Jarná odveta mala bezproblémový štart

Rožňava - Najnižšia okresná futbalová súťaž odštartovala stretnutiami 16. kola. Výraznejšie víťazstvo sa nezrodilo, ale platilo známe "môj dom - môj

hrad", keď iba v jedinom stretnutí zvíťazili hostia. V sobotňajšej predohrávke hostil druhý Kovstav desiatu Drnavu. I keď úvod patril hosťom do vedenia šli domáci a po vyrovnávajúcom góle si opäť vytvorili jednogólové polčasové vedenie, ktoré po zmene strán poistili a hostia už kondične odišli. V šlágri kola jesenný líder zdolal tretie Kečovo najtesnejším rozdielom. Honce zdolali Čoltovo rozdielom triedy a posledný gól dosiahli po premenení pokutového kopu po ruke hosťujúceho Karasa. Jovice po vyrovnanom polčase zmazali vedenie Nižnej Slanej a dokázali otočiť výsledok vo svoj prospech i keď niekoľko šancí obojstranne ostalo nevyužitých. Slavošovce po prestávke taktiež zvrátili stav a tesne zvíťazili nad Kobeliarovom. V susedskom derby podľahla Rakovnica päť minút pred koncom po vlastnom góle L. Fabiana i keď dvojgólové vedenie hostí dokázali ešte vyrovnať. V Hrhove z jedinej šance dosiahli úvodný gól hostia z Brzotína, ale následne útočiaci domáci ešte do polčasu dokázali vyrovnať a neskôr ich aktivita bola korunovaná ďalšími dvoma gólmi. Bez kariet sa hralo v Slavošovciach a Hrhove. Ochtiná mala voľno. Najviac kariet dostalo Kečovo (4) a najviac divákov sa zišlo v Kružnej (120)

Výsledky 16. kola: Kovstav - Drnava 3:1 (2:1), G: Sekerka 2, Róth - Prónai, ŽK:0 - Králik, Anna, R: S, Gallo, DZ: Székely, D: 50, Slavošovce - Kobeliarovo 2:1 (0:1), G: Skurka 2 - Hlaváč, ŽK: bez, R: A. Farkaš, DZ: Šimko, D: 20, Kružná - Kečovo 2:1 (0:0), G: Szabó, Szendi - Zoller, ŽK: 0 - Rezeš, Kubík, Seman, Hegedus, R: J. Chomjak, DZ: Gašpár, D: 120, Honce - Čoltovo 4:1 (2:1 ), G: Tomčo, Pástor, I. Molnár 2 (1 z 11 m) - J. Molnár, ŽK: Molnár - Sabó, R: Drenko, DZ: Hadar. D: 50, Jovice - Nižná Slaná 2:1 (0:0), G: Lindák, Spišák - D. Grančák, R: Gyeneš, DZ: Šmelko, D: 80, Hrhov - Ml. Brzotín 3:1 (1:1), G: Kováč, Lengyel, Bernáth - M. Rusnyák, ŽK: bez, R: Luca, DZ: Máte, D: 100, Rakovnica - Rož. Bystré 2:3 (1:2), G: L. Lörinc, Viola - Leng (11 m), Minčík, L. Fabian (vlastný), ŽK: Domik - Kolesár, R: Macko, DZ: Nagy, D: 100

Bilancia po 16. kole: 7 6 0 1, 18:3 body, 18:9 góly, spolu: 27 gólov, ŽK: 3:9, spolu: 12, ČK: 0, spolu: 0, Diváci: 520, doteraz: 112 77 8 27, 239:89 body, 404:202 góly, spolu: 606, ŽK: 98:122, spolu: 220, ČK: 5:17, spolu: 22, Diváci: 6385

Najlepší strelci: 24 gólov - Ladislav Lörinc (Rakovnica), 23 - Roman Lörinc, (Kečovo), Oto Kerekeš (Kružná), 21 - Gabriel Zoller (Kečovo), 16 - Roman Šimko (Rož. Bystré), 15 - Viliam Gallo (Honce ), 14 - Miloš Leng (Rož. Bystré), 12 - Ján Pástor (Honce), 11 - Tomáš Hlavček (Hrhov), Peter Minčík (Rož. Bystré), Ján Spišák (Jovice), Ladislav Szendi (Kružná)

15. Ochtiná15101317:773

(po skončení súťaže odráta ŠTK Ml. Brzotín, Hrhovu a Rož. Bystrému po 3 body)

ZÁPAS KOLA

Kružná - Kečovo 2:1 (0:0)

G: Szabó, Szendi - Zoller, ŹK O - Hegedüs, Seman, Kubík, Rezeš, R: J. Chomjak, DZ. Gašpár, D: 120

Kružná: Salai - Brugoš, Šoltes, Szabó, Belousov, Mezei, Harabín, Rusnyak, L. Szendi, Kerekeš, A. Szendi, striedali: Imre, Benö

Kečovo: Tóth - V. Lörinc, Rezeš, F. Király, Z. Király. Kubík, T. Lörinc, Hegedüš, Zoller, R. Lörinc, Seman

V kvalitnom obojstranne útočnom stretnutí mali v úvode viac šancí na skórovanie domáci futbalisti, ale minimálne tri tutovky zmaril hosťujúci gólman Tóth. Hostia v závere polčasu preberali aktivitu, ale v útoku boli bezzubí a ich snaha vyznela bez gólového efektu, keď si nedokázali vypracovať ani jedinú vyloženú šancu. Už v úvodnej minúte druhého polčasu ujal domácich do vedenia Sabó, ktorý skóroval po ukážkovej hlavičke. Po vedúcom góle sa domáci už stiahli a začali brániť tesné vedenie. Z ich defenzívnej činnosti ťažili hostia, keď na dvakrát so skrumáže vyťažil vyrovnávajúci gól hosťujúcu Zoller. Víťazný gól dosiahli domáci po hlavičke Sendiho, ktorý z diaľky prekonal inak dobre chytajúceho gólmana hostí. Vedenie už domáci nedokázali poistiť i keď mali ešte jednu vyloženú šancu, ale loptu z tesnej blízkosti nedokázal dopraviť do hosťujúcej siete Szendi.

Povedali po stretnutí

Michal Seman, kapitán Kečova: "Výkonom sme určite nesklamali a boli domácim vyrovnaným súperom. Útočníci nemali však svoj deň, v strede to tiež neraz haprovalo a gól hlavičkou z hranice šestnástky ide na vrub brankára. Domáci boli o gól lepší ,ale mrzí ma ,že sme dostali toľko kariet i keď i súper hrali dosť tvrdo."

Oto Kerekeš, kapitán Kružnej: "Tri body sme si museli vydrať i keď sme mali v úvode niekoľko šancí. Naša hra bola kŕčovitá, a nepremenenie príležitostí sa nám mohlo vypomstiť. Nakoniec sme smolu prelomili a dali po peknej hlavičke vedúci gól, ktorý sa podarilo nakoniec aj poistiť. Súper hral dobre a právom patrí k čelným mužstvám tabuľky. Bol to kľúčový zápas, post lídra sme si udržali a verím, že v ďalších zápasoch sa nám bude viac dariť."

VÝROK KOLA

Marek Ďurský, Rož. Bystré: "V derby proti Rakovnici sme dvakrát nešťastne inkasovali, ale nakoniec sme zápas so šťastím vyhrali."

DO RASTRA!!!

Rožňavské Bystré posilnilo zadné rady

Rakovnica sa v susedskom derby snažila Rožňavskému Bystrému odčiniť jesennú prehru. Hostia počas prestávky získali na post brankára Marcela Čipku, v obrane sa predstavili Vlado Kolesár a Ján Dávid. Všetci obliekali dres Kunovej Teplice. "Momentálne pracujeme na odvodňovaní ihriska, rekonštrukcii tribúny a dostavbe sociálnych zariadení. Pri miestnej škole sa buduje ihrisko, ktoré poslúži aj našim futbalistom ako tréningové. Zakúpili sme taktiež ochranné siete, ktoré o rozmeroch dvadsaťštyri krát šesť metrov umiestnime za bránkami," uviedol starosta obce Rož. Bystré Ján Babič.

Slavošovce káder značne omladili

V stretnutí mužstiev z druhej časti tabuľky hostili Slavošovce mužstvo Kobeliarova, ktoré v jeseni vonku zdolali 4:2. Funkcionári Slavošoviec pred jarnou odvetou zrušili z finančných dôvodov dorast a tak sa mužstvo doplnilo o niekoľko mladších chlapcov, ktorí majú záujem hrať za "áčko". Prioritou by mali byť predovšetkým domáce víťazstvá.