Korzár logo Korzár
Nedeľa, 5. december, 2021 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Šatan režíroval výhru ostrovanov

V zápasoch v noci na sobotu 89. ročníka kanadskoNa druhý deň Miroslav Šatan dvoma gólmi pomohol k víťazstvu New Yorku Islanders na ľade

V zápasoch v noci na sobotu 89. ročníka kanadsko

Na druhý deň Miroslav Šatan dvoma gólmi pomohol k víťazstvu New Yorku Islanders na ľade Washingtonu, pričom na druhý presný zásah mu prihral krajan Richard Zedník. Z ôsmich Slovákov v akcii v ôsmich sobotňajších zápasoch bodovali ešte obranca Milan Jurčina a center Jozef Stümpel. Obaja si pripísali do štatistík po jednej asistencii. Treťou hviezdou duelu sa však stal aj krídelník Rangers Marcel Hossa, ktorý rozhodol v samostatných nájazdoch o výhre svojho tímu nad

St. Louis.

SOBOTA: Carolina - Pittsburgh 3:2 (0:1, 2:1, 1:0). Góly: 28. S. Walker, 29. Kaberle, 52. S. Walker - 15. Crosby, 31. Malone.

Detroit - Chicago 6:2 (2:0, 2:1, 2:1). Góly: 7. Lang, 20. Schneider, 28. Filppula, 30. Hudler, 41. Lidström, 51. Franzen - 32. a 43. Jason Williams.

Atlanta - Ottawa 4:2 (1:1, 0:1, 3:0). Góly: 10. Belanger (MARIÁN HOSSA), 44. Belanger, 50. Viačeslav Kozlov (MARIÁN HOSSA), 56. Dupuis - 16. a 25. Heatley.

New Jersey - Toronto 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 2:0, 1:3 - 0:0, 0:1). Góly: 21. Langenbrunner, 38. Pandolfo, 59. Brylin - 49. Colaiacovo 51. Antropov, 52. Stajan, rozhodujúci sam. nájazd premenil O´Neill.

Buffalo - Montreal 8:5 (2:0, 3:4, 3:1). Góly: 2. Kalinin, 2. Ryan, 23. Numminen, 28. Ryan, 38. D. Roy, 47. Vanek, 50. Stafford, 60. Vanek - 28. Ryder, 30. Bonk, 30. Streit, 38. Plekanec, 49. Plekanec.

Dallas - Columbus 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 0:1). Góly: 29. Sydor, 30. Modano - 12. Malhotra, 26. Fiodorov, rozhodujúci sam. nájazd premenil Chimera.

Anaheim - San Jose 3:1 (2:0, 0:0, 1:1). Góly 5. Penner, 19. Kunitz, 54. Pronger - 44. Rivet.

NEDEĽA: New York Rangers - St. Louis 3:2 po sam. nájazdoch (0:2, 0:0, 2:0 - 0:0, 1:0). Góly: 52. Rachůnek, 58. Avery, rozhodujúci sam. nájazd premenil MARCEL HOSSA - 2. Boyes, 18. R. Dvořák.

Los Angeles - Nashville 3:6 (0:1, 2:1, 1:4). Góly: 24. Lundmark, 35. a 46. Cammalleri - 19. Weber, 27. Weber, 46. Kariya, 50. Židlický, 53. J. P. Dumont , 54. Kariya.

Boston - Montreal 3:1 (0:0, 2:0, 1:1). Góly: 24. Tenkrát, 39. Bochenski, 56. Glen Murray - 44. Souray.

Toronto - Buffalo 1:3 (0:0, 0:2, 1:1). Góly: 57. Antropov - 25. Lydman, 38. Stafford, 57. Paetsch.

Washington - New York Islanders 2:6 (0:2, 0:2, 2:2). Góly: 48. Pothier, 49. Sutherby (JURČINA) - 11. Sillinger, 19. ŠATAN, 28. M.-A. Bergeron, 37. Simon, 45. ŠATAN (ZEDNÍK), 58. Smyth.

Florida - Tampa Bay 6:2 (2:0, 2:1, 2:1). Góly: 6. Horton, 6. O. Jokinen (STÜMPEL), 32. Weiss, 36. Weiss, 48. Peltonen, 49. Horton - 29. Pratt, 58. Prospal.

Phoenix - Columbus 3:4 (1:1, 1:1, 1:2). Góly: 17. Doan, 22. Ballard, 48. Taffe - 3. Nash, 29. Chimera, 41. Modin, 46. Nash.

Edmonton - Calgary 2:4 (1:2, 1:0, 0:2). Góly: 10. a 30. Pisani - 8. Moss, 13. Yelle, 42. Langkow, 45. Iginla.

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Atlantická divízia

1. New Jersey6540187174:15387

2. Pittsburgh6434219217:20077

3. NY Islanders6533239197:18475

4. NY Rangers6531277190:18469

5. Philadelphia64173710170:26444

Severovýchodná divízia

1. Buffalo6544165251:18993

2. Ottawa6538234223:17780

3. Montreal6833296197:21172

4. Toronto6631269208:21771

5. Boston6431285186:22967

Juhovýchodná divízia

1. Tampa Bay6737264214:20878

2. Atlanta66332310200:20876

3. Carolina6733277198:20473

4. Florida66272613194:21067

5. Washington66243012199:23660

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Centrálna divízia

1. Nashville6644184229:17092

2. Detroit6541168205:15890

3. St. Louis65282710169:19666

4. Columbus6626337165:20559

5. Chicago6523339158:20255

Severozápadná divízia

1. Vancouver6437225169:16279

2. Calgary6535219211:17479

3. Minnesota6536236187:16378

4. Colorado6531295214:20867

5. Edmonton6630306174:19466

Pacifická divízia

1. Anaheim66381711210:17287

2. Dallas6438215170:15281

3. San Jose6538252193:16978

4. Phoenix6527353174:22257

5. Los Angeles65223310185:22854

(za víťazstvo v riadnom hracom čase aj po predĺžení resp. po sam. nájazdoch sú dva body, za prehru po predĺžení resp. po samostatných nájazdoch je jeden bod)

SLOVÁCI V NHL

1. Marián Hossa (Atlanta)66364682

2. Pavol Demitra (Minnesota)56213051

3. Ľubomír Višňovský (Los Angeles)62173451

4. Miroslav Šatan (NY Islanders)65232447

5. Jozef Stümpel (Florida)60172946

6. Ladislav Nagy (Dallas)63103343

7. Zdeno Chára (Boston)62102939

8. Marián Gáborík (Minnesota)31221436

9. Andrej Meszároš (Ottawa)6562430

10. Marek Svatoš (Colorado)56141428

11. Juraj Kolník (Florida)4881220

12. Branko Radivojevič (Minnesota)6581119

13. Richard Zedník (NY Islander)3561319

14. Marcel Hossa (NY Rangers)6310818

15. Peter Bondra (Chicago)315712

16. Michal Handzuš (Chicago)8358

17. Milan Jurčina (Washington)54347

18. Ronald Petrovický (Pittsburgh)28336

19. Štefan Ružička (Philadelphia)23156

20. Branislav Mezei (Florida)45033

21. Peter Sejna (St. Louis)11112

22. Tomáš Kopecký (Detroit)26101

23. Tomáš Malec (Ottawa)1000

Andrej Sekera (Buffalo)2000

Brankári

Peter Budaj (Colorado)421092,8190,45%

Jaroslav Halák (Montreal)6193,1589,1%

(za menom nasleduje počet zápasov, počet inkasovaných gólov, gólový priemer, perc. úspešnosť zásahov)

KANADSKÉ BODOVANIE

1. Sidney Crosby (Pittsburgh)61277198

2. Martin St. Louis (Tampa Bay)67395089

2. Vincent Lecavalier (Tampa Bay)67424688

4. Marc Savard (Boston)64216384

5. Dany Heatley (Ottawa)65404383

6. MARIÁN HOSSA (Atlanta)66364682

7. Joe Thornton (San Jose)65166682

8. Daniel Briere (Buffalo)65275178

9. Teemu Selänne (Anaheim)66383977

10. Jaromír Jágr (NY Rangers)64245377

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

  1. Tento rok turizmu neprial
  2. Dobrá receptúra musí mať „oko draka“
  3. Brazílska fintechová banka Nubank vstupuje na Wall Street
  4. Opäť sme na dobrej vlne
  5. Ako sa vyrába nealkoholické pivo? Kvalitou nezaostáva za bežným
  6. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami
  7. So Sovietskym zväzom na večné časy? Pozrite sa ako padá kolos
  8. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie
  9. Výhody najväčšej obchodnej siete objavuje aj verejný sektor
  10. PRIESKUM: Slováci prezradili, čo by mal spĺňať dokonalý smartfón
  1. Dobrá receptúra musí mať „oko draka“
  2. Ako uľahčiť opatrovanie seniorov doma
  3. Brazílska fintechová banka Nubank vstupuje na Wall Street
  4. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami
  5. Ako sa vyrába nealkoholické pivo? Kvalitou nezaostáva za bežným
  6. Opäť sme na dobrej vlne
  7. Aj mikulášske balíčku môžu byť zdravé. Zistite ako na to.
  8. 365.bank sa stala bankou roka na Slovensku
  9. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
  10. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
  1. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie 18 070
  2. Spokojnosť je daná geneticky. Dá sa však zmeniť 17 181
  3. So Sovietskym zväzom na večné časy? Pozrite sa ako padá kolos 9 543
  4. Pohľad do histórie. Kedy sme sa mali lepšie ako dnes? 7 831
  5. Strava ani spánok nie sú dôležité, ak pri tom dýchame zlý vzduch 5 835
  6. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 4 147
  7. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 3 955
  8. Na nové auto sa neoplatí čakať. Trhu kraľujú jazdené 3 170
  9. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije? 2 501
  10. Ako si zvýšiť penziu aj s priemerným platom? 2 292

Blogy SME

  1. Štefan Vidlár: Nepekne hovoríš o dôchodcovi
  2. Miroslav Haviar: Naozaj majú všetci nárok?
  3. Tomáš Tenczer: Prečo ľudia nechcú deti?
  4. Marek Brezovský: Koniec pretvárky, späť na stromy. Debata o očkovaní čoraz viac pôsobí, že mentálne žijeme v pralese.
  5. Zuzana Srncová Gajdošova: Máte dosť minerálov v strave? Príčiny nižšej nutričnej hodnoty potravín
  6. Jozef Sitko: Pred zlým koncom ma zachránili tri vakcíny
  7. Lubomir Zahora: Ohňostroj v hlave - epilepsia
  8. Ján Šeďo: Šírenie dezinformácií ako trestný čin vs. sedliacky rozum.
  1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 16 058
  2. Radovan Kazda: TOP 7 dôvodov, prečo 500 miliónov pre seniorov nie je dobrý nápad 5 206
  3. Tomáš Sedliačik: Ako sa baviť s konšpirátorom 4 837
  4. Martin Greguš: Istropolis zbúrajú...starosta Kusý obrátil kabát...Je to vôbec možné? Architekt a primátor Vallo mlčí... 4 693
  5. Zuzana Rattajová: Juraj Droba, dnes si opustil ľudí 4 324
  6. Vanda Tuchyňová: Z POD ZADKU“ NÁM BERÚ VLASTNÉ POZEMKY, ROZOBERAJÚ MAJETOK ŽILINY A MESTO SA LEN PRIZERÁ ! 3 611
  7. Mišo Šesták: V duši sedliaka žije pohanský duch 3 581
  8. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia 3 478
  1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
  2. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
  3. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
  4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
  5. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
  6. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
  7. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
  8. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Blogy SME

  1. Štefan Vidlár: Nepekne hovoríš o dôchodcovi
  2. Miroslav Haviar: Naozaj majú všetci nárok?
  3. Tomáš Tenczer: Prečo ľudia nechcú deti?
  4. Marek Brezovský: Koniec pretvárky, späť na stromy. Debata o očkovaní čoraz viac pôsobí, že mentálne žijeme v pralese.
  5. Zuzana Srncová Gajdošova: Máte dosť minerálov v strave? Príčiny nižšej nutričnej hodnoty potravín
  6. Jozef Sitko: Pred zlým koncom ma zachránili tri vakcíny
  7. Lubomir Zahora: Ohňostroj v hlave - epilepsia
  8. Ján Šeďo: Šírenie dezinformácií ako trestný čin vs. sedliacky rozum.
  1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 16 058
  2. Radovan Kazda: TOP 7 dôvodov, prečo 500 miliónov pre seniorov nie je dobrý nápad 5 206
  3. Tomáš Sedliačik: Ako sa baviť s konšpirátorom 4 837
  4. Martin Greguš: Istropolis zbúrajú...starosta Kusý obrátil kabát...Je to vôbec možné? Architekt a primátor Vallo mlčí... 4 693
  5. Zuzana Rattajová: Juraj Droba, dnes si opustil ľudí 4 324
  6. Vanda Tuchyňová: Z POD ZADKU“ NÁM BERÚ VLASTNÉ POZEMKY, ROZOBERAJÚ MAJETOK ŽILINY A MESTO SA LEN PRIZERÁ ! 3 611
  7. Mišo Šesták: V duši sedliaka žije pohanský duch 3 581
  8. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia 3 478
  1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
  2. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
  3. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
  4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
  5. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
  6. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
  7. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
  8. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu