Korzár logo Korzár

Ministerstvo odmieta, žeby španielski polícajti bili Inez

Ministerstvo zahraničných vecí SR rázne odmieta akékoľvek tvrdenia ExVyVolenej Inéz Kardošovej, že ju bili španielski policajti a vyhrážali sa jej

likvidáciou. Reaguje tak na informácie televízie JOJ, podľa ktorých španielska polícia zakázala štyrom Slovákom odísť zo Španielska v súvislosti s vyšetrovaním vraždy Prievidžanky Ivany Petrášovej. Tvrdili, že polícia ich bila a vyhrážala sa im likvidáciou.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podľa hovorcu rezortu zahraničných vecí Jána Škodu, keďže MZV SR a konzulárne oddelenie ZÚ SR v Madride venujú tomuto prípadu od začiatku veľkú pozornosť a sú stále v styku s príslušnými španielskymi policajnými aj súdnymi orgánmi, slovenský konzul v Madride opakovane tieto tvrdenia overoval. "Zastupiteľský úrad SR v Madride, ani inšpektorát španielskej polície však nemá dodnes

SkryťVypnúť reklamu

žiadnu vedomosť o 'bití' alebo 'vyhrážaní sa likvidáciou' akýchkoľvek slovenských občanov. Inéz Kardošová mala možnosť podať sťažnosť na postup španielskej polície alebo vyšetrovateľov, ale neurobila to. Ani ona, ani nikto zo skupiny slovenských občanov, ktorí vypovedali v súvislosti s úmrtím Ivany P.," uviedol Škoda.

Slovenský konzul tieto skutočnosti opakovane preveroval podľa Škodu dokonca aj u predstaviteľa jednotky obzvlášť násilných trestných činov Národnej polície Španielskeho kráľovstva a tiež u vyšetrovateľa Národnej polície Španielskeho kráľovstva v oblasti Castellónu. Obaja to vylúčili a rázne odmietli.

Španielsky vyšetrovací sudca vydal na prípad prísne informačné embargo a odporučil Inéz Kardošovej a ostatným svedkom, aby zostali v Castellóne k dispozícii vyšetrovateľom, keďže vyšetrovanie sa ešte neskončilo. Akékoľvek

SkryťVypnúť reklamu

zverejnenie informácií ohľadom úmrtia Ivany môže byť preto považované za marenie vyšetrovania, doplnil Škoda.

Televízia JOJ informovala, že na Slovensko sa vrátili štyria Slováci, ktorí figurovali ako svedkovia v prípade vraždy mladej Slovenky. Kardošová v televízii uviedla, že polícia sa k nej správala ako k zločincovi, spoločne s ostatnými ju bili, psychicky týrali a museli "podpísať veci", o ktorých nemali poňatie. Všetci mali tri mesiace doklady pri sebe a v prípade figurovali ako svedkovia, ale domov sa vrátiť nemohli.

Najčítanejšie na Korzár

Komerčné články

  1. Vyžrebovanie futbalových súťaží: Kedy hrá vaše mesto či dedina?
  2. Ako sa vyhnúť cukrovke 2. typu: Prvý krok urobte ešte dnes
  3. Sedemnásť hotelov, kde si oddych užijú deti aj dospelí
  4. Prvý realitný fond ťaží z oživenia trhu a nižších sadzieb
  5. Ideálny čas na pohyb a dokonalú regeneráciu
  6. Osem tipov, kam cestovať počas sviatku na konci augusta
  7. Bývanie v centre Bratislavy? Kúpa sa oplatí viac ako prenájom
  8. Operácia očí je riešením pre každú profesiu
  1. Vyžrebovanie futbalových súťaží: Kedy hrá vaše mesto či dedina?
  2. Ako sa vyhnúť cukrovke 2. typu: Prvý krok urobte ešte dnes
  3. Sedemnásť hotelov, kde si oddych užijú deti aj dospelí
  4. Prvý realitný fond ťaží z oživenia trhu a nižších sadzieb
  5. Vzducholoď aj koncert Kaliho? Takto Kaufland oslavuje narodeniny
  6. Ideálny čas na pohyb a dokonalú regeneráciu
  7. Osem tipov, kam cestovať počas sviatku na konci augusta
  8. Aplikácia Otvorené drevo potvrdzuje transparentnosť LESY SR
  1. Bývanie v centre Bratislavy? Kúpa sa oplatí viac ako prenájom 8 282
  2. Osem tipov, kam cestovať počas sviatku na konci augusta 7 463
  3. Majster cukrár radí: Tento dezert dodá každej letnej párty šťavu 6 992
  4. Hodnotenie profesionála: Maldivy si užijete i s nižším rozpočtom 4 940
  5. Operácia očí je riešením pre každú profesiu 3 746
  6. Ako sa vyhnúť cukrovke 2. typu: Prvý krok urobte ešte dnes 3 344
  7. Prvý realitný fond ťaží z oživenia trhu a nižších sadzieb 2 273
  8. S tanečnicou Katarínou Jakeš na výlete v Košiciach 1 892
  1. Anton Lisinovič: Skautík na výprave (30.diel) - Bánovecký okruh 3.etapa
  2. Marcel Rebro: Pellegriniho sestra: Colombova žena slovenskej politiky
  3. Martin Fronk: Hrad, kde ticho hovorí o chlebe, čo spojil ľudí
  4. Vladimír Benčík: Konštantínopol v roku 1453: Dráma pádu Byzantskej ríše
  5. Petka Slivková: Kedy prídu mimozemšťania?
  6. Tomáš Hrubý: Mesto, kde len spím
  7. Branislav Hláčik: Nový typ ASCII smajlíkov
  8. Ivan Čáni: Súdruh Blaha napísal status o tom, aký je rozdiel medzi nami (slniečkarmi) a jeho fan clubom.
  1. Jaroslav Liptak: Kto stojí za 708 firmami? Robert Fico? Nie... hádajte znova. Kto je pani Ficová? 38 123
  2. Ivo Nesrovnal: Matúš, vďaka za pozvanie, ale pod toto sa nepodpíšem. Ad električka v Petržalke. 32 000
  3. Martin Sukupčák: Ako jeden primátor "urbanizuje" mesto L. Mikuláš 14 774
  4. Jozef Mačo: Nelegálne skládky odpadu pri osadách nemajú odstraňovať obce. Nie že nemajú, nesmú. 11 174
  5. Otilia Horrocks: Kto je tu vlastne podozrivý? Matovičovci, ktorí zverejnia mená — alebo tí, čo mlčia? 6 558
  6. Monika Albertiová: Kritika nie je útok: PS versus Hnutie Slovensko. Zas do seba kopú - a Fico sa smeje 6 141
  7. Ján Šeďo: Myslel som si, že v Tatrách konečne parkujeme za rozumné ceny... 5 921
  8. Ľudmila Križanovská: Ukrajinský taxikár zažíva každý deň šikanu 5 189
  1. Marcel Rebro: Pellegriniho sestra: Colombova žena slovenskej politiky
  2. Pavel Macko: Nemecká vs. ruská ekonomika: Fakty proti mýtom, ktoré šíri Fico
  3. Pavel Macko: Prečo rokovania medzi Ukrajinou a Ruskom nikam nevedú?
  4. Marcel Rebro: Slováci dokážu závidieť polosirote rehabilitačný tábor a beznohému protézu
  5. Marcel Rebro: Kaliňákove tanky, Pearl Harbor a slovenský ministerský časostroj
  6. Marcel Rebro: Verím, že dobijeme dobrým ľuďom baterky
  7. Roman Kebísek: Štúr na Slovanskom zjazde r. 1848: Prioritou Slovanov nie je záchrana Rakúska
  8. Post Bellum SK: Priatelia-Maďari, ktorí zohrali kľúčovú rolu počas Nežnej revolúcie
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Minúta Video
SkryťZatvoriť reklamu