Balchádim vyviazol bez zranení a označil útok za "kriminálny a zbabelý teroristický čin".
Počet obetí sa útokov zvýšil v priebehu dňa na 30. Informovali o tom nemocničné zdroje hlavného mesta Alžírska, podľa ktorých pri útokoch utrpelo zranenia najmenej 82 ľudí. Silnejší výbuch pred vládnymi úradmi spôsobila bomba ukrytá v aute, ktorú podľa svedkov odpálil samovražedný atentátnik v centre mesta, keď prerazil policajné zátarasy. V budove sídli kancelária predsedu vlády a ministra vnútra. Úlomky bomby prenikli cez múry budovy a hasiči našli na mieste najmenej 10 mŕtvych tiel. Asi 30 metrov od vchodu do úradu sa našiel vrak zuhoľnateného auta. Šesť poschodí budovy je silne poškodených a čiastočne odtrhnutých. Tlaková vlna ohla vonkajšie železné brány. K výbuchu došlo tesne pred poludním a jeho sila roztriasla okenné sklá ešte v okruhu jedného kilometra.
Terčom druhého bombového útoku bola policajná stanica na východnom predmestí Bab Ezzouar, kde zahynulo osem a zranilo sa 50 ľudí. Tretí výbuch hlásili z okolia hotela Mercure v okrajovej štvrti Dar al-Bajda, správy o obetiach neboli k dispozícii.
Organizácia al-Káida v moslimskom Maghribe sa prihlásila k zodpovednosti za včerajšie atentáty v Alžíri i útoky v Maroku, ktorých dejiskom bolo v utorok predmestie Casablanky. Oznámila to arabská televízna stanica al-Džazíra, ktorá krátko predtým dostala telefonát od osoby, vydávajúcej sa za člena severoafrickej odnože al-Káidy, bývalej Salafistickej skupiny pre kázanie a boj (GSPC). Militanti al-Káidy - moslimského Maghribu sa v poslednom čase viackrát vyhrážali útokmi na západné, predovšetkým francúzske ciele. Niekdajšia GSPC však zároveň avizovala aj zintenzívnenie ozbrojenej kampane proti alžírskej vláde.
V roku 1992 vypuklo v Alžírsku povstanie, keď armáda zrušila voľby, ktorých víťazom mala byť podľa dovtedajšieho vývoja islamská strana. Podľa vládnych údajov si násilie odvtedy vyžiadalo v krajine 200 000 obetí - civilistov, vojakov i islamských bojovníkov. Rozsiahle násilnosti ustali koncom 90. rokov 20. storočia, no v krajine pokračujú drobné potýčky, najmä na východe a v centrálnych častiach tohto bývalého francúzskeho departmentu.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.