okrem tréningu sústrediť aj na to, aby sa vám na perách neobjavila nepríjemná ozdôbka - herpes. To však nie je jediná prekážka nelákavého vzhľadu pier. Odpudzujúco pôsobia aj popraskané, či inak neošetrované pery.
Idolom súčasnosti sú plné a krásne vykrojené pery. Ak vás nimi príroda neobdarila, môžete sa uchýliť na ich vyplnenie kolagénom, alebo sa o nich vzorne starať a šikovnými trikmi tak oklamať okolie.
Nikdy ste sa nezamysleli nad tým, že muži so svojimi perami nemajú nikdy žiaden problém? Alebo možno majú, no máloktorý sa tým zaoberá.
Tiché nebezpečenstvo - hrýzenie
To, čo by sme nemali prehliadnuť je zlozvyk, ktorý si ani neuvedomujeme. Hrýzenie pier je tiché nebezpečenstvo. Ani si nestihnete všimnúť, len odrazu zacítite pachuť krvi vo vašich ústach. Dokážete si ich dohrýzť tak, že vám na nich ostanú krátre a trhliny a neviete to zastaviť. Čo s tým? Odstráňte všetky provokatívne výčnelky, ktoré vás nútia robiť túto činnosť. Zvnútra si ďasná pravidelne uhlaďte zubnou kefkou. Zvonku na pery blahodárne pôsobí med a tiež prechádzanie kefkou, ktoré ich prekrví a uhladí.
Popraskané pery
Problémom, ktorý by sme nemali podceňovať, sú popraskané pery. Najmä v zimnom období na nich útočí chlad, mráz, sneh, vietor a podobné negatívne vplyvy, pred ktorými by ste ich mali chrániť. Najjednoduchším spôsobom ako na to, je naniesť na nich každé ráno vrstvu krému alebo poriadne mastnej pomády. Najlepšie oboje naraz. A najlepšie nie iba ráno. V priebehu dňa by ste to mohli niekoľkokrát zopakovať, no nie zas príliš často, lebo by si mohli na to pery zvyknúť a potom by sa už mohli na mastičkách stať závislé.
Herpesy
Boj s popukanými perami zvádzajú ženy bežne. No sú aj také, ktoré taký boj zvádzajú permanentne s herpesmi. Podľa slov odborníkov:" Vírus herpes simplex existuje v dvoch odlišných typoch. Prvý typ je lokalizovaný prevažne na tvári a v ústach, druhý v genitáliách. Infekcia sa šíri kvapôčkovým prenosom alebo osobným kontaktom. Preniká do sliznice oka, úst, nosa alebo genitálií. Tu sa rozmnoží, poškodí bunky a vyvolá zápalovú reakciu. Na koži vznikajú červené pľuzgieriky vyplnené tekutinou, neskôr praskajú a vzniká chrasta. Výsev herpetických pľuzgierikov predchádza pálenie a svrbenie na postihnutom mieste."
Prevencia
Prevenciou takýmto problémom môžete predísť. Ak ste náchylná na herpesy a mávate ich tak často, že už ani neviete, ako vaše pery vyzerajú bez nich, musíte sa vystríhať tomuto vírusu dvojnásobne.
Predovšetkým neolizujte na večierkoch poháre po iných hosťoch. Aj doma si vyčleňte svoj vlastný pohár, z ktorého si budete istá, že vám nebude piť nikto iný.
Keď už cítite, že sa chystá erupcia, urýchlene si naneste na dané miesto chronicky známy Zovirax alebo iné preparáty, ktorých je na trhu mnoho.
Keď do nasledujúceho dňa ustúpi, ste šťastná žena. Keď nie, týždeň sa budete musieť dívať na "zohavené" ústa, nadávať a nebozkávať sa s partnerom. Nie len kvôli tomu, že mu to nebude príjemné, ale aj preto, žeby by ste ho mohli naňho preniesť.
Starostlivosť o pery je veľmi podstatná, lebo všeobecne sa vie, že bozky blahodárne pôsobia na dušu i telo človeka. A keď ich budete mať pestované, budú vás nimi zasypávať s oveľa väčšou chuťou a intenzívnejšie.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.