nemala byť táto kauza definitívne ukončená. Orgány činné v trestnom konaní by sa mali zamerať na hľadanie zmiznutých 14 miliárd korún. Až potom bude vyšetrovanie
tejto kauzy "plnohodnotné".
"Oficiálne štátne orgány uznávajú, že strata spôsobená týmito spoločnosťami bola 14 miliárd korún. Moja otázka na políciu a prokuratúru znie: Kde je 14 miliárd? Prečo ich nehľadali, nehľadajú?" spýtal sa Mečiar v Sobotných dialógoch Slovenského rozhlasu. Podľa neho sa tieto peniaze nemohli minúť aj pri akomkoľvek
"hýrivom" živote tých, ktorí sa k tomuto bohatstvu dostali. Zároveň Mečiar podotkol, že "všetky médiá, v ktorých mal Jozef M. vlastnícky podiel alebo bol vlastníkom, vždy boli proti mne", ako aj strany, ktoré sponzoroval.
Špeciálny súd (ŠS) poslal Jozefa Majského na 12 rokov za mreže v najťažšej, tretej nápravnovýchovnej skupine. Spolupáchatelia - Dávid Brtva dostal 11 rokov a Patrik Pachinger 10 rokov väzenia.
Expredseda SMK Béla Bugár upozornil, že jeho strana "takýchto sponzorov nikdy nemala". "Ak budú tieto rozsudky právoplatné, na jednej strane to bude odstrašujúcim príkladom pre ostatných," povedal
Bugár. Podotkol však, že táto kauza mala byť uzatvorená rýchlejšie.
Mečiar v diskusii podporil ministra spravodlivosti Štefana Hrabina, ktorý uvažuje o tom, že existenciu ŠS napadne na Ústavnom súde. "Zásadná programová premisa je: ŠS je prvok, ktorý v systéme slovenského súdnictva by nemal mať svoju pôsobnosť," povedal Mečiar.
Obaja diskutéri zároveň odmietli návrh, podľa ktorého by polícia mohla odpočúvať mobilné telefóny bez súhlasu sudcu. Mečiar aj Bugár tvrdia, že by sa to mohlo zneužiť a takisto by to znamenalo zásah do súkromia.
"Telefón nepoužívam, lebo mu neverím. Pomocou tohto telefónu je možné všeličo, nielen odposluch," povedal Mečiar.
Bugár si myslí, že "cez jedného je možné odpočúvať iného, o ktorého mám záujem". Podľa oboch by sa tým znížila hranica prahu občianskych práv a slobôd.
Autor: TASR/r
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.