Korzár logo Korzár
Utorok, 7. december, 2021 | Meniny má AmbrózKrížovkyKrížovky

Košického konkurzu do novej tanečnej šou televízie Markíza Bailando sa zúčastnila takmer stovka záujemcov

Na parkete s populárnou celebritou si chcú vytancovať splnenie snaBailando je nová tanečná súťaž televízie Markíza, v ktorej na rozdiel od Let´s

Na parkete s populárnou celebritou si chcú vytancovať splnenie sna

Bailando je nová tanečná súťaž televízie Markíza, v ktorej na rozdiel od Let´s dance majú možnosť účinkovať aj obyčajní "smrteľníci". Myšlienka súťaže je ušľachtilá, každý súťažiaci totiž bude bojovať o splnenie sna, ktorým môže niekomu pomôcť. Vytancovať si ten svoj sa bude pokúšať 10 účinkujúcich, ktorých televízny štáb vyberie z rôznych kútov Slovenska. V pondelok odštartovali sériu konkurzov tancachtiví Košičania v hoteli Slovan a my sme boli pri tom.

V priestoroch hotela pokúšala šťastie takmer stovka východniarov. Upútať troch profesionálov v porote nebolo jednoduché. Potencionálny súťažiaci sa musel vedieť hýbať a mať príjemné vystupovanie. Väčšina snov účastníkov konkurzu sa dala rozdeliť do niekoľkých skupín. Tou najpočetnejšou boli sny, týkajúce sa zdravotného postihnutia, ďalšou riešenia otázky bývania a potom inšpirované cestovaním. Nechýbali ani zo školského prostredia. Študenti chceli vytancovať pre svoju školu chemické laboratórium alebo rekonštrukciu. Fantázii sa medze nekládli, preto sa objavilo aj niekoľko kurióznych snov. Isté 16-ročné dievča chcelo splniť sen svojej tety, ktorá túžila po tom, aby mohla šoférovať autobus plný ľudí.

Do kategórie zdravotných snov prispela aj 20-ročná nezamestnaná Košičanka Marcela Gajdošová. Túži po tom, aby vytančila operáciu očí pre mamu, ktorej sa zhoršuje zrak. "Operácia jedného oka stojí 15 tisíc korún a ona má už 7,5 dioptrií. Nikto nevie, že som tu. Ak postúpim, bude to prekvapenie. Nie je pre mňa dôležité prezentovať sa, ale pomôcť mame," vraví. Tento konkurz je druhým, ktorý už absolvovala. Prvýkrát sa zúčastnila súťaže miss. Tancuje rada, deväť rokov pôsobila v tanečnom folklórnom súbore. Možno preto sa radšej zvŕta na ľudové pesničky ako na moderné po diskotékach. Porotu chcela upútať tzv. fľaškovým tancom. "Televízny štáb je milý a priateľský, preto som sa skoro zbavila trémy. No aj tak si myslím, že som na nich veľmi nezapôsobila," sebakriticky hodnotí svoje "vystúpenie".

Aj 18-ročná Košičanka Zuzana Delínová mala "zdravotný" sen. "Túto súťaž chápem ako šancu, splniť si sen, ktorý nie je dostupný po finančnej stránke a zároveň sa aj trošku zviditeľniť. Chcela by som pomôcť 11-ročnej hluchoslepej kamarátke. Momentálne stráca zrak a nie je šanca to zastaviť. Preto by som jej prostredníctvom televízie darovala výlet, ktorý by mal aj terapeutické účinky," vraví Zuzana. K pohybu má odmalička blízko. Vyučuje malé deti tanec a študuje na umeleckej škole herectvo. Najradšej má hip hop i latino a rada púta pozornosť na diskotékach. "Som strašne extravagantná a nemám problém vyjsť k ´dídžejovi´ na ´stejdž´ (pódium), aby ma bolo viac vidieť."

Nezamestnaný 34-ročný Košičan Dušan Balog chcel pomôcť onkologickým deťom. "Mám už vybratú nemocnicu, bude to tá ´nová´ na Terase. Chcel by som im kúpiť hračky alebo nejaké lieky." Na konkurz prišiel preto, že ho tanec baví, ale aj na radu rodičov. "Vraj to mám vyskúšať. Tancujem 17 rokov a najradšej má disko štýl Jackson a Bee Gees. Na diskotéky nechodím, už som trošku vyrástol..." Hopsá si preto na obľúbenú muziku len doma. Svoju tanečnú prezentáciu s ktorou chcel na porotcov zapôsobiť, si nacvičoval doma pred zrkadlom, štyri dni po jednej hodine. Jeho ďalším snom je účinkovať v televízii a zatancovať si so svojou najobľúbenejšou celebritou Anetou Paríšovou - Dočekalovou. Ani Darou Rolins by vraj nepohrdol.

Karol Majerník zo SPŠ dopravnej v Košiciach prišiel na konkurz preto, aby pomohol sestre zaplatiť štúdia v Prahe. "Ona pracuje v oblasti kaderníctva, začala sa zaujímať o maskérstvo a chcela by to vyštudovať. Tancujem sedem rokov a za sebou mám tanečné kurzy, tak prečo to neskúsiť. Najradšej mám latino a štandart." Karol má podporu celej rodiny, pretože to boli oni, čo ho na súťaž nahovorili.

Najstarším účastníkom kastingu bol 60-ročný Vladimír z Popradu. Jeho snom je vytancovať finančnú pomoc pre Jakubka z Krompách, ktorému nedávno zahynula mama a sestra pri výbuchu plynu v dome. Okrem toho, by chcel získať prístroj pre diabetika, ktorý dokáže za šesť minút vyhodnotiť množstvo cukru v krvi. Jeho osobným snom je tancovať a pri tréningu schudnúť, čo by mu ako diabetikovi zdravotne veľmi pomohlo.

* * *

Zo stovky účastníkov košického konkurzu porota vybrala 20 východniarov, z ktorých sú traja Košičania. Postúpila 20-ročná študentka Ivana, ktorá by chcela vyhrať svadobnú cestu pre mamu a jej priateľa (žijú v spoločnej domácnosti už tri roky). "Mala by to byť plavba loďou, lebo moja mama po takomto výlete už roky túži," vraví Ivana. Najradšej by v súťaži tancovala s Marošom Kramárom. Porotu zaujal aj 26-ročný Peter, ktorý učí tancovať postihnuté deti na vozíčkoch. "Svojím tancom chcem splniť túžbu tancovať iným," povedal. Treťou postupujúcou Košičankou je 43-ročná Anna, ktorá sa za posledných 14 rokov sťahovala s dvoma deťmi sedemkrát. Chcela by vytancovať trvalé bydlisko, aby sa jej deti už nemuseli sťahovať. Mimochodom, postúpil aj spomínaný Vladimír z Popradu.

O tom, kto z dvadsiatky východniarov sa do Bailanda nakoniec dostane, sa rozhodne zajtra v Bratislave. Výber celebrít s ktorými budú súťažiaci týždeň čo týždeň tancovať, ešte nie je ukončený. No už je známe, že medzi nimi bude markizácka redaktorka Zlatica Puškárová a moderátor Patrik Švajda, spevák z kapely Vidiek Janko Kuric a hip hopový tanečník Laci Strike. Diváci uvidia prvé kolo súťaže z celkovo desiatich už začiatkom apríla.

Ržiséra Petra Ňunéza východniari milo prekvapili. Tvrdí, že budú zárukou dobrej zábavy

Niektoré príbehy priklincovali porotu k stoličke

Účastníkov kastingu hodnotila porota, ktorú tvorili traja členovia televízneho štábu. Režisér Peter Ňunéz, dramaturgička Marcela Vošková a bývalá profesionálna tanečnica Petra Marko. Boli sme zvedaví, čo si na adeptoch, usilujúcich o postup do relácie, všímali najviac. Rozhodovala tanečná pripravenosť alebo mimoriadny sen?

P. Ňunéz má s reláciami podobného druhu bohaté skúsenosti. Režíroval oba ročníky SuperStar, Nevestu pre milionára i Let´s dance. Jeho meno je preto zárukou kvality a diváckej úspešnosti. "Formát relácie je španielsky, Bailando doslovne znamená ´tancujúc´. Doteraz tu súťaž so zvukomalebnejším názvom ako tento nebola." Aj keď je celá televízna súťaž postavená na tancovaní, nejde v nej len o tanec. Dôležitý je aj sen a na neho sa viažúci príbeh, ktorý si každý súťažiaci so sebou priniesol.

Šancu účinkovať v relácii mal každý, kto disponoval aspoň základnými tanečnými schopnosťami a troškou hudobného sluchu. "Na tejto šou je zaujímavé aj to, že človek, ktorý nevie tancovať sa môže stať skvelým tanečníkom. Práve takýto ľudia majú šancu získať si sympatie divákov, lebo väčšina ľudí na Slovensku, obávam sa, tancovať nevie," myslí si P. Ňunéz. Tanečné vlohy sú pre každého súťažiaceho potrebné, lebo bez nich by náročný cyklus absolvoval veľmi ťažko a televízia nechce nikoho trápiť. Na rozdiel od Let´s dance, bude do súťaže zaradených viac disko štýlov. Súťažiacich budú učiť profesionálni taneční majstri a choreografi.

Môžu potencionálni súťažiaci zaujať aj exibicionizmom? "Ten môže občas škodiť, lebo je nepríjemný. Kamera je veľmi krutá, všetko odhalí. Na ľudí sa nepozerám osobne, ale cez monitor. Keď vidím, že človek rozpráva tak, že má iskričky v očiach, pri tanci je šťastný a má dobrý príbeh, tak som šťastný aj ja. Človek musí ovplývať nejakou chémiou, ktorá nás osloví. Buď zažiari tanečne, alebo osobnostne. Prišli sem ľudia, ktorí povedali tak silný príbeh, že sme ostali priklincovaní k stoličke. A boli tu aj takí, ktorí sú ´len´ príjemní, vedia sa pekne usmievať a keď rozprávajú, tak sa z toho teším," vymenováva tie zložky "chémie", ktorá oslovuje.

Neočakáva však, že niekto príde na kasting "hotový". To znamená, že bude kompletný tanečník s dobrým televíznym prejavom a silným príbehom. Východniari ho však nesklamali. "Doteraz som videl 20 ľudí a keď by som mal z nich už teraz zostaviť desiatku, tak by to nebolo zlé. To percento ľudí, ktorí ma zaujali je vysoké a nehovorím to len ako formálnu zdvorilosť. Môžem zodpovedne povedať, že ľudí ktorých si už teraz z Košíc odvážame, keby ich aj nikto na ostatných troch výberoch neprekonal, budú zárukou dobrej zábavy." Režisér musí vyberať účinkujúcich tak, aby z nich mohol vytvoriť súťaž s rozmanitým mixom ľudských charakterov, pováh a príbehov. Aby si každý televízny divák, mladý, či starý, konzervatívny, či liberálny, našiel toho svojho, kvôli ktorému sa pred obrazovku posadí.

Ktorý príbeh P. Ňunéza na kastingu najviac zasiahol? "Sen dievčaťa, ktoré muselo so sestrami prebrať firmu po otcovi, lebo mal autonehodu. Sú to mladé dievčatá, vedú a snažia sa udržať chod tlačiarenskej firmy. Potrebujú nejakú technologickú investíciu, aby to vedeli udržať. Tak na to som povedal ´vau´. Ale aj iné príbehy sú zaujímavé. Napríklad, keď chlapec chce pomôcť trom príbuzným, postihnutých svalovou dystrofiou..."

Tanečnou profesionálkou v porote, hodnotiacou pohybový talent účinkujúcich, bola Petra Marko, majiteľka tanečnej produkčnej spoločnosti Extravadansa. Ak bolo treba, sama ich vyzvŕtala. "Východniari ma príjemne prekvapili. Bála som sa, že tu budú absolútni amatéri tanečníci. Ale prišlo veľa ľudí, ktorí v minulosti tancovali a majú tanečné základy, takže sa s nimi bude dobre spolupracovať." P. Marko dodala, že uchádzači nemusia vedieť tancovať všetky štýly, ale keď majú základy aspoň z niektorých, je to pre nich výhodné. Súťaž bude totiž štýlovo rozmanitá a kto neovláda žiaden, aj veľmi náročná. "Preto hľadáme takých, ktorí už niečo vedia. Ale ak vidíme na človeku, že naozaj veľmi chce v súťaži účinkovať, ide z neho veľmi dobrý pocit a tancuje so srdcom, i keď nie profesionálne, tak o ňom, samozrejme, uvažujeme."

Andrea BOŽINOVSKÁ

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť
 2. Vytvor si svoju budúcnosť podľa vlastných predstáv!
 3. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu
 4. Získaj náskok pred štartom
 5. Krízové balíčky pre ohrozené domácnosti
 6. Pomáhajú firmám zarábať viac. Polepšili si aj živnostníci
 7. O prideľovanie štátnych grantov sa môže starať softvér
 8. Diplom, na ktorý budeš právom hrdý. Študuj u nás
 9. Nadácia Orange s neziskovakmi pomôže na Vianoce ľuďom v núdzi
 10. Budúcnosť je v komplexnej ponuke financovania a v digitalizácii.
 1. PPA CONTROLL: Zamestnanecká privatizácia štartom úspešnej éry
 2. Nadácia Orange s neziskovakmi pomôže na Vianoce ľuďom v núdzi
 3. Budúcnosť je v komplexnej ponuke financovania a v digitalizácii.
 4. PUR pena či minerálna vlna: ktorou zatepliť šikmú strechu?
 5. Ako sa obliekať štýlovo a zároveň udržateľne?
 6. Darujte predplatné SME.sk a vyhrajte
 7. V Mecome sa nosili rúška už dávno pred Covidom
 8. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 9. Nadácia Orange podporí digitálne zručnosti učiteľov a žiakov
 10. Changes to the System of Remedies, Procurement Law Amendment
 1. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie 19 187
 2. So Sovietskym zväzom na večné časy? Pozrite sa ako padá kolos 10 815
 3. Pohľad do histórie. Kedy sme sa mali lepšie ako dnes? 7 826
 4. Strava ani spánok nie sú dôležité, ak pri tom dýchame zlý vzduch 5 865
 5. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 5 301
 6. Kto sú páni slovenskej zimy? Niektorí z nich sa ukrývajú 4 074
 7. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 3 544
 8. Na nové auto sa neoplatí čakať. Trhu kraľujú jazdené 3 166
 9. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 3 060
 10. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije? 2 827

Blogy SME

 1. Miroslav Galovič: Na Igora mi nesiahajte! (Dnes bez servítky).
 2. Martin Greguš: Ako súvisí miera zaočkovanosti s úmrtiami na COVID....nemci v tom už majú jasno...
 3. Marián Lukáč: Blog o slobode
 4. Igor Bilák: Post Covid Príhodka #27 - očkovanie proti chrípke Influvac Tetra
 5. Štefan Vidlár: Sabotéri pandémije
 6. Ján Rudolf: Zastavme korupciu, ale aj krvavé oči!
 7. Pavol Horňák: Keď sa vonku zjesení #3 - O ambicióznom liste
 8. Ján Šeďo: Preventívna prehliadka u lekára skončila kolonoskopiou - moje skúsenosti.
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 17 287
 2. Radovan Kazda: TOP 7 dôvodov, prečo 500 miliónov pre seniorov nie je dobrý nápad 5 405
 3. Tomáš Sedliačik: Ako sa baviť s konšpirátorom 4 947
 4. Mišo Šesták: V duši sedliaka žije pohanský duch 4 910
 5. Martin Greguš: Istropolis zbúrajú...starosta Kusý obrátil kabát...Je to vôbec možné? Architekt a primátor Vallo mlčí... 4 766
 6. Zuzana Rattajová: Juraj Droba, dnes si opustil ľudí 4 419
 7. Vanda Tuchyňová: "Spod zadku“ nám berú vlastné pozemky, rozoberajú majetok Žiliny a mesto sa len prizerá ! 3 762
 8. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia 3 740
 1. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 2. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 3. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 5. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 6. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 7. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 8. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Sex na zastávke je skôr raritou, v aute ide o bežnú záležitosť.

Auto ďalších milencov skončilo v rieke.


a 1 ďalší 4 h
Barca pristúpila k čisteniu jazierka v historickom parku po 15 rokoch. Na dne sa za ten čas stihli objaviť pneumatiky i odpadkové koše.

Vodnú plochu v Barci začali čistiť.


4 h
Obvinená žena a muž sa postavili pred sudcu.

Uložil im však viaceré povinnosti. Uložil im však viaceré povinnosti a zákazy.


4 h
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Miroslav Galovič: Na Igora mi nesiahajte! (Dnes bez servítky).
 2. Martin Greguš: Ako súvisí miera zaočkovanosti s úmrtiami na COVID....nemci v tom už majú jasno...
 3. Marián Lukáč: Blog o slobode
 4. Igor Bilák: Post Covid Príhodka #27 - očkovanie proti chrípke Influvac Tetra
 5. Štefan Vidlár: Sabotéri pandémije
 6. Ján Rudolf: Zastavme korupciu, ale aj krvavé oči!
 7. Pavol Horňák: Keď sa vonku zjesení #3 - O ambicióznom liste
 8. Ján Šeďo: Preventívna prehliadka u lekára skončila kolonoskopiou - moje skúsenosti.
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 17 287
 2. Radovan Kazda: TOP 7 dôvodov, prečo 500 miliónov pre seniorov nie je dobrý nápad 5 405
 3. Tomáš Sedliačik: Ako sa baviť s konšpirátorom 4 947
 4. Mišo Šesták: V duši sedliaka žije pohanský duch 4 910
 5. Martin Greguš: Istropolis zbúrajú...starosta Kusý obrátil kabát...Je to vôbec možné? Architekt a primátor Vallo mlčí... 4 766
 6. Zuzana Rattajová: Juraj Droba, dnes si opustil ľudí 4 419
 7. Vanda Tuchyňová: "Spod zadku“ nám berú vlastné pozemky, rozoberajú majetok Žiliny a mesto sa len prizerá ! 3 762
 8. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia 3 740
 1. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 2. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 3. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 5. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 6. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 7. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 8. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu