rovnomennej hory (1 081 m) je pohorie známe najmä lyžiarskym strediskom Renčišov - Búče.
Hlavný hrebeň v centrálnej časti pohoria vytvára podkovovitú formáciu v tvare U. V jej strede sa nachádza obec Renčišov a pramenná oblasť riečky Malá Svinka. Hrebeň pohoria tu dosahuje najväčšiu výšku a v troch prípadoch prekračuje tisíc metrov. Okrem Bachurne sú to Magura (1 064 m) a Búče (1 006 m).
Posledne menovaný vrch nemá výrazný profil, tvorí ho pretiahnutý chrbát v smere západ - východ. Na juh spadajú jeho svahy k obci Lipovce a predovšetkým k horskej osade Lačnov, vychýrenej svojou malebnou scenériou. Z vrcholu vybieha na juh aj výrazná rázsocha, v ktorej útrobách sa nachádza sprístupnená jaskyňa Zlá diera. Na severných svahoch vzniklo spomínané lyžiarske stredisko. Hoci vrchol Búčov nie je príliš výrazný, tvorí ho plochá trávnatá kupola, núka nádherný výhľad na okolie. Predovšetkým okolité kopce, ale aj Branisko, Čergov, Čierna hora či Spišsko-šarišské medzihorie je ako na dlani. Za dobrého počasia vidno aj Kráľovu hoľu a spoza susednej Magury vykúkajú aj Tatry.
Masív Búčov má predovšetkým krajinársku hodnotu. Málokoho nezaujmú mimoriadne rozsiahle a tvarovo zaujímavé porasty smrekovca a borievky či typické horské vrcholové lúky a pasienky. Okrem toho sú Búče jedným z najkrajších príkladov možnej symbiózy človeka a prírody. Na svahoch nad Lačnovom sú dodnes dobre čitateľné terasy bývalých políčiek, ktoré kedysi živili obyvateľov tohto krásneho kúta šarišskej prírody.
BEDEKER
Prístup: Búče sú ľahko prístupné z okolitých obcí. Z Renčišova (610 m) je to po ceste, neskôr priamo hore po zjazdovke a kúsok po červenej značke asi 1:15 hodiny. Neznačený výstup sa ponúka aj z Lačnova (823 m), tu vedie poľná cesta ponad cintorín, skrúca sa doprava a traverzuje celý vrch až do sedielka s lyžiarskym vlekom. Odtiaľ ešte pár sto metrov doľava po červenej značke na vrchol (40 min.). Samotný vrchol leží niekoľko metrov od značky, označuje ho tzv. Stĺp mieru.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.