Podtatranci neuspeli, Ľubičania zabrali až po obrátke

ĽUBICA - SVIDNÍK 2:3 (0:2)Domáci začali stretnutie proti vedúcemu tímu tabuľky príliš ustráchane. Naopak, hostia začali aktívne a Ľubičanov

ĽUBICA - SVIDNÍK 2:3 (0:2)

Domáci začali stretnutie proti vedúcemu tímu tabuľky príliš ustráchane. Naopak, hostia začali aktívne a Ľubičanov zaskočili v úvode útočnou hrou. Už v 5. minúte sa dostal Svidník do vedenia, keď po chybe a zaváhaní domácej obrany s odkopom sa k lopte dostal po autovom vhadzovaní hosťujúci Paňko a trafil presne - 0:1. Hostitelia sa z tohto úderu nedokázali celý prvý polčas spamätať a ani raz vážnejšie neohrozili hosťujúcemu brankárovi. Naopak, boli to opäť hostia, ktorí v 40. minúte po centri a presnej koncovke Miroslava Bučka poistili svoj náskok. Do druhého polčasu nastúpili Ľubičania ako vymenení a už v 50. minúte sa im podarilo vrátiť do zápasu, keď Kovalčík z hranice šestnástky vymietol šibenicu. Domáci hrali naďalej veľmi dobre a o ďalšiu štvrťhodinu už bolo 2:2, keď tentoraz priamo do šibenice namieril M. Kaprál z trestného kopu. V týchto momentoch sa zdalo, že Podtatranci svojho súpera zdolajú, no opak bol pravdou. Kovalčíkovu dobrú strelu brankár Svidníka vyrazil a hostia čoraz častejšie hrozili rýchlymi protiútokmi. Po jednom z nich sa im v 80. minúte podarilo streliť tretí gól, keď domáci brankár zle vybehol a ako sa neskôr ukázalo, bol to posledný presný zásah v stretnutí.

Góly: 50. Kovalčík, 65. M. Kaprál - 40. a 80. Miroslav Bučko, 5. Paňko. Pred 300 divákmi rozhodoval Krejsa, ŽK: Semivan, Kovalčík - Kaleja, Marek Bučko 2, ČK: Marek Bučko (Svidník). ĽUBICA: Karaš - Oravec (50. Sklenár), Labus, Vojtánek (80. Malich), Krempaský - Semivan (60. Sova), Milaňák, L. Kaprál, Kalafut - Kovalčík, M. Kaprál. (riso)

Štefan KAPRÁL (tréner Ľubice): "Prvý polčas sme hrali príliš ustráchane, na čo sme doplatili rýchlym inkasovaným gólom. Škoda i druhého gólu v závere prvého polčasu. V tom druhom sme hrali veľmi dobre a chlapci si za nesmiernu bojovnosť a nasadenie zaslúžia pochvalu. Podarilo sa nám zmazať dvojgólové manko, no v závere sme nemali šťastie a opäť inkasovali. Je to škoda, lebo za predvedený výkon po obrátke sme si bod zaslúžili. (riso)

RASLAVICE - KEŽMAROK 2:0 (0:0)

V stretnutí mužstiev z pokojných vôd tabuľky sa po obojstranne rozháranom začiatku ako prví dostali k slovu hostia už v 5. minúte Bednarčíkom, ktorý však v rozhodujúcej chvíli nedočiahol v malom vápne na loptu. Po tomto momente tempo hry upadlo, pričom gólových príležitostí bolo ako šafranu. Až v 21. minúte to boli znova hostia, ktorí pohrozili defenzíve hostí Kopčákom, ktorý ale vo výhodnej šanci neuspel. O minútu na to sa dostali k slovu aj domáci, no prudkú strelu jedného z hráčov Pacanovský kryl. V 27. minúte mohol dostať Kežmarčanov do vedenia opäť Kopčák, ale ani tentoraz mu nebolo súdené presadiť sa. Po polhodine upadla hra znova do podpriemeru a oba kolektívy sa na ihrisku viac-menej iba hľadali. Ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Diváci boli svedkami nesúrodého výkonu takmer všetkých aktérov na hracej ploche. Až po hodine duelu sa dokázali domáci vymaniť z útlmu a ujať sa dosť nečakane vedenia Šestákom, ktorého strelecký pokus nešťastne zblokoval za chrbát Pacanovského Boleš. Hostiteľov tento gól psychicky upokojil a v 64. minúte mohli zvýšiť svoje vedenie, no Pacanovský zachránil svoj tím od pohromy. V 66. minúte musela kežmarská defenzíva znova odolávať tlaku domácich, keď Pacanovský na dvakrát zneškodnil strely domácich útočníkov a odrazenú loptu vyhlavičkoval Bednár z bránkovej čiary. Po 70. minúte hostia čiastočne zmenili rozostavenie hráčov a celkový spôsob hry, no i napriek tomu im to želateľný efekt neprinieslo. V 76. minúte mohol znížiť aktívny Kopčák, no jeho ďalekonosnú strelu domáci brankár kryl. V 78. minúte sa usilovali rozvlniť sieť Heutschy a Hájovský, no ani oni nedokázali svoje mužstvo vrátiť späť do stretnutia. Za nepremenené príležitosti v 84. minúte hostia pykali, keď ich súper dokonale potrestal Šestákovým gólom, ktorý zúžitkoval chybnú rozohrávku Soľavu. V závere duelu sa ale hostia ešte nevzdávali a dokonca boli aj veľmi blízko kontaktného gólu, no Kopčák nedokázal zrealizovať ideálnu prihrávku od Dolanského.

Góly: 61. a 84. Šesták. Pred 250 divákmi rozhodoval Kundľa, ŽK: Plančár, Ličák, Michalov, Šváb - I. Hájovský. KEŽMAROK: Pacanovský - Boleš, Marhefka, Soľava, M. Novák - Dolanský, Špirko, Bednár, Heutschy - Kopčák, Bednarčík (34. I. Hájovský). (mdc)

Marián LITVIN (tréner Kežmarku): Do stretnutia sme nastúpili v značne oklieštenej zostave, čo jasne potvrdil fakt, že do poľa musel nastúpiť brankár Hájovský. Nemôžem byť spokojný s laxným prístupom niektorých hráčov k stretnutiu, pretože práve ich nízka aktivita a strelecká nemohúcnosť bola hlavnou príčinou našej prehry. Do nastávajúceho, pre nás určite veľmi náročného duelu s jedným z lídrov súťaže zo Sniny pevne verím, že sa dáme dokopy a účasť na stretnutie bude iná ako tentoraz. Našim cieľom bude tohto ašpiranta na postup čo najviac potrápiť a nepredať našu kožu lacno. (mdc)

Autor: IV. LIGA - SEVER