zvýšiť platy zdravotníckym pracovníkom o 30 percent a zrušiť proces transformácie zdravotníckych zariadení na obchodné spoločnosti, ktorý je momentálne len pozastavený. Takisto požadujú upraviť legislatívu, v ktorej by sa riešila aj nadčasová práca zdravotníkov v súlade s normami EÚ. Požiadali tiež premiéra Roberta Fica o prijatie.
LOZ doteraz nedostalo žiadnu odpoveď od premiéra Roberta Fica na svoj otvorený list. Ani výsledok z rokovania tripartity 24. apríla neposunul riešenie požiadaviek odborárov dopredu, povedal pre TASR predseda LOZ Marian Kollár.
Združenie sa 19. apríla obrátilo listom na predsedu vlády Fica so žiadosťou o prijatie. Predstavitelia LOZ navrhli hovoriť o navýšení platov v zdravotníctve a zastavení exodu lekárskeho personálu.
V záujme akčnej solidarity sa LOZ obracia na Slovenský odborový zväz zdravotníctva a sociálnych služieb s výzvou, aby tiež vyhlásil štrajkovú pohotovosť. Ten sa však zatiaľ nepripojí, pre agentúru SITA to povedal jeho predseda Andrej Kučinský. Ako vysvetlil, na budúci týždeň začína s vyjednávaním o kolektívnych zmluvách vyššieho stupňa s Asociáciou nemocníc Slovenska aj s Asociáciou fakultných nemocníc. "V tejto situácii považujeme štrajkovú pohotovosť za predčasnú," uviedol Kučinský. Ako však dodal, pripojili by sa v prípade, ak by zlyhali kolektívne vyjednávania na všetkých úrovniach.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.