Korzár logo Korzár
Streda, 19. január, 2022 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Veľká noc pohľadom Pani Zity zaoberajúcej sa mágiouNevyhnutá je očista nášho tela aj dušePodľa pani Zity je obdobie Veľkej noci naozaj

Veľká noc pohľadom Pani Zity zaoberajúcej sa mágiou

Nevyhnutá je očista nášho tela aj duše

Podľa pani Zity je obdobie Veľkej noci naozaj výnimočné. Vzkriesenie Ježiša prinieslo ovú etapu po vývoji ľudstva. Pri našej návšteve nezabudla pripomenúť: " Žiaľ v tomto čase sa neaktivizujú len pozitívne, ale aj negatívne sily mágie. Čiernu mágiu ľudia neznalí odplaty, zameriavajú najmä na poškodenie zdravia. Preto je veľmi dôležitý pôst ako účinná forma očistenia tela a denné modlitby pomôžu duši.

Pani Zita ďalej zdôrazňuje: "Začíname držať prísny pôst už týždeň pred sviatkami. Teda vylúčime zo stravy okrem mäsa aj vajíčka, mlieko a aj alkohol Nie je dovolené sa hádať, ubližovať si . V stredu namočíme do vody strieborné predmety. Na Zelený štvrtok sa touto vodou umyjeme, aby sme bolo zdraví a pleť nám menej starela. V starých knihách sa píše, že ak sa takouto vodou dobre umyjeme, budeme aj bohatí.

Dozvedáme sa, že...

"Ženy by sa mali vo štvrtok zamerať na upratovanie, dôkladne umyť okná i všetky riady, pozberať pavučiny, ak je potrebné aj vymaľovať. V tento deň však ani neperieme a ani nič nešijeme, Pripravujeme aj takzvanú štvrtkovú soľ. Treba si odložiť soľ, ktorú predtým podržíme v dlani sedem minút .Používame ju na liečení, ľúbostné čary, alebo keď je niekto urieknutý. Ak si dakto veľa a rád vypije, treba mu, keď zaspí, dať soľ na čelo, hrudník a nohy. Musí sa ale pritom hovoriť magická formula: - Ako ľudia pálenku nesolia, tak aj Ty /meno/ sluha, služobnica božia aby si od pálenky nikdy neochorel. V tento deň nič nepožičiavame, za nič nevydávame peniaze. Tie naopak iba sedem raz prepočítame aby sa nám rozmnožili. To platí aj pre nasledujúce dni. Zo štvrtka na piatok, kedy pôsobia nečisté sily, dobre zatvoríme všetky obloky a dvere. Stíchnu aj zvony v kostoloch"

Na ďalší deň, teda na Veľký piatok pani Zita radí ostrihať po prvý raz deťom vlásky. Pani Zita pripomína, že v tomto čase pomáha precítená modlitba k Ježišovi za zmiernenie bolestivej, krvácajúcej rany, ktorá sa mu vytvorila na pleci po nesení ťažkého kríža." Niesol ho za nás všetkých, a to by sme si mali uvedomiť. Podľa starej legendy Ježíš povedal, že dá všetko tomu, kto sa bude modliť za zmiernenie tejto jeho nesmiernej bolesti. A je to naozaj tak," vraví pani Zita

S handričkou máme povytierať všetky kúty. Túto handričku priložiť na chrbticu, bedrá alebo nohy a bolesť prejde. "Ženy, ktoré sa chcú vydať odložia vodu, v ktorej sa umyli na Veľký piatok, neskôr ju môžu použiť na ľúbostné čary. Utrú sa do nového uteráka. Ten potom s posväteným koláčom a jedným vajíčkom podarujú tomu, kto príde po žobraní.

Keď na Bielu sobotu zazvoní zvon, povieme Kristovi vzkriesenie a mne zdravie, alebo povieme meno, toho pre koho prosíme zdravie. Vydaja chtivá žena môže povedať Kristovi vzkriesenie a mne ženíchov. Naozaj môže dúfať, že sa v jej živote objaví dobrý muž. Možno použiť aj ďalší rituál Ak žena alebo dievča chce aby ju partner, manžel ľúbil a nepodvádzal, musí 40 raz povedať -: Milý môj ( meno toho človeka,) ja ťa ľúbim.

Pôst držíme až do objavenia sa prvej hviezdy v sobotu večer. Zo soboty na nedeľu pálime sviečky. Oheň má magickú moc a spáli v dome či byte negatívnu energiu. Hovorí sa tiež, že plamienky sviečok svietia na cestu Ježiša do Kráľovstva nebeského.

"V nedeľu, keď Ježiš vstal z mŕtvych, otvára sa do neba brána a je sedem dní otvorená. Vraví sa, že to v tieto dni umrie,ide rovno do raja. Mŕtvemu dávame do rúk červené vajíčko, vraví pani Zita a pokračuje : " Ostatné vajíčka s touto farbou je potrebné dať z domu preč. Duša mŕtveho potom bude pomáhať celej rodine." " V nedeľu ráno sa majú členovia rodiny pozdraviť so známym Kristus vstal z mŕtvych. Manželia si to majú povedať len medzi sebou, ak tam nik nie je. Zabezpečí im to pokojný priebeh manželstva. V tento deň je dobré urobiť sedem dobrých skutkov, alebo rozdať sedem darčekov. O magickej sile vody si povieme niečo pri najbižšom stretnutí.Zatiaľ len poradím, nebráňte sa sa obievačke čistou vodou. Tá z rieky je priam liekom."

Čo sme sa dozvedeli o vajíčku a krasliciach

Ozubené kolieska predstavujú slnko

Vajce je uznávaným symbolom jari - Veľkej noci. Nielen u nás a nielen dnes. Čo nám o ňom povedala známa ezoterička z Bratislavy pani Štefánia Vejchodská?

Vajce bolo v starých duchovných učeniach mnohých národov symbolom zrodenia, života, vynorenia sa z prvotného chaosu. Bolo prazákladom. Zrodenie sveta z vajca poznali Gréci, Číňania, Japonci, Kelti a národy v Afrike. Vajce je zárodok, prvotná realita, z ktorej povstalo všetko ostatné. Ľudia žijúci na našom území i Slovania dávno pred kresťanstvom, uznávali tiež vajce ako znovuzrodenie. Odkazy o tom nájdeme ešte tu i tam na krasliciach. Mnohé, dekoratívne prvky, ktorým možno už ani maliarky kraslíc nerozumejú, majú pôvod v tých pradávnych mýtoch, rozprávkach, v starých vierach.

Ani tie obyčajné bodky, čiarky, vlnovky, nie sú iba dekoratívne štylizované znaky. Vetvičky, lístočky, rebríky napríklad vždy predstavovali spojenie vyšších a nižších sfér. Podobne je to s dúhou, ktorú už silne štylizovanú, nájdeme na slovanských krasliciach. Tá v ezoterických tradíciách predstavovala most, ktorým prechádzajú mŕtvi do Raja. Na krasliciach, ktoré si budete vešať na halúzky, či klásť do košíkov ako sviatočnú dekoráciu, vyznávači ezoterických učení nájdu aj záznamy šifier najvyšších vesmírnych inteligencií. I to, ku ktorému živlu - ohňu, vzduchu, vode či zemi ich priraďujú.

Zdanlivo bezbrehá fantázia na krasliciach je však rečou symbolov, odkazov dávnych vekov. Odkazy, aké čítame v mytológiách, rozprávkach. Napríklad vlnovka. Predstavuje živel vody. Dnešná psychológia sem zaraďuje nevedomé sily, pudy, ktoré sú v človeku ukryté. Ak ich človek neustriehne, stanú sa povodňou, ktorá vystúpi z brehov a nivočí. Voda však najčastejšie podporuje rast. Symbolom vetra je ružica, ktorú niektorí nazývajú nesprávne ružou. Moc ružice bola práve v tom, že zachytávala všetky otáčavé energie. Podobne sa niekedy nesprávne číta ďatelina. Pôvodne sa kraslice zdobili po celom obvode fazuľovými lístočkami, čo malo zabezpečiť dostatok jedla. Makovica predstavovala zasa sen, fantáziu.

Naši predkovia ozdobovaním vajec vyjadrili všetko, čo ich ešte spätých s prírodou obklopovalo. Nájdeme aj dnes symboly zatvorených, či už otvorených studničiek, sú to všetky tie šikmé krížiky. Lebo krížik so štvorcom predstavovali studničku, dušu ešte zatvorenú /vedomie?/ Oheň znázorňovali trojuholníkom či štylizovaným lístočkom. Predstavoval to, čo dnes podľa psychológov znamená libido - základnú životnú silu, city, vášne, ideály, ale i ničenie, ak to opäť človek neustriehne. Ozubené kolieska predstavujú slnko. Ale slnko je aj žĺtok, zem bielok. Alebo žĺtok je matka - Zem, bielok spermia - mužský princíp. Inde bol mužský princíp práve slnko.

Významnú rolu pri ozdobovaní vajec hrali farby. Skôr, ako sa zdokonalili naši predkovia v technike maľovania symbolov, vajcia proste farbili. Červené vajcia znamenali vnútorný oheň, túžbu žiť, tvoriť, rozmnožovať sa, radosť i vzrušenie. Červená odpudzovala negatívne sily, ktoré sa po zimnom spánku v prírode tiež prebúdzali. Žlté vajíčka predstavovali dozrievanie. Symbolizovali úrodu - obilie, med a pravdaže slnko, ktorému za to vďačili. Preto sa i veľkonočné pečivo farbilo šafranom, potieralo vaječným žĺtkom .Modrá nebola síce farbou radosti, ale na jarné sviatky takto zafarbené vajíčka nesmeli chýbať. Preto, aby si človek pripomenul aj žiaľ, ktorý je súčasťou života, aj nenaplnené túžby. Je to farba povinností a namáhavej práce. Modrá /blues amerických černochov/ bola tiež farbou tranzu, túžby po nekonečne. Zelená bola farbou večného návratu, rastu. Za najdesivejšiu považovali naši predkovia čiernu. Je to neprítomnosť svetla, farieb, slnka, dňa- Vyjadrovala prísnosť, askézu. Používali ju až oveľa neskôr, keď už zdobili vajíčka symbolickou rečou svojich vyznaní a predstáv. Konturovali ňou jednotlivé symboly, ako znaky skrytých a ešte neprejavených mocí rôznych entít a síl.

Esenciálna jednota pravdy, z ktorej vyrastá ezoterické učenie uznáva každú ľudskú skúsenosť, duchovné zážitky, múdrosti z pradávnych čias až po súčasnosť. Ezoterici teda vedia - nieže veria - že jedlo, výzdoba, výber dreva, byliny, kvety, vytvárali v istom čase pre človeka potrebné vibrácie. Vyberali také, ktoré boli na jar, keď sa všetko prebúdzalo v súlade s vibráciami človeka. Preto varili aj jedlá podriadené tomuto cieľu. Vajíčka, farba, vzory na nich, spolu s tvarmi pečiva, halúzok, vytvárali súlad vibrácií, ktoré človeku pomáhali, chránili ho Spolu dávali duší program, ktorý mal priniesť radosť. Silu a zdravie.

Babičkine a iné recepty

Ide na vás únava?. Potom skúste kúpeľ podľa receptu našich starých mám. Nie je vôbec zložitý. Postačí ak osem hrstí plodov borievky spolu s kúskami vetvičiek z ihličnatého stromu dáme na 15 minút variť do dvoch litrov vody. Precedíme a vlejeme do teplého kúpeľa. Kúpeme sa dvakrát týždenne asi 15 minút. Na celkové prečistenie organizmu stačí ak nalačno pomaly požujeme 5 borievkových bobúľ. Pozor, borievku nesmú užívať tehotné ženy a ľudia, ktorí majú choré obličky.

Hrozí prechladnutie? Spiaci prorok Edgar Cayce hovoril, že podobne nádcha a bolesť v hrdle vzniká vtedy, ak je organizmus veľmi vyčerpaný a tieto príznaky sú jednoznačne varovným signálom, aby si človek ľahol do postele. Odporúčal turecké kúpele, po nich masáž pozdĺž chrbtice a na nohách soľou, liehom a olejom. Podľa jeho rád je nutné jesť alkalickú stravu, vyhýbať sa bielemu pečivu, dodávať telu tekutiny zásadne vo forme ovocných štiav, nezabúdať na citrusy.

Vôňa lieči. Problémy s trávením, ktoré sú tak trochu daňou za končiacimi sa sviatkami, pomôžu zvládnuť masáže s vonnými olejmi. Skúste si vybrať medzi levanduľou, mätou, rumančekom, bazalkou alebo fenikelom. Môžete aj skombinovať dva z vymenovaných olejov - po 8 kvapkách do 30 ml základného oleja /olivového alebo mandlového/ a masírovať nimi žalúdok, prsnú kosť a stehná. Pri masáži postupujeme vždy smerom zdola hore.

Tvar a veľkosť ruky dokážu veľa prezradiť

Chiromant si musí prezrieť obidve ruky najprv zvonka a až potom môže pristúpiť k rozboru vnútorných rúk - dlaní. Už pri prvom pohľade vonkajšie ruky prezradia ako sa vie človek vyrovnať so životom, aké je jeho vystupovanie a ako sa prejavuje navonok bez toho, aby odhalil svoje vnútro. Najdôležitejšie je posúdiť veľkosť ruky /samozrejme k vzrastu.

Veľké ruky ruky prezrádzajú náročnosť k životu, pevnú vôľu a taktiež zručnosť. Vo všeobecnosti ľudia s malými rukami sú introverti, vo svojich úsudkoch mávajú často pravdu, pretože sa vyznačujú dobrou intuíciou. Dlhé, štíhle ruky naznačujú skôr myšlienkové rozmery, t.j. uprednostňujú teóriu pred praxou. Často u týchto ľudí môžeme badať prehnanú pýchu. Prejavujú pochopenie pre potreby iných, konajú veľkoryso. Naproti tomu dlhé pretiahnuté extrémne úzke ruky patria ľuďom, ktorí žijú v zajatí snov a chýba im štartovacia dráha ku výšinám. Opačne sú na tom vlastníci širokých rúk, ktorí síce poznajú dobre štartovaciu dráhu, ale nechcú opustiť svoje miesto na zemi.

Malé ruky nesvedčia o náročnosti. Reálne vzťahy pre nich znamenajú oveľa viac ako nepolapiteľné plány a predstavy o lepšej budúcnosti. Malá široká ruka s výrazným malíčkom naznačuje silnú senzibilitu, teda charakter v znamení Mesiaca. Majú dobre vyvinutú vnímavosť, sú vynaliezaví a ich humor je presiaknutý zlomyseľnosťou. Dokážu sa však aj veľmi dlho ovládať a to so zámerom vyčkať pravú chvíľu. Sú to ľudia, ktorých správanie nesie známky nervozity, ale aj intelektuálnej bdelosti.

Každé vonkajšie i vnútorné ruky sa delia na prstovú časť a na trup ruky. Najjednoduchšie si zmeriame pomer prstov k trupu tak, že voľne ohneme prsty a v prípade, že nechtový článok prstov siaha k zápästiu sú dlhé. Ak dosahujú len stred dlane, sú krátke. Trup ruky vypovedá o základnej sile, o sile ktorú dedíme. Dokonca môžeme povedať, že trup ruky nám prezrádza, kam chce človek ísť. Pomocou astrológie môžeme trup ruky porovnať s IC - hĺbka oblohy a koniec prostredného prsta s MC - stred oblohy.

Tvar rúk delíme na niekoľko typov:

Elementárna, primitíva ruka - je silná, pôsobí surovo, býva ochlpená. Ruka vyrastá takmer z paže. Budí dojem ako by išlo iba o nástroj na chytanie. Veľmi málo sa s ňou stretneme a ak vôbec, tak len u mužov.

Hranatá, kvadratická - trup je tvarovaný do štvorca. Ľudia s takýmito rukami sa usilujú dať svojmu životu jasné obzory. Sú rozumní a materialisticky založení.

Špachtlovitá - je to ruka s ktorou sa dobre pracuje. Svedčí o samostatnom a ctižiadostivom myslení. Je veľmi dobré ak sa bude okolie vystríhať takýchto ľudí podceňovať.

Oválna - vajcovitá. Ženy s vajcovitým tvarom ruky sú pre druhé pohlavie príťažlivé, a to preto, že sú prispôsobivé a zmyselné. Ľudia s takýmito rukami sú plní fantázie, bez toho aby strácali pôdu pod nohami. Duchovné hodnoty majú u nich významné miesto.

Kónická, alebo špicatá ruka, hovorí o ľuďoch, ktorým záleží na materiálnych hodnotách. Niektorí chiromanti ju prirovnávajú k motýľom, nik nevie aký druh kukla skrýva. V osobnom živote majú pocit, že sa s nimi zaobchádza bez lásky a uznania.

Uzlovitá - je veľmi nápadná, lebo uzly a medzery medzi prstami ťažko prehliadnuť. Takíto ľudia sú otvorení a veľmi vnímaví, všetko dopodrobna rozoberú a snažia sa rôzne prekážky odstrániť rozumom.

Stranu pripravila: Katarína Bednářová

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty
 2. Mecom ide na zelenú
 3. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 4. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 €
 5. Marrákeš je červená perla Maroka
 6. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať
 7. F&F Slovensko je najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu
 8. Predplatné SME.sk len za 29 eur
 9. Očarujúca Srí Lanka: Malý ostrov plný prekvapení
 10. Ochutnajte všetky slovenské chute a farby. Tu ich majú najviac
 1. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 2. Garmin predstavil dlho očakávanú radu športových hodiniek
 3. 53 predajní, kde získate zľavy aj peniaze na ďalší nákup
 4. Mecom ide na zelenú
 5. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 €
 6. Marrákeš je červená perla Maroka
 7. Mám za sebou jeden z najťažších rokov svojho života
 8. Viac ako 30 000 € z Vianočnej lotérie BILLA poputuje na pomoc
 9. Projekt nórskych grantov „Decent work – dôstojná práca“
 10. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať
 1. Marrákeš je červená perla Maroka 4 644
 2. Predplatné SME.sk len za 29 eur 4 298
 3. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať 3 758
 4. Chyby, ktoré robíte pri platbe kartou a ani ste o nich nevedeli 3 464
 5. Cukrovkári a covid-19 2 559
 6. Mám za sebou jeden z najťažších rokov svojho života 2 516
 7. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty 2 488
 8. Vieme, kde získate najlepšie semienka zeleniny 2 305
 9. F&F Slovensko je najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu 1 631
 10. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 € 1 558

Blogy SME

 1. Jano Richter: Fico ako Alka Póne?
 2. Júlia Piraňa Mikolášiková: Muž z drogovej kauzy súdnej úradníčky žije na úteku v Belize
 3. Radovan Kazda: Minister financií argumentuje o ochrane slovenskej ekonomiky nesprávne
 4. Tupou Ceruzou: Šimečka reprezentuje Slovensko
 5. Irena Šimuneková: Náučný chodník Hrebienok vo fotografiach
 6. Ivan Štefanec: Ako nepomôcť globálnym mocnostiam v hybridnej vojne voči európskym štátom
 7. Natália Šepitková: Takto vyzerá Dánsko - najkrajšie zábery z mesta Hirtshals
 8. Tomáš Harustiak: Ako vznikol Starozákonný Boh Jahve ?
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta? 12 989
 2. Ondrej Prostredník: Pán biskup Haľko, ospravedlňte sa prosím. 5 719
 3. Vanda Tuchyňová: Primátor chce ukázať rešpekt a silu, Žilinu však obracia smerom k Jánovi Slotovi ! 4 161
 4. Martin Borguľa: Obranná zmluva s USA? Za mňa – NIE! 4 124
 5. INEKO: Nové školské rebríčky s viacerými posunmi – na prvých miestach bratislavské GJH, SPŠ elektrotechnická v Prešove a po novom aj ZŠ Staničná, Košice 3 595
 6. Tereza Krajčová: Anglický denník: 20. Veci sa balia, náhrady hľadajú a srdce ticho puká 2 962
 7. Inštitút strategických politík: Rokovania s Ruskom môžu rozhodnúť nielen o osude Ukrajiny ale aj celej východnej Európy 2 750
 8. Martin Pilnik: Takto vyzerá budúcnosť v predpisovaní liekov 2 603
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 2. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 3. Matúš Sarvaš: Prokurátor: Pri čítaní listov na rozlúčku je nemožné neprecítiť slová obete
 4. Katarína Pázmányová: Je spoločná manželská posteľ pilierom dobrého manželstva?
 5. Valentína Sedileková: Podcast, ktorý vám odhalí svet ľudí s poruchami príjmu potravy
 6. Milota Sidorová: Muži sa boja napadnutia, ženy znásilnenia. Bezpečnosť v meste sa týka všetkých
 7. Pavol Koprda: Erik Kaliňák používa rovnaké metódy ako Blaha. Verili by ste jemu alebo vedcom? (rozbor videa)
 8. Pavol Koprda: Šach-mat pre Pfizer? Hoaxer Blaha čítal iba nadpis, štúdiu financoval Pfizer
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Jano Richter: Fico ako Alka Póne?
 2. Júlia Piraňa Mikolášiková: Muž z drogovej kauzy súdnej úradníčky žije na úteku v Belize
 3. Radovan Kazda: Minister financií argumentuje o ochrane slovenskej ekonomiky nesprávne
 4. Tupou Ceruzou: Šimečka reprezentuje Slovensko
 5. Irena Šimuneková: Náučný chodník Hrebienok vo fotografiach
 6. Ivan Štefanec: Ako nepomôcť globálnym mocnostiam v hybridnej vojne voči európskym štátom
 7. Natália Šepitková: Takto vyzerá Dánsko - najkrajšie zábery z mesta Hirtshals
 8. Tomáš Harustiak: Ako vznikol Starozákonný Boh Jahve ?
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta? 12 989
 2. Ondrej Prostredník: Pán biskup Haľko, ospravedlňte sa prosím. 5 719
 3. Vanda Tuchyňová: Primátor chce ukázať rešpekt a silu, Žilinu však obracia smerom k Jánovi Slotovi ! 4 161
 4. Martin Borguľa: Obranná zmluva s USA? Za mňa – NIE! 4 124
 5. INEKO: Nové školské rebríčky s viacerými posunmi – na prvých miestach bratislavské GJH, SPŠ elektrotechnická v Prešove a po novom aj ZŠ Staničná, Košice 3 595
 6. Tereza Krajčová: Anglický denník: 20. Veci sa balia, náhrady hľadajú a srdce ticho puká 2 962
 7. Inštitút strategických politík: Rokovania s Ruskom môžu rozhodnúť nielen o osude Ukrajiny ale aj celej východnej Európy 2 750
 8. Martin Pilnik: Takto vyzerá budúcnosť v predpisovaní liekov 2 603
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 2. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 3. Matúš Sarvaš: Prokurátor: Pri čítaní listov na rozlúčku je nemožné neprecítiť slová obete
 4. Katarína Pázmányová: Je spoločná manželská posteľ pilierom dobrého manželstva?
 5. Valentína Sedileková: Podcast, ktorý vám odhalí svet ľudí s poruchami príjmu potravy
 6. Milota Sidorová: Muži sa boja napadnutia, ženy znásilnenia. Bezpečnosť v meste sa týka všetkých
 7. Pavol Koprda: Erik Kaliňák používa rovnaké metódy ako Blaha. Verili by ste jemu alebo vedcom? (rozbor videa)
 8. Pavol Koprda: Šach-mat pre Pfizer? Hoaxer Blaha čítal iba nadpis, štúdiu financoval Pfizer

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu