že nie je možné určiť ich totožnosť. Stovky ľudí si prišli v husto obývanej oblasti Abule Egba nabrať do umelohmotných nádob palivo z potrubia, ktoré v noci na včera prerazili zlodeji.
"Hovoríme o stovkách (mŕtvych). Zatiaľ nemáme potvrdený počet obetí, takže nevieme, či ich je 300, 400 alebo 500," povedal generálny tajomník nigérijského Červeného kríža Abiodun Orebiyi. Ako dodal, 60 ľudí hospitalizovali s vážnymi zraneniami. Ďalší vysoký predstaviteľ ČK uviedol, že jeho pracovníci zatiaľ zdokumentovali viac ako 200 mŕtvych a počítanie obetí ďalej pokračuje.
Záchranárom bránila v prístupe k miestu explózie vysoká teplota. Nigérijčania často prerážajú podobné potrubia, aby si odtiaľ nabrali z vytekajúceho paliva. Rozliaty produkt sa v niektorých prípadoch vznieti a plamene zasiahnu osoby nachádzajúce sa v blízkosti miesta. V máji zahynulo pri podobnej explózii v Lagose viac ako 150 ľudí.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.