Sobota, 4. december, 2021 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Tomko: Je to luxus inkasovať za desať minút tri góly

Trenčín - Hokejisti Trenčína vedú v semifinálovej sérii na zápasy 2:1. Rozhodol o tom v poradí tretí duel druhého kola play-off. Košičania pod hradom

Matúša Čáka prehrali 2:3. Bol to zápas, ktorý sa hral často v pekelnom tempe. Jeho úvod bol až šokujúci. V 9. min. a 8. sekunde viedli vojaci 3:0! Využili tri presilovky. Zdalo sa, že východniari sú zrelí na uterák. Ale aj oceliari ťažili z početnej výhody a najskôr v 12. min. Kmiť a potom v 14. Šterbák vrátili gólmi svoj tím do zápasu. Aj asistent trénera HC Košice Anton Tomko niesol ťažko úvodnú smršť vojakov, ktorá pripomínala zlý sen. "Je to luxus inkasovať za desať minút tri góly. Presne takto sme nemali začať. My sme hráčom zdôrazňovali, že prvú desaťminútovku potrebujeme prečkať. Namiesto toho sme prehrávali 0:3," povedal nám Tomko, podľa ktorého si mali dať hráči viac záležať na disciplíne. "Góly sme dostávali po vylúčeniach. Faulovali sme zbytočne. Ešte si pozrieme záznam, či to boli také jednoznačné fauly, lebo v druhej tretine už rozhodcovia hru púšťali, tak neviem, či to bol zámer."

Košickí tréneri vraj hráčov pripravovali na to, že súper začne doma aktívne, nátlakovo. "To nás neprekvapilo, vieme, ako Dukla hrá na svojom ľade. Ale my sme ten začiatok nezvládli. Vylúčeniami posadili Trenčín na koňa. Za stavu 2:0 pre domácich sme vzali time out, aby sme hráčom opäť pripomenuli, že nesmieme faulovať."

Vyzeralo to tak, že je rozhodnuté, no doslova len pár sekúnd, lebo v 13. min. a 8. sekunde to bolo už len o gól. "Chlapci sa zmobilizovali, zabojovali, aj my sme využili presilovky. A prišili aj ďalšie šance." Podľa Tomka bol Trenčín už v prvej tretine zrelý na to, aby inkasoval aj po tretí raz. "Mali sme tam možnosť vyrovnať, a nie jednu. Bola by to divoká tretina, keby sa skončila 3:3, po tom, ako sme prehrávali 0:3. Náš tretí gól mohol priniesť úplný zlom. Predsa len to by mohlo na súpera doľahnúť. Veď už po našom druhom presnom zásahu bol zaskočený a spamätal sa až v druhej tretine. V nej začal hrať opäť agresívny celoplošný hokej s veľmi dobrým forčekingom."

Márne sa oceliari pokúšali vynútiť si aspoň predĺženie. V závere zápasu sa ťažko dostávali do súperovho pásma. "Dukla si veľmi dobre strážila stredné pásmo, dobre tam dokázala zdvojovať. Chlapci to skúšali skôr individuálne, aj keď sme ich nabádali, aby puky nastreľovali a snažili sa tak si vynútiť pobyt v trenčianskom pásme. Dostali sme sa aj ku krátkej hre bez brankára, ale v nej sme úspešní neboli."

V sérii vedie Dukla 2:1. Dnes sa hrá v Trenčíne opäť, a ak chcú Košičania vymazať stratu z úvodného domáceho zápasu, neostáva im iné, len odohrať stretnutie s víťazným koncom. "Chcenie bolo cítiť z každého hráča na našej striedačke. A isto bude aj v ďalšom súboji. Len dúfam, že si dáme väčší pozor na vylúčenia. Trenčín bude hrať možno pokojnejšie, no my každopádne chceme vyhrať," dodal Šterbákov asistent.