MLÁDEŽ MEDZI SEDMIČKAMI

Sportnet|14. feb 2007 o 00:00

V derby stretnutiach bez vážnejších problémovVranov, Prešov - Po takmer dvojmesačnej prestávke pokračovali najvyššie dorastenecké súťaže hádzanárok

V derby stretnutiach bez vážnejších problémov

Vranov, Prešov - Po takmer dvojmesačnej prestávke pokračovali najvyššie dorastenecké súťaže hádzanárok úvodným kolom jarnej časti. Dorastenky Iuventy Michalovce za svojimi súpermi tentoraz ďaleko cestovať nemuseli. Vyrovnaný priebeh mal iba prvý polčas stretnutia mladších dorasteniek vo Vranove. Naše dievčatá sa potrebovali spočiatku trocha zohrať, keďže staronový tréner Štefan Rapáč zaradil do zostavy aj niekoľko starších žiačok. Okrem toho chvíľu trvalo, kým sa prispôsobili špecifickým podmienkam nafukovacej vranovskej haly. V polovici druhého polčasu však získala Iuventa dostatočný náskok, ktorý rozhodol o jej jednoznačnom víťazstve. Súboj starších dorasteniek v Prešove sa od začiatku niesol v plnej réžií mladých hádzanárok Iuventy, vedených trénerom Júliusom Harbuľákom ml.

STARŠIE:

Hermes Prešov - Michalovce 21:32 (10:18)

Iuventa: Marjová, Tomková, Slovjaninová - Čenčariková 6, Muchová, Markušková, Piskayová 4, Rudášová 1, Hricišonová 4, Wollingerová 7/6, Fajčáková 6/3, Mitrová 4.

Ostatné výsledky: Trenčín - Šaľa 27:22, Senica - Partizánske 28:32, Nesvady - ŠKP BA 21:34, Ban. Bystrica - Močenok (pre chrípku odložené), Inter - Modranka (Modranka zo súťaže vystúpila), Senec mal voľno.

MŠK Vranov - Michalovce 26:34 (15:16)

Iuventa: Barborjaková, Pavličová - Zemáneková 1, Bačíková 13/1, Horňáková 9, Muchová, A. Kužmová, M. Rebičová 2, Wollingerová 8/3, Uhliarová, R. Vargová 1, D. Tóthová, Koritárová.

Ostatné výsledky: Modra - Rim. Sobota 30:17, Brezová - Sereď 27:41, Bytča - Šaľa 25:14, Senica - Partizánske 39:19, Šurany - ŠKP BA 31:23, Ban. Bystrica - Nitra pre chrípku odložené.

14. Rim. Sobota15 1 0 14 301:545 2

V najbližšom kole v sobotu 17.2. mladšie dosrastenky cestujú do Rimavskej Soboty, staršie majú voľno.