Korzár logo Korzár
Sobota, 4. december, 2021 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Doktor medicíny Nicholas Demetry D. C., žiak "strovolovského mága", viedol seminár v KošiciachArchanjeli udržiavajú svet v bytí, anjeli obnovujú

Doktor medicíny Nicholas Demetry D. C., žiak "strovolovského mága", viedol seminár v Košiciach

Archanjeli udržiavajú svet v bytí, anjeli obnovujú éterickú vitalitu

Nedávno bol v Košiciach Nicholas Demetry, M. D. (doktor medicíny), veľmi netradičný americký psychiater gréckeho pôvodu. Viedol tu ďalší zo svojich seminárov, ktoré okrem USA robí aj v Nemecku, Brazílii, Nórsku, Írsku, Maďarsku a tretí rok už aj u nás. Vyvinul techniku, ktorú nazval Etherikos terapia, zameranú hlavne na liečenie duše. U nás sú známe dve jeho knihy v českom preklade Cesta léčby a přeměny a Apokalypsa míru. Bol žiakom dr. Stylianosa Atteshlisa, ktorého viac poznáme pod menom Daskalos alebo Strovoloský mág. Má svoju súkromnú prax v Atlante, štát Georgia.

Meditácia, ktorej sa všetci na úvod bohato naplneného dňa podrobujeme, je spojená s bytosťami vysokých sfér jemnohmotného sveta s archanjelmi. Michael, ktorý práve v tomto storočí drží nad nami ochrannú ruku, vitalizuje a energetizuje červenou farbou. Inú úlohu má Rafael cez biele svetlo. Uriel so svojím strieborným vyžarovaním vyvažuje do rovnováhy a je tu aj Gabriel s nebovomodrou, ktorá prináša pochopenie k okoliu, v ktorom žijeme.

Takéto a podobne zamerané meditácie majú človeku pomôcť hlbšie sa zorientovať v sebe samom, ale sú len časťou z množstva informácií, ktoré dr. Demetry poskytuje. Počas štúdia na Univerzite na Hawaji mal možnosť navštíviť Papuu Novú Guineu, kde bol zapojený do projektu, v ktorom spolupracovali klasickí lekári so šamanmi. Navštívil oblasti, kde boli ľudia, ktorých spoločnosť pokladala za mentálne chorých.

"O šamanoch by sme tiež mohli povedať, že celkom normálni neboli," smeje sa dr. Demetry. "Vedeli však využívať silu vedomia a bytia v prítomnosti lepšie ako ľudia, ktorých my považujeme za zdravých a normálnych. Vtedy som si uvedomil, že ešte sme nepreštudovali dostatočne silu nášho vedomia a jeho možnosti." Tu zistil, že šamanské liečiteľské postupy môžu mať ten istý účinok ako západný liečebný systém. "Ľudia, ktorí tu žili tradičným spôsobom života, nepoznali depresie ani úzkosti. Rozvinuli sa iba vtedy, keď sa dostali do moderných, urbanizovaných miest," konkretizuje jednu zo svojich skúseností.

Liečenie je

spojené s dušou

Keď dr. Demetry hovorí o Daskalosovi, ešte aj po rokoch sa mu lesknú oči. "Stretol som ozajstnú ľudskú bytosť, ktorá mala to najhlbšie chápanie sveta, aké si len vieme predstaviť. Vyjadroval najvyššiu čistotu mysle, vyžaroval z neho istý druh pokory a božej lásky v jeho každodennom bytí. Včlenil do svojho života aj Ježišovo učenie a toto pevné mystické spojenie akoby prebudilo aj mňa. Začal som lepšie chápať svoje vlastné duchovné svetlo, pokojnú lásku a súcit, ktorý je našou súčasťou. Počas štúdií s Daskalosom som sa naučil, že akékoľvek liečenie je vo svojej podstate vždy spojené s dušou a vždy sa začína s láskou. Metóda alebo technika, ktorá sa použije, nie je pritom podstatná."

Keď sa vraciame k úvodnej meditácii s archanjelmi, akoby sme sa opäť zažívali Daskalosovu prítomnosť. "On tiež zdôrazňoval dôležitosť našich duchovných pomocníkov, či sú to už anjeli alebo archanjeli. Archanjeli tvoria a udržiavajú svet v bytí, anjeli obnovujú našu éterickú vitalitu a zdravie. Liečia naše mentálne zranenia a vedú nás k hlbšiemu rozvoju vlastných síl. Láska, mier, súcit, pokora, odvaha, nádej, vďačnosť a pozitívny pohľad na svet to všetko nám ponúkajú anjeli a archanjeli, ak s nimi v liečebnej meditácii dokážeme komunikovať. Tomu učil Daskalos, ja v tom iba pokračujem."

Obnoviť mosť medzi náboženstvom a vlastnou duchovnou skúsenosťou bolo aj úlohou Daskala. Mal blízko k postave Krista. "Ale ak by sa ho niekto opýtal: si kresťan? Odvetil by: Áno, som kresťan, ale rovnako som aj budhista, mohamedán alebo moslim. A ja sa k tomu tiež prikláňam," zdôraznil dr. Demetry.

Prejsť musí

každý sám

Čakry, naše energetické centrá, ktoré sú vzájomne prepojené, dr. Demetry vníma ako spektrum farieb, z ktorých každá predstavuje istý emocionálny stav. Aj energiu iného najčastejšie vníma pri liečení, akoby sa mu transformovala vo vlastnom tele. Keď príde poznanie, povie o ňom svojmu klientovi. Už zatriedil jeho osobnosť, spoznal ho, získal nadhľad k jeho problému. Vysvetlí mu, kde a ako hlboko leží jeho pôvodné zranenie a ukáže mu bránu, cez ktorú musí vstúpiť, ak sa naozaj chce vyliečiť. Volí postupy, o ktorých vie, že ich klient dokáže prijať. Takto lieči zranené duše.

Na našej planéte teraz dochádza k významnýnm planetárnym zmenám. Neistota sa pletie do každodenného života, je tu neustála hrozba terorizmu, ktorá vyplýva z fanatických postojov niektorých ľudí. Mnohí myslia na koniec sveta, vidia apokalypsu a globálny ekonomický kolaps. T všetko zatieňuje čas na rozvoj vnútorného mieru a života zasväteného ozajstnej pravde.

"Opäť treba oživiť nádej, pravú vieru, vernosť, spoľahlivosť, radosť zo života a šťastie. Opäť treba oživiť pevné spojenie s duchovným mierom, láskou a vnútorným tichom. Každý človek môže k tomu prispieť svojím myslením a konaním pre blaho planéty a našej budúcnosti na nej." Takto končí naše stretnutie MUDr. Nicholas Demetry.

Podobné vždy

pritiahne podobné

A dodatok celkom na záver. Ako sa dr. Demetry dostal na Slovensko a práve do Košíc? Bolo to pred tromi rokmi, keď v Budapešti viedol kurz transpersonálnej psychológie a počas voľna sa vybral do mesta, o ktorom mu hovorili, že je v ňom dobrá atmosféra. Sadol si do čajovne a hoci sám bez kontaktov, už o dve hodiny mal oproti sebe MVDr. Evku Štarkovú, ktorá odvtedy všetko manažuje. Život zvykne takéto veci akoby sám zariadiť, čím zároveň odovzdáva odkaz, že podobné priťahuje podobné.

Poznal tajomstvo života a smrti

Keď sa v 90. rokoch na pultoch kníhkupectiev objavila kniha Strovolovský mág, len sa tak po nej zaprášilo. Nečudo, práve tento titul uviedol na slovenský trh ezoterickú literatúru. Bola to prvá kniha o najznámejšom európskom duchovnom liečiteľovi. Kto to vlastne bol, onen Stylianos Atteshlisa (na snímke), známy pod menom Daskalos alebo "strovolovský mág"?

Daskalos (1912 1995), ktorý žil na gréckom ostrove Cyprus, patril k najväčším majstrom západnej duchovnej tradície minulého storočia. Pokojne môžeme povedať, že poznal tajomstvo života a smrti. Mal prirodzené spojenie s vysokými bytosťami jemnohmotného sveta, ktoré bdejú nad vývojom ľudstva. Disponoval takými vlastnosťami, ktoré označujeme za nadprirodzené. Dokázal putovať v astrálnych rovinách a uvedomelo svoj pohyb riadil. Pracoval s telepatiou, vedel dematerializovať seba aj predmety. Nehmotnú podobu potom prenášal na iné miesta a tam dokázal opäť všetko zhmotniť. Nemal problémy s putovaním do minulosti a "videl" aj predchádzajúce inkarnácie ľudí, s ktorými sa stretol. Jeho liečiteľské umenie takmer nemalo hraníc, pričom bolo spojené s hlbokým etickým cítením a pokorou. Takmer 70 rokov vyučoval ezoterické kresťanstvo.

Ajurvéda vychádza z toho, že zlé trávenie ovplyvňuje chorobu

Agni vnútorný oheň, zodpovedá za trávenie

Schopnosť spracovať potravu, čiže trávenie, berieme ako samozrejmosť a väčšinou sa tým nezaoberáme. Ajurvéda vychádza z toho, že zlé trávenie významne ovplyvňuje priebeh choroby a prispieva aj k jej vzniku. Ak bola potrava dobre využitá, potom aj naše bunky fungujú dobre. Ak bola zle využitá, proces ochorenia sa začal.

Dobré zdravie je spojené s agni, ohňom, ktorý jasne horí a naznačuje, že svoju potravu účinne trávite. Každá bunka dostáva potrebné živiny a spaľuje odpadové látky bez toho, aby niekde zostávali ložiská toxínov. Vyrovnávaním agni udržiava človek všetky tieto veci v rovnováhe.

Agni sa počas dňa riadi určitým cyklom. Ak náš denný cyklus nie je správne nastavený, trávenie sa na to reaguje. Agni v nás oznámi, že jeho cyklus je narušený. Pálenie záhy, nechuť k jedlu, zápcha, rôzne poruchy trávenia a ďalšie to sú symptómy, ktoré narušené agni sprevádzajú.

Oheň však môžeme nastaviť, stačí raz mesačne. Najlepší je víkend. V piatok sa normálne naraňajkujeme a naobedujeme, večera je ľahká, bez korenín a alkoholu. Tesne pred spaním treba užiť nejaký druh preháňadla a zavčasu zaľahnúť. V sobotu počas dňa pijeme iba tekutiny a doma vyrobené ovocné šťavy riedené vodou. Odpočívame, fyzicky sa nenamáhame. Ak by sa dostavila slabosť, pomôže lyžica medu rozpustená v pohári teplej vody. V nedeľu potrebujeme zapáliť svoje agni a nechať ho, aby sa sám nastavil na svoj normálny cyklus. Pripravíme si ľahké raňajky ovsené vločky, ryžovú alebo pšeničnú kašu s trochou pravého masla, mlieka a medu. Môžeme si dať aj šálku bylinkového čaju. Kávu aj čaj si odpustíme Do dvanástej sa s tým pohodlne dá vydržať, ale v tomto čase si už treba dožičiť dobrý ľahký obed, slabo osolený a bez korenín. Potom môže prísť šálka zázvorového čaju. Na večeru zjeme výživné jedlo z ryže, šošovice a zeleniny pripravenej na pare. Teraz je už agni nastavené.

Jedlá by sme mali konzumovať vždy v rovnakom čase a nemýliť naše agni tým, že žujeme žuvačku, cmúľame cukríky, alebo pijeme alkohol a kávu.

Posolstvo skryté v Bhagavadgíte prekročilo hranice Indie

Opovedá na najdôležitejšie otázky

V histórii ľudstva sa zavše stáva, že prídu na svet bytosti, ktoré sú duchovne mimoriadne vyspelé. Ide o vyslancov samotného Stvoriteľa a hovorí sa im avatari. Ich úlohou je pomôcť blúdiacemu ľudstvu. V Indii bol takýmto boho-človekom Krišna, ktorý vraj skutočne žil a ktorého majú hinduisti vo veľkej úcte. Krišnovo učenie je zhrnuté v knihe Bhagavadgíta, skrátene nazývanej aj Gíta. Doba jej vzniku sa nedá zistiť, no znalci odhadujú, že pôvodný text - Urgíta je päť tisíc rokov starý a do súčasnej podoby sa dotváral celé stáročia, približne do 2. storočia pred n. l.

V indickom prostredí plní Bhagavadgíta podobnú úlohu ako Nový zákon v kresťanstve. Hĺbka myšlienok o spôsobe a zmysle života zaznamenaná v Gíte však prekročila hranice Indie a jej posolstvo oslovilo ľudí na celom svete. Ponúka odpovede na najdôležitejšie otázky ľudského života. Podstatou zostáva, že medzi Krišnovým a Kristovým učením niet podstatných rozporov, veď obe hlásajú cnostný spôsob života, skromnosť, pokoru, pokánie a lásku k Bohu, aj keď volia iné výrazové prostriedky.

Čo všetko môže posilniť naše zdravie

Zdravie patrí medzi tie atribúty, na ktorom človeku naozaj záleží. Stará čínska disciplína Feng-Šui ponúka niekoľko spôsobov, ako sa dá zdravie posilniť.

Poradkyňa Silvia Gerecová väčšine svojich klientov odporučí osobný amulet zvaný Wu Lou, hovorí sa mu aj tekvička. Tento pozlátený kúsok kovu má vo svojom jadre vysúvacie vnútro s malým symbolom Budhu. Takýto prívesok ochraňuje pred zlom, posilňuje zdravie a prináša šťastie. Môže visieť aj v aute alebo pri posteli.

Osem visiacich korytnačiek, ktoré sú prepletené stužkou, tiež prinesú zdravie a životnú energiu, ak ich umiestnime vo východnom sektore domova. Sú dlhé ako dlhovekosť a sú symbolom zdravého života a pokojnej staroby.

A ešte je tu zelená krištáľová guľôčka ako aktivátor zdravia. Najlepšie energetizuje vtedy, ak je umiestnená na parapete východného okna, napríklad na malej mištičke alebo tanieriku. Podmienkou však je, aby zelená guľôčka absorbovala slnečný svit. Ak na ňu nemôže svietiť slnko, zvolíme elektrické bodové svietidlo.

Stranu pripravila: Lea Gallová

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Tento rok turizmu neprial
 2. Dobrá receptúra musí mať „oko draka“
 3. Brazílska fintechová banka Nubank vstupuje na Wall Street
 4. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami
 5. Opäť sme na dobrej vlne
 6. Ako sa vyrába nealkoholické pivo? Kvalitou nezaostáva za bežným
 7. So Sovietskym zväzom na večné časy? Pozrite sa ako padá kolos
 8. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie
 9. Výhody najväčšej obchodnej siete objavuje aj verejný sektor
 10. PRIESKUM: Slováci prezradili, čo by mal spĺňať dokonalý smartfón
 1. Dobrá receptúra musí mať „oko draka“
 2. Ako uľahčiť opatrovanie seniorov doma
 3. Brazílska fintechová banka Nubank vstupuje na Wall Street
 4. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami
 5. Ako sa vyrába nealkoholické pivo? Kvalitou nezaostáva za bežným
 6. Opäť sme na dobrej vlne
 7. Aj mikulášske balíčku môžu byť zdravé. Zistite ako na to.
 8. 365.bank sa stala bankou roka na Slovensku
 9. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 10. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 1. Spokojnosť je daná geneticky. Dá sa však zmeniť 17 150
 2. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie 13 755
 3. So Sovietskym zväzom na večné časy? Pozrite sa ako padá kolos 7 913
 4. Pohľad do histórie. Kedy sme sa mali lepšie ako dnes? 7 807
 5. Strava ani spánok nie sú dôležité, ak pri tom dýchame zlý vzduch 5 818
 6. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 5 244
 7. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije? 3 677
 8. Ako si zvýšiť penziu aj s priemerným platom? 3 438
 9. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 3 343
 10. Na nové auto sa neoplatí čakať. Trhu kraľujú jazdené 2 990

Blogy SME

 1. Vladimír Benčík: Ako Valné zhromaždenie OSN poprelo kresťanské a židovské väzby na Chrámovú horu
 2. Juraj Kumičák: Úvaha o reforme
 3. DagmaRA Sarita Poliaková: V adventnom stíšení ďakujem
 4. Roland Ondrus: Quo Vadis?
 5. Anton Kovalčík: Postmodernistický prístup k telesnému postihnutiu.
 6. Marian Nanias: Jadrová energia – Dôvera spoločnosti k vedeckým poznatkom.
 7. Štefan Vidlár: Babenkám
 8. Ján Šeďo: Spomienky bývalého elitného policajta zabalené v kriminálnych príbehoch - akt odvahy v troch dejstvách ( zatiaľ ).
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 15 101
 2. Radovan Kazda: TOP 7 dôvodov, prečo 500 miliónov pre seniorov nie je dobrý nápad 5 039
 3. Tomáš Sedliačik: Ako sa baviť s konšpirátorom 4 788
 4. Martin Greguš: Istropolis zbúrajú...starosta Kusý obrátil kabát...Je to vôbec možné? Architekt a primátor Vallo mlčí... 4 633
 5. Radovan Kazda: Poslanec Blaha a jeho fašisti 4 440
 6. Zuzana Rattajová: Juraj Droba, dnes si opustil ľudí 4 256
 7. Jozef Drahovský: Zákon o bočnom odstupe medzi vozidlom a cyklistom dopadol ako na Slovensku 3 556
 8. Vanda Tuchyňová: Z POD ZADKU“ NÁM BERÚ VLASTNÉ POZEMKY, ROZOBERAJÚ MAJETOK ŽILINY A MESTO SA LEN PRIZERÁ ! 3 483
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 2. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 3. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 5. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 6. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 7. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 8. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Vladimír Benčík: Ako Valné zhromaždenie OSN poprelo kresťanské a židovské väzby na Chrámovú horu
 2. Juraj Kumičák: Úvaha o reforme
 3. DagmaRA Sarita Poliaková: V adventnom stíšení ďakujem
 4. Roland Ondrus: Quo Vadis?
 5. Anton Kovalčík: Postmodernistický prístup k telesnému postihnutiu.
 6. Marian Nanias: Jadrová energia – Dôvera spoločnosti k vedeckým poznatkom.
 7. Štefan Vidlár: Babenkám
 8. Ján Šeďo: Spomienky bývalého elitného policajta zabalené v kriminálnych príbehoch - akt odvahy v troch dejstvách ( zatiaľ ).
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 15 101
 2. Radovan Kazda: TOP 7 dôvodov, prečo 500 miliónov pre seniorov nie je dobrý nápad 5 039
 3. Tomáš Sedliačik: Ako sa baviť s konšpirátorom 4 788
 4. Martin Greguš: Istropolis zbúrajú...starosta Kusý obrátil kabát...Je to vôbec možné? Architekt a primátor Vallo mlčí... 4 633
 5. Radovan Kazda: Poslanec Blaha a jeho fašisti 4 440
 6. Zuzana Rattajová: Juraj Droba, dnes si opustil ľudí 4 256
 7. Jozef Drahovský: Zákon o bočnom odstupe medzi vozidlom a cyklistom dopadol ako na Slovensku 3 556
 8. Vanda Tuchyňová: Z POD ZADKU“ NÁM BERÚ VLASTNÉ POZEMKY, ROZOBERAJÚ MAJETOK ŽILINY A MESTO SA LEN PRIZERÁ ! 3 483
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 2. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 3. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 5. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 6. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 7. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 8. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu