mesta Košice za vyše desaťročnú propagáciu mesta na poli populárnej hudby. S ňou bola spojená aj finančná odmena vo výške 10-tisíc korún, ktorú muzikanti odovzdali materskej škole, zaoberajúcej sa intelektovo nadaným deťom.
"Chceli sme upozorniť ľudí na to, že existuje v Košiciach aj takáto škôlka. Je to najmenej, čo sme mohli urobiť. V deťoch je budúcnosť," tvrdí Igor Timko.
On sám do špeciálnej škôlky nechodieval, ale ako s úsmevom tvrdí: "Bol som 'špeciálny' od hlavy až po päty. Fungoval som jedine v Zlatej bráne a myslím si, že také niečo tu dnes chýba. Snažíme sa deťom ukázať, že sa dá byť úspešným spevákov aj tu, no je to z väčšej časti na riaditeľoch rozhlasu, televízií, firiem, aby to vyzdvihovali a finančne podporovali," myslí si spevák.
Riaditeľka škôlky na Kalinovskej ulici Marta Teplicová má presnú predstavu, kde darované peniaze investuje.
"Použijeme ich na kúpu flipchartovej tabule, ktorú potrebujeme najsúrnejšie. Budeme ju využívať na flexibilnejšie spracovávanie prác detí s grafometrickými zručnosťami," teší sa.
Aj u členov No Name je už pomerne veľký výskyt detí, ktoré majú "nábeh" na nadanie, minimálne na to hudobné.
"Svojho chlapca nebudem vyzdvihovať ani podceňovať. Pozorujem na ňom už celkom slušný rytmus, veľmi rád rozpráva, tancuje, hovorí francúzsky, španielsky a miluje literatúru faktu," žartuje Igor, ktorého syn Jakub nemá ešte ani rok.
Aj klavírista Zoli Sallai si užíva nejaký-ten mesiac detský džavot.
"Už teraz je syn taký hyperaktívny, že bude určite nadaný. Keď pustíme hudobný kanál, automaticky začne tancovať, keď si sadám za klavír, dožaduje sa miesta vedľa mňa," prezrádza Zoli. Ten by bol rád, keby muzika ostala u syna, no keď bude chcieť byť parašutista, ekonóm či lekár, bude ho podporovať rovnako.
Autor: pan
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.