Situáciu v zdravotníctve treba riešiť, avšak súčasný päťmiliardový dlh v rezorte nie je podľa podpredsedu parlamentu a Smeru
"Kríza v zdravotníctve je v hlavách tých, ktorí za osem rokov rozkradli a rozpredali zdravotnícke zariadenia na Slovensku," oponoval Číž. Zároveň dodal, že už za predchádzajúceho ministra Rudolfa Zajaca boli reformy v zdravotníctve zlé a nesúhlasilo s nimi 70 percent občanov.
Janiš neviní za súčasný stav v zdravotníctve Valentoviča, ale skôr predsedu vlády. "Nikto totiž nevie, aký pokyn, aké inštrukcie dostal minister zdravotníctva od predsedu vlády, aby manažoval zdravotníctvo tak, ako ho manažuje." Zároveň dodal, že dlh bol spôsobený poľavením tlaku v celom rezorte. Predchádzajúca vláda zanechala v zdravotníctve dlh asi 1,2 miliardy korún, ďalších päť už stihla vytvoriť súčasná vláda.
Jedným z pozitív súčasnej vlády je podľa podpredsedu parlamentu fakt, že ministerstvo zdravotníctva si s pracovníkmi odborov sadlo a dojednalo 20-percentné zvýšenie ich platov. A to aj napriek tomu, že pred voľbami sa hovorilo o ich 30-percentnom zvýšení.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.