Naplno len Michalovce, ďalší východniari získali po bode

V nadstavbe o záchranu v I. futbalovej lige bodovali spomedzi východniarov naplno len Michalovce, ktoré doma zdolali Dunajskú Stredu najtesneším

rozdielom. Priaznivci košickej rezervy v zápase s Lučencom, ani diváci v Prešove, kde sa predstavila Podbrezová gól nevideli. Bod si z Tučianskych Teplíc priviezlo mužstvo Humenného.

Prešov Podbrezová 0:0

Ján LEŠKO

Prešov Futbal medzi šestnástkami, bez vzruchu, bez šancí, ktorý len rozladil riedko zaplnené hľadisko. Takýto obraz priniesol predovšetkým prvý polčas. Po štvrťhodine sa síce črtal náznak gólovej šance Masárovi, avšak prešovský P. Galík čistým zákrokom tesne pred domácou šestnástkou včas zatiahol "záchrannú brzdu". Ďalší moment, ktorý stál za zmienku prišiel v 25.minúte. Hosťujúci Kožička, ktovie či vystrelil, či zúfalo odkopol, ale lopta plachtila pod prešovské brvno. Debutujúci gólman zeleno bielych sa ale viac náhodným ako cieleným pokusom nedal zaskočiť. V 32.minúte však ten istý hráč po štandardne situácii presne mierenou strelou k ľavej žrdi veru poradne natiahol Taliana. Až po polhodine sa prebudili dovtedy spiaci prešovskí strelci. Kobylíkova strela, čiastočne s prispením protihráča tesne minula cieľ.

Druhý polčas mal už trochu iný obraz. Zmeny v zostave hru Tatrana oživili. Konečne po krajoch ihriska začali hráči viac behať, prečísľovať obranu "železiarov". Hoci do vyloženej gólovej pozície neprenikli, súpera pritlačili a ten musel riešiť už podstatne viac spletitých situácii ako do prestávky. Streľba v zeleno bielom podaní začala, ale nepresnosť ostala. Len Zahradníkov pokus v 73.min. dal hosťujúcemu gólmanovi zabrať. Aktívny bol Kobylík, skúšal to aj T. Šimko a Haničák, všetko bez žiaduceho efektu. V závere hrali Prešovčania vabank. Pred hosťujúcou bránou pribúdalo závarov. Lenže ani tie zmenu skóre neprivodili.

Štatistika:

ŽK: Kobylík Svintek. Rozhodoval Fajčík, 689 divákov. 1.FC Tatran: Talian T.Šimko, Piter Bučko, Zlatohlavý, P. Galík Prekop, Šafranko, J. Novák (46.Haničák), Kobylík Kaplan, Zahradník (75.P. Baran). ŽP Šport: Hanák Ľ. Ličko, Gajdošík, Kentoš, Novisedlák T. Pančík (25.Turňa), Kožička, Svintek, Vaculčiak Detko (81. Chreňovský), Masár (65. Giertl).

MICHALOVCE DUNAJSKÁ STREDA 1:0 (0:0)

Jaroslav ČÚRNY

Dva doterajšie vzájomné zápasy týchto súperov skončili remízou a dlho to vyzeralo, že si tímy podelia body aj do tretice. Michalovce však dokázali premeniť aspoň jednu z viacerých šancí, čo značí, že v úvodných dvoch kolách si pripísali šesť dôležitých bodov.

Obe mužstvá začali opatrne a tak premrznutí diváci nemali v úvode na čo pozerať. Prvý vzruch priniesla až 16. minúta, keď sa po centri Tomovčíka ocitol sám pred bránou hostí Bačík, no zblízka mieril vedľa. Vzápätí na opačnej strane prenikol popri Uhľárovi rýchlonohý Belkovics, jeho slabú strelu brankár Žofčák bez problémov kryl. V 25. minúte opäť visela vo vzduchu zmena skóre po centri Tomovčíka, jeho center však doplachtil iba na hlavu prekvapeného Jevlanova. Aj do tretice centroval pri šanci domácich Tomovčík, no Bačík mieril z dvoch metrov opäť vedľa. Po prestávke sa hral oveľa rušnejší a živší futbal, o zmenu skóre sa v 60. minúte pokúšal Čavojský jeho parádnu strelu spod brvna však Kobr vyškriabal na roh. O minútu neskôr centroval z pravej strany Aľušík, strela Jevlanova spoza pokutového územia však skončila na ľavej nohe výborného Kobra. Rozhodnutie prišlo v 72. minúte, keď Csölle na hranici veľkého vápna fauloval Jevlanova, priamy kop Devečku skončil na múre a odrazenú loptu poslal parádnym volejom do siete Cifranič. V 83. minúte mohli Michalovce zvýšiť vedenie, lenže gól Bačíka kvôli ofsajdu neplatil. Keďže ďalšie strely Bačíka a Tomovčíka mierili vedľa, Michalovce si pripísali tesné, ale dôležité víťazstvo.

GÓL: 72. Cifranič. ŽK: Ruskovský, Beličák Buka, Károlyi. Rozhodoval: Ronec 1 151 divákov.

MFK ZEMPLÍN: M. Žofčák Uhľár, Cifranič (79. Šitov), Beličák, Devečka Ruskovský (37. Aľušík), Tomovčík, Čavojský, Murinčák (63. Gerich) Bačík, Jevlanov.

DAC: Kobr Buka, Húšťava, Csölle, Károlyi Mazič (78. Jurčo), Egri, Čertík, Belkovics Savič (73. Zlacký), Mar. Adam.

MFK Košice B Lučenec 0:0

Eugen MAGDA

Ličartovce Jarnú domácu premiéru mala rezerva v Ličartovciach, kde od začiatku dostala hostí pod tlak. Jednak kombinačne lepšou hrou, ale aj snahou po ofenzíve, lenže mladému kolektívu chýbala presnejšia a dôraznejšia koncovka. V opačnom prípade by už po prvej dvadsaťminútovke mohla sedieť oveľa pevnejšie v sedle, avšak to by M. Adam hneď v úvode a po ňom i Bjedov, Zajac a aj najtvorivejší hráč vo finálnej fáze Ľ. Gajdoš si museli lepšie podať ruku s koncovkou. Lučenec drel, bojoval, snažil sa hrať dôrazne, ale týmto spôsobom hry nevyprodukoval dokopy nič ako do prestávky, tak ani v II. polčase, takže brankár Putnocký bol prakticky bez práce, lebo súper si za celý čas nevypracoval ani jednu príležitosť. Naopak rezerva, aj keď jej viaceré kombinácie nevychádzali, mala aj po výmene strán réžiu zápasu v rukách. Jej hráčom však v rozhodujúcich momentoch chýbal potrebný pokoj, rozvaha a dôraz s presnosťou. Aj zásluhou toho si Lučenec miestami zhlboka vydýchol, udržal čisté konto a získal šťastný bod, lebo čo z toho, že misa rezervy bola pekná, keď napokon zostala prázdna. Ako sa opäť ukázalo, koncovka sa stála v poslednom čase čoraz väčším problémom mladých Košičanov. A bez gólov nik ešte nedosiahol výraznejšie úspechy.

Pred 250 divákmi rozhodoval Gocník. ŽK: Líšivka Viskup, I. Adam, Stašek, Rohovský. MFK KOŠICE B: Putnocký M. Tóth, M. Kováč, Džogan, M. Adam Boháčik, Líšivka, Labun (70. Janič), Ľ. Gajdoš Zajac (71. Hanzel), Bjedov. LAFC LUČENEC: Michalík Csányi, Staško, Mihálik, Stašek Lavrík (61. Pospíšil), I. Adam, Ploszek (67. Foltán), Krajňák, Viskup Rohovský (81. Štrbka).

Turčianske Teplice - Humenné 1.1 (0:1)

(šik)

V 13. min. ideálne vysunul špílmacher Letrik pred brankára Pillára Hrbeka, ale novic v drese Aquy gól nedal. Tesne vedľa šla o chvíľu i jeho prudká strela z 20 m. V 24. min. kopal Letrik rohový kop, lopta prešla ponad kopačky všetkých hráčov a nik z domácich ju netečoval do siete. V tom momente akoby Teplice urazili šťastenu a z protiútoku inkasovali. Opiela po rýchlom brejku odcentroval loptu do šestnástky na voľného Lapšanského a ten jedinú gólovú šancu hostí v prvom polčase využil. Domáci znervózneli, ale túžbu po víťazstve stále mali. Najmä v druhom polčase pritlačili súpera a vypracovali si celý rad gólových šancí. Ideálne vyzerala tá Ždimerova v 53. min., Pillár ju však zneškodnil. Až v 67. min. J. Koleno našiel po dlhodobom zranení striedajúceho M. Jeťka a ten bravúrne obstrelil výborne chytajúceho Pillára - 1:1. Hráči Aquy búšili do súpera až do konca, no víťazný gól sa m vsietiť nepodarilo.

Góly: 67. Jeťko - 25. Lapšanský. ŽK: Mikuška - Guba, D. Pyrka, B. Kuzma. Rozhodovali: Matúš - 700 divákov.

ŠK AGUA 1998: Škrobák - Ždimera, Kravárik, Suchomel (59. M. Jeťko), Keckeš - Kempný, Letrik, Schmidt, J. Koleno - Hrbek, Mikuška (88. Garaj). Tréner E. Kunert. 1. HFC: Pillár - Ovšianik, Hanc, R. Šimko, D. Pyrka - B. Kuzma, T. Opiela, Guba (56. Adamišin), M. Pyrka - Lapšanský (81. Čerňa), Zvara (90. Kapláč). Tréner J. Valkučák.

PROGRAM 17. KOLA

Sobota 17. marca o 15.00: Dun. Streda - Prešov, Lučenec - Michalovce, Humenné - Košice B, Podbrezová - Turč. Teplice.