desiatky zranených.
Počasie spôsobilo dopravný chaos a na niektorých letiskách Európy museli zrušiť prevádzkovatelia pravidelné lety. Na zasnežených a zľadovatených vozovkách došlo k stovkám dopravných nehôd. Presné informácie o počte zranených neboli zatiaľ známe.
Na následky zranení, ktoré utrpel pri dopravnej nehode v utorok večer, zomrel dnes v rakúskom Bad Hofgasteine 35-ročný nemecký vodič. V španielskej Seville zahynula 72-ročná žena, keď na ňu spadol strom, ktorý nevydržal nápor más snehu. Obete hlásili aj z Nemecka a iných krajín. Pri dopravných nehodách prišli o život traja ľudia. Zrážka kamióna a prázdneho autobusu si v Bádensku-Württembersku vyžiadala jednu obeť. Husté sneženie postihlo včera aj Švajčiarsko a spôsobilo značné problémy v cestnej a najmä v leteckej doprave.
Takého chladnejšie počasie by podľa expertov z meteorologickej služby MeteoSchweiz malo vydržať do piatka, aj keď bude snežiť pomenej. V piatok by malo byť slnečno a od pondelka zase teplý front prinesie so sebou dažde.
Najhoršie podmienky panovali včera v Poľsku na Podbeskidsku, blízko slovenských
hraníc. Len v noci tam zaznamenali 200 kolízií a dopravných nehôd. Na
mnohých cestách Dolného Sliezska nemožno ísť vyššou rýchlosťou než 40
km/h. Na niektorých miestach, najmä od Krakova na sever, vietor
privieval na komunikácie nový sneh, tvorili sa tiež záveje.
Autor: Viedeň/Mníchov/Madrid/Rím/Varšava/Davos (TASR)
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.