rozvoj (OECD) pod názvom Medzinárodná sieť na predchádzanie šikanovania a násilia v školách. Na oficiálnom stretnutí mu ju odovzdali zástupcovia Ministerstva školstva Nórskeho kráľovstva a Školského direktoriátu OECD. "Uvedomujeme si, že otázka násilia v školách je veľmi vážna. Chceli by sme do riešenia tohto problému viac zapojiť aj verejnoprávne médiá," konštatoval na stretnutí Mikolaj.
Koordinátorom druhej etapy projektu v rokoch 2007 a 2008 sa stal Alojz Nociar. Slovenská republika je do projektu zapojená už od roku 2005. Na základe získaných skúseností pracovná skupina vypracovala Metodické usmernenie MŠ SR k prevencii a riešeniu šikanovania žiakov v školách a školských zariadeniach, ktoré sa stalo záväzné 1. apríla 2006.
Projekt iniciovalo nórske ministerstvo školstva v spolupráci so Školským direktoriátom OECD so sídlom v Paríži. Realizuje sa od roku 2005, v rokoch 2005 - 2006 ho koordinovalo nórske ministerstvo školstva. Je zamerané na podporu účinnejších opatrení proti šikanovaniu a násiliu v školách. Zapojených je doň 21 krajín, prevažne členovia EÚ ale aj mimoeurópske štáty Austrália, Izrael, Japonsko, Kanada, Južná Kórea či Mexiko.
Hlavnými aktivitami projektu sú najmä výskum v oblasti šikanovania a násilia na školách, prax, teda projekty, programy, iniciatívy a príklady dobrej praxe a opatrenia na národnej, regionálnej a miestnej úrovni.
Viac informácií o projekte získate aj na http://oecd-sbv.net/ alebo www.ochranadeti.sk.
Autor: por
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.