešivci, nakoľko ostatných silnejších súperov ako Krh. Dlhá Lúka, Štítnik K.T. a Gem. Polomu budeme hostiť," povedal Róbert Kerekeš. Káder jesenného lídra FK Brzotín: Róbert Kováč, Filip Berecz, Rajmond Samko, Erik Lázok, Štefan Gál, Ladislav Rusnák, Patrik Gášpar, Martin Kóňa, Peter Pajtay, Emil Polyak, Erik Polyak, Alexander Mišanko, Andrej Kónya

Štítnik K.T. - Zimujú navlas rovnako ako vlani na druhej priečke so stratou 6 bodov na lídra. V domácom prostredí jednoznačne porazili Plešivec 4:0 a Jablonov 5:0. Body si odviezol iba Brzotín. Vonku sa im darilo a prehrali jediné stretnutie v Krh. Dlhej Lúke 3:7. Najlepším strelcom sa stal Oskár Drenko, ktorý skóroval v každom stretnutí. S 23 gólmi sa stal polovičným kráľom strelcov jesennej časti.

Krh. Dlhá Lúka - Mužstvo výrazne napredovalo, keď pred rokom zimovalo na poslednom mieste s 4 bodmi čo je o 16 menej ako v aktuálnom ročníku. Tretí celok jesene v domácom prostredí podľahol iba Brzotínu 3:4 a Drnavu vyprevadil s rekordnou 13 gólovou nádielkou. Na pôde súperov neprehral, keď zvíťazil v Honciach a Betliari, dve remízy uhral v Plešivci a Jablonove zhodne 3:3. Mal najproduktívnejší útok (53 gólov) a do streleckej listiny sa zapísalo 12 strelcov. Medzi najlepších patria Attila Gorgei4 (9 gólov), Martin Emödi (7 gólov) a o jeden menej má na konte Karol Polyák.

Gemerská Poloma - Štvrté mužstvo jesene kleslo oproti minulej sezóne o jednu priečku, ale dosiahlo v polčase rovnaký počet 15 bodov. Majú na konte štyri prehry a to dvakrát doma proti Brzotínu a Štítniku K.T. zhodne 1:2. Najvýraznejšie víťazstvo zaznamenali v Honciach, ktoré zdolali 8:1. V Plešivci zvíťazili pre neoprávnený štart domáceho hráča kontumačne 3:0. Streleckú listinu mužstva vedie Štefan Müller s 10 gólmi.

Pača - Nováčik súťaže zimuje v strede tabuľky na 5. mieste. Mal tretí najproduktívnejší útok a doma podľahol iba Štítniku K.T a Brzotínu. Kontumačne zvíťazil nad Betliarom, porazil Gem. Polomu 5:3 a Drnavu 6:4. Poltucet inkasoval v Plešivci, prehral v Krh. Dlhej Lúke, remizoval v Jablonove a zvíťazil v Honciach 5:3. Najlepším strelcom sa stal s 8 gólmi Jozef Gulykáš pred Eduardom Zubatým, ktorý strelil o gól menej.

Betliar - Chlapci sa oproti minulej sezóne o jednu priečku zlepšili a získali o tri body viac. Tri kontumácie ich však pripravili o možnosť lepšieho umiestnenia. Raz nevycestovali na zápas v jednom prípade ich počet poklesol pod sedem a a v stretnutí proti Pači nastúpil s hráčom, ktorý nemal v poriadku registračný preukaz. Výrazne zdolali Honce 11:1 doma, Plešivec porazili 2:0 a Jablonov 6:1. Podľahli v Krh. Dlhej Lúke 3:7 a z pôdy hostí si nepriviezli ani jeden bod. Strelecky sa najviac darilo Patrikovi Szászovi, ktorý nastrieľal 13 gólov. Šesťkrát uspel v úvodnom kole proti Honciam.

Jablonov n/T. - Zimuje v dolnej časti tabuľky na 7. mieste takmer rovnako ako pred rokom. V domácom prostredí žiaci uhrali tri nerozhodné výsledky s Plešivcom, Krh. Dlhou Lúkou a nováčikom z Pače. Vonku nebodovali ani raz, utŕžili debakel 0:5 v Štítniku K.T. Do Brzotína nevycestovali a zápas bol kontumovaný. V mužstve niet výrazného strelca a tak sa o 14 gólov podelilo až 9 hráčov. Najviac 3 góly má na konte Peter Hutník.

Drnava - I keď sa v ostatnom období práca s mládežou zlepšila umiestnenie v tabuľke je oproti poslednej sezóne o čosi horšie, keď zimovali na 4. mieste so 14 bodmi. Doma zdolali iba Honce 7:2 a tesne Plešivec 3:2. Vonku bodovali iba po kontumačnom víťazstve v Betliari. S debaklom sa vracali z Krh. Dlhej Lúky, kde inkasovali 13 gólov. Do streleckej listiny sa zapísalo najmenej iba štyria strelci. Najviac gólov dal Kilián Šoltés, ktorý zaťažil kontá gólmanov 7-krát.

Plešivec - K poklesu výkonnosti došlo v Plešivci a 4. miesto z predošlej sezóny mužstvo neobhájilo. Predposledná priečka je však dôsledkom toho, že chlapci vekom odrástli a káder je doplnený o nových hráčov. Najviac sa im darilo doma proti Honciam 7:0 a Pači 6:0. Remíza sa zrodila proti Krh. Dlhej Lúke a kontumačne prehrali pre neoprávnený štart hráča. Vonku získali bod pon remíze v Jablonove a najviac 4 góly inkasovali v Štítniku K.T. O 22 presných zásahov sa podelilo až 13 hráčov. K najlepším patria Ladislav Ferdinand (5 gólov ) a Martin Kulim (4 góly).

Honce - Tabuľku uzatvára druhý nováčik, ktorý platil daň a nezískal ani bod. Inkasoval najviac 61 gólov. V Betliari prehral vysoko 11:1, v Brzotíne a Plešivci zhodne po 0:7. Ostáva veriť, že sa v odvetnej časti hráči pochlapia a dočkajú sa vytúžených bodov. Najlepším strelcom sa so 7 gólmi stal Slavomír Samko.

Góly a strelci

V 45 odohraných stretnutiach padlo spolu 270 gólov, z toho 15 sa zrodilo z kontumovaných zápasov. Domáci mali navrch a gólový pomer bol 162:108. Priemer na zápas 6 gólov, na kolo 30 gólov.

Najúspešnejším strelcom, ktorý vedie tabuľku kanonierov sa stal Oskár Drenko zo Štítnika K.T. Nastrieľal 23 gólov a v každom stretnutí svojho mužstva skóroval. Ďalšie poradie: 13 gólov - Patrik Szász (Betliar), 10 gólov - Štefan Müller (Gem. Poloma), 9 gólov - Attila Görgei (Krh. Dlhá Lúka), 8 gólov - Jozef Gulykáš (Pača), Florián Emödi ( Krh. Dlhá Lúka), 7 gólov - Eduard Zubatý (Pača), Karol Rusnyák (Krh. Dlhá Lúka), Róbert Kováč (Brzotín), Slavomír Samko (Honce), Kilián Šoltés (Drnava)

Najviac gólov v stretnutí

6 gólov - Patrik Szász (Betliar), 4 góly - Marian Benedikty (Betliar), Marian Emödi (Krh. Dlhá Lúka), Oskár Drenko (Štítnik K.T.), Martin Kulík (Plešivec), Kilián Šoltés , Erik Bodnár (obaja Drnava), hetriky: 5- krát Oskár Drenko (Štítnik K.T.), Štefan Müller, Matej Chochol (obaja Gem. Poloma), Jozef Gulykáš (Pača), Patrik Szász, Martin Farkašovský (obaja Betliar), Róbert Kováč, Ladislav Rusnyák (obaja Drnava), Ladislav Ferdinand (Plešivec)

Tresty a kontumácie

V jesennej časti sa zrodilo 5 kontumačných výsledkov. Dve boli udelené pre neoprávnený štart hráčov Betliara a Plešivca. Dvakrát pre nevycestovanie na zápas pre Jablonov a Betliar. V jednom prípade zápas skončil predčasne pre pokles hráčov Betliara pod stanovený počet sedem a bol taktiež kontumovaný. Disciplinárna komisia ObFZ pre porušenie futbalových noriem stanovila finančné postihy pre kluby: Betliar 1500 korún (neoprávnený štart 250 korún, pokles hráčov 250 korún a nevycestovanie na stretnutie 500 + 500 korún). Jablonov 1000 korún (nevycestovanie na zápas 500 + 500 korún) a Plešivec 250 korún pre neoprávnený štart hráča.

TABUĽKY

Celkovo

1. Brzotín990033:927

2. Štítnik K.T.970233:2121

3. Krh. Dlhá Lúka962153:2720

4. Gem. Poloma950423:1415

5. Pača941430:3013

6. Betliar930626:259

7. Jablonov923414:259

8. Drnava930622:389

9. Plešivec922522:208

10. Honce900914:610

Doma

1. Krh. Dlhá Lúka540132:1312

2. Brzotín440015:112

3. Betliar530222:129

4. Štítnik K.T.430114:79

5. Pača530218:139

6. Jablonov523013:109

7. Gem. Poloma53028:59

8. Plešivec421116:67

9. Drnava420214:156

10. Honce400410:260

Vonku

1. Brzotín550018:815

2. Štítnik K.T.540119:1412

3. Krh. Dlhá Lúka422021:148

4. Gem. Poloma420215:96

5. Pača411212:174

6. Drnava51048:233

7. Plešivec50146:141

8. Betliar40044:130

9. Jablonov40041:150

10. Honce50054:350

VŠIMLI SME SI

V niektorých kluboch pristupujú funkcionári k práci s mládežou nedôsledne a neduhy z minulosti pretrvávajú. Chlapci často nepoznajú ani mená trénerov či funkcionára a ich športové vyžitie nie je organizované. Často vycestujú iba na nedeľňajšie zápasy a tak po stretnutí kanonieri ostávajú v anonymite. Preto strelecká listina nie je v každom mužstve stopercentná a strelci sú tak ukrátení o gólové zápisy. Evidencia gólov a ich nahlasovanie pon zápase nepotrebuje enormné úsilie so strany klubov, ale je to vec iba prístupu funkcionárov k ich povinnostiam aj v mládežníckych zložkách.

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 4. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 5. Vitajte v postapokalyptickom svete
 6. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 7. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 8. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 2. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 4. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 5. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 6. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 8. Úprava osobného motorového vozidla
 9. Important information for Brazilians living in Slovakia
 10. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 1. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 17 753
 2. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 15 987
 3. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 12 909
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 12 348
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 942
 6. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 737
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 119
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 594
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 499
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 352
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Koronavírus v Bardejove: Začínajú s plošným testovaním (minúta po minúte)

Odberné miesta v Bardejove sú pripravené na celoplošné testovanie na Covid-19.

Odberné miesta v Bardejove sú pripravené.
Polyfunkčný objekt, za ktorým je obytný súbor Park Anička.
Ilustračný záber tréningu mládeže v Aréne sršňov.

Mesto Prešov chce predať dom v Soľnej Bani jeho nájomcom

Krajňák nesúhlasí s takýmto zbavovaním sa majetku.

Soľná Baňa. Vľavo dom ešte vo vlastníctve mesta, vpravo pamiatka koniareň.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Premiér Igor Matovič.
Dobré ráno

Dobré ráno: Špeciálny prokurátor Kováčik defacto skončil

Slovenská justícia sa otriasa v základoch.

Podcast Dobré Ráno.
Minister financií Eduard Heger na tlačovej konferencii o národnom reformnom pláne.
Od soboty sa ulice vyprázdnia.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop