Sportnet|23. dec 2006 o 00:00

Michalovce - Oblastné športové centrum v Michalovciach v uplynulých dňoch na pôde Oblastného športového centra v Michalovciach vyhodnotilo

najúspešnejších športovcov a najúspešnejšie športové kolektívy regiónu Michalovce za rok 2006 v kategórii žiactva. O tom, že výsledky boli vynikajúce svedčí i ten fakt, že na úrovni kraja naši mladí športovci získali 112 medailových umiestnení, na úrovni Slovenska 28 medailových umiestnení, 6 jednotlivci stali sa majstrami Slovenska, v reprezentačných výberoch Slovenska v 6 druhoch športu región mal zastúpených 15 športovcov, vrcholných športových podujatí, t.j. Majstrovstiev sveta a Európy sa zúčastnili 4 naši športovci.

Na návrh Asociácie športových zväzov ObŠC Michalovce bola vyhodnotená bez určenia poradia desiatka najúspešnejších jednotlivcov ako i štyri najúspešnejšie športové kolektívy regiónu Michalovce za rok 2006.

Peter DUDEJ, judo, ŠK Zemplín Michalovce - starší žiak, v tomto roku obsadil na Majstrovstvách kraja 1. miesto, na Majstrovstvách Slovenska 3. miesto, na Majstrovstvách Slovenska v súťaži družstiev 2. miesto, na Majstrovstvách Slovenska v kategórii dorastu 5. miesto, na Majstrovskom turnaji v Bardejove, Jihlave a Miškolci 1. miesto, na Majstrovskom turnaji v Arade 3. miesto vo váhe do 66 kg. Trénermi sú Jozef Volek a Peter Kittan.

Dominik KUNCA, futbal, MFK Zemplín Michalovce - starší žiak, útočník mužstva, štartujúceho v I. lige starších žiakov sk. Východ, v súť. ročníku 2005/2006 mužstvo skončilo na 1. mieste v I. lige sk. Východ a na 3. mieste na Majstrovstvách Slovenska, v tomto súť. ročníku po jesennej časti na 4. mieste, reprezentant kraja a Slovenska do 15 rokov. Trénermi boli Mgr. Martin Melník, Mgr. Jozef Marec, tohto času Jaroslav Komenda a Ján Cina.

Veronika ĽAŠOVÁ, atletika, ŠK Comenium Michalovce - staršia žiačka, v súťažiach Slovenského atletického zväzu obsadila na Majstrovstvách kraja v hode oštepom 1. miesto, vo viacboji 1. miesto, v hode guľou 2. miesto, na Majstrovstvách Slovenska v hode oštepom 2. miesto a v sedemboji 3. miesto, reprezentantka Slovenska do 15 rokov. Trénermi sú Mgr. Severín Činčár a Mgr. Jaroslav Semko.

Silvia MASZKAĽOVÁ, hádzaná, HK Iuventa Michalovce - staršia žiačka, krídlo družstva, ktoré v súťažnom ročníku 2005/2006 v súťaži Krajských majstrovstiev obsadilo 1. miesto a na Majstrovstvách Slovenska 4. miesto, v tomto súťažnom ročníku v súťaži Krajských majstrovstiev zatiaľ 1. miesto, najlepšia strelkyňa družstva. Trénerom je Mgr. Henrich Marcinčák.

Štefan MAZÚR, šach, ŠaK Zemplín Michalovce - súťaží v kategórii do 14 rokov, v tomto roku obsadil na Majstrovstvách Slovenska 1. miesto v kategórii do 14 rokov, člen "A" družstva mužov štartujúceho v I. lige sk. Východ, hrá na 8- šachovnici, účastník Majstrovstiev Európy v Čiernej Hore, reprezentant Slovenska do 14 rokov. Trénerom je Ing. Richard Gerbery.

Lívia MELNÍKOVÁ - Dominik DEMČÁK, tanečný šport, TK Grácia Michalovce - súťažia v kategórii junior 12-13 rokov, v tomto roku obsadili na Majstrovstvách Slovenska v latinsko-amerických tancoch 3. miesto, v 10 tancoch takisto 3. miesto a v štandartných tancoch 4. miesto, reprezentanti Slovenska do 13 rokov. Trénerom je Štefan Horváth.

Michaela MIHAĽOVÁ, plávanie, PK Orca Michalovce - žiačka štartujúca v kategórii "C", plavkyňa šprintérka na krátke trate, na Majstrovstvách kraja obsadila 1. miesta v disciplínách 50 m motýlik, 50 m prsia, 50 m znak, 50 m voľný spôsob, 100 m polohové preteky, 100 m voľný spôsob, 100 m znak, na Majstrovstvách Slovenska obsadila 2. miesto v disciplíne 50 m motýlik, reprezentantka kraja a Slovenska. Trénerkou je Mgr. Katarína Juríčeková.

Dominika MOLNÁROVÁ, atletika, ŠK Comenium Michalovce - staršia žiačka, v súťažiach Slovenskej asociácie športu na školách obsadila na Majstrovstvách kraja v cezpoľnom behu 1. miesto a na Majstrovstvách Slovenska v tej istej disciplíne 2. miesto. Trénerom je Mgr. Jaroslav Semko.

Roman OLEJNÍK, judo, ŠK Zemplín Michalovce - mladší žiak, na Majstrovstvách kraja obsadil 2. miesto, na Majstrovstvách Slovenska takisto 2. miesto, na Majstrovskom turnaji v Maďarsku 1. a 3. miesto, v Krosne 5. miesto, na Veľkej cene Bardejova 2. miesto, Michaloviec 3. miesto vo váhe do 46 kg. Trénermi sú Mgr. Anna Kittanová a Peter Kittan.

Anna URBANČÍKOVÁ, judo, ŠK Zemplín Michalovce - mladšia žiačka, na Majstrovstvách kraja obsadila 1. miesto, v krajskej lige družstiev 2. miesto, na Majstrovstvách Slovenska 2. miesto, na Majstrovskom turnaji v Bardejove, Bochuni, Krosne 1. miesto v Miškolci a Jihlave 3. miesto vo váhe do 36 kg. Trénermi sú Mgr. Anna Kittanová a Peter Kittan.

Najúspešnejšie športové kolektívy regiónu za rok 2006:

Staršie žiačky HK Iuventa Michalovce, hádzaná - v súťažnom ročníku 2005/2006 družstvo v Krajských majstrovstvách obsadilo 1. miesto, na Majstrovstvách Slovenska 4. miesto, v tomto súťažnom ročníku v Krajských majstrovstvá zatiaľ na 1. mieste. Trénerom je Mgr. Henrich Marcinčák.

Žiačky ZŠ Trhovište, športová streľba - družstvo v zložení Jana Rapáková, Mária Sopková, Lenka Mrázová obsadilo na Majstrovstvách kraja 1. miesto a na Majstrovstvách Slovenska 2. miesto v streľbe zo vzduchovej pušky. Trénerom je PaedDr. Marián Andrišov.

Starší žiaci ŠK Comenium Michalovce, atletika - v štafete na 4 x 60 m v zložení Peter Havriľák, Tomáš Sabovík, Branislav Číper, Martin Boženko v súťaži Slovenskej asociácie športu na školách obsadili na Majstrovstvách kraja 1. miesto a na Majstrovstvách Slovenska 3. miesto. Trénermi sú Mgr. Severín Činčár a Mgr. Jaroslav Semko.

Starší žiaci MFK Zemplín Michalovce, futbal - v súťažnom ročníku 2005/2006 v I. lige starších žiakov sk. Východ obsadili 1. miesto, na Majstrovstvách Slovenska 3. miesto, na Majstrovstvách kraja v uličnom futbale 1. miesto, na Majstrovstvách Slovenska v súťaži Slovenskej asociácie športu na školách 3. miesto vo veľkom futbale a 4. miesto v malom futbale. V tomto súťažnom ročníku po jesennej časti je mužstvo na 4. mieste. Piati hráči mužstva sú vo výbere Košického kraja. Trénermi boli Mgr. Martin Melník a Mgr. Jozef Marec, tohto času sú Jaroslav Komenda a Ján Cina.

Domov»Sportnet na východe»Najúspešnejší športovci a športové kolektívy regiónu Michalovce za rok 2006 v kategórii žiactva