proces vôbec nevyvíja dobre. Už štyri ženy medzičasom totiž na súde potvrdili svoje výpovede, v zmysle ktorých sa v minulosti v Spectorovej prítomnosti obávali o život, pretože sa im obžalovaný vyhrážal zbraňou. Poslednými dvoma takýmito svedkyňami obžaloby boli Melissa Grosvenor a Stephanie Jennings.
Prvá z nich, niekdajšia newyorská servírka, sa rozpomenula na "zážitok" z roku 1992, keď jej obžalovaný šermoval zbraňou pred tvárou a hrozil: Ak sa pokúsiš o útek, odbachnem Ťa. Zároveň sa priznala, že nemala najmenších pochýb o tom, že Spector svoju hrozbu aj splní. Druhá svedkyňa, povolaním fotografka, popísala pred porotcami podobný incident z roku 1995.
Za brutálneho a nebezpečného muža, ktorý na výzvy reaguje zákerne a vražedne, označil v otváracej reči procesu obžalovaného prokurátor Alan Jackson. Obhajca Bruce Cutler naopak tvrdil, že v danom prípade nedošlo k vražde, ale k nehode. Súčasne vyčítal vyšetrovateľom, že sa nedokázali odpútať od teórie hrdelného zločinu, čo mieni počas procesu aj preukázať. Svojho mandanta označil za ťažkého romantika starej školy.
Phil Spector sa so zosnulou mal zoznámiť v inkriminovaný večer v jednom z hollywoodskych hudobných klubov. Niekoľko hodín pred vraždou smerovali obaja k producentovej vile na predmestí Alhambra. Jeho šofér vypovedal, že v osudnú noc prevážal obžalovaného z baru do baru, pričom v každom zo štyroch zariadení konzumoval jeho šéf viacero alkoholických nápojov. Po tom, čo dvojicu vysadil neskoro po polnoci pred producentovou vilou, počul výstrel. Vzápätí sa objavil Spector, ktorý mu povedal, že niekoho s najväčšou pravdepodobnosťou zastrelili. Samotný obžalovaný vinu popiera. Bránil sa však protichodnými tvrdeniami, podľa ktorých sa herečka, predstaviteľka vedľajších úloh z druhotriednych seriálov, zastrelila sama, respektíve sa stala obeťou nehody. Práve nimi vyvolal nedôveru vyšetrovateľov. Navyše jestvuje vraj svedectvo istého policajta, ktorému Phil Spector údajne povedal: Nechcel som ju zastreliť. Bola to nehoda.
Zatkli ho ešte vo februári 2003, aby ho neskôr prepustili na slobodu na kauciu milión dolárov (24 miliónov Sk). Vďaka nej očakával súdne pojednávanie na slobode. Ak by justícia dospela k záveru, že producent nesie zodpovednosť za hrdelný zločin, hrozí mu doživotný trest odňatia slobody.
Hudobný producent je od roku 1989 členom Rokenrolovej siene slávy a jeho meno sa spája s takými klenotmi hudobnej histórie ako je album Let It Be skupiny Beatles, či s prvými sólovými kolekciami Johna Lennona (Imagine) i Georgea Harrisona (All Things Must Pass), ale aj s niektorými titulmi Elvisa Presleyho, Ika a Tiny Turner či formácií The Ramones alebo The Righteous Brothers.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.