Korzár logo Korzár
Sobota, 27. november, 2021 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Finalisti šou SuperTelo s stretli u Janka. Opekali prasiatko a spomínali na spoločne strávené chvíle

V chudnutí pokračoval iba jeden, všetci ostatní opäť popriberaliOd skončenia súťaže STV Supertelo uplynulo takmer päť mesiacov. Jej víťazom sa stal

V chudnutí pokračoval iba jeden, všetci ostatní opäť popriberali

Od skončenia súťaže STV Supertelo uplynulo takmer päť mesiacov. Jej víťazom sa stal 48-ročný Janko, ktorý do súťaže vstupoval s jasnou víziou - vyhrať milión. V jednej z mnohých odvysielaných častí vyhlásil, že ak peniaze vyhrá, všetkých pozve na stretnutie, na ktorom sa bude podávať pečené prasiatko. Čo sľúbil, to aj dodržal. Nedávno sa superteláci aj s košickými trénermi stretli na chate v dedinke Čajkov na západnom Slovensku. Trénerka červeného tímu Zora Ochodnícka nám z párty čo-to prezradila.

"Keď mi Janko zavolal, veľmi som sa potešila, lebo som bola rada, že sa môžem s nimi znovu stretnúť," vraví Zora. "Tešila som sa, že konečne budem medzi nimi figurovať normálne a nie ako trénerka červeného tímu. Na pečené prasiatko som sa absolútne chytila. A samozrejme, bola som na všetkých veľmi zvedavá."

Keď Zora prišla na stretnutie, zistila, že od konca súťaže všetci opäť pribrali. Najviac najmladší Štefan a najmenej Zuzka z modrého týmu, ktorá v súťaži skončila na druhom mieste. Na pôvodnu váhu, s ktorou sa do súťaže prihlásili, sa ale ešte nevrátil nik. Len jeden jediný z nich aj po skončení súťaže naozaj schudol - Košičan Matej Forgáč. Medzi silnotonážnikmi, ku ktorým ešte pred pol rokom patril, pôsobil ako anorektik. "Keď som ho postavila medzi Paliho a Rikiho, vyzeral medzi nimi ako plátok šunky. Maťo je už teraz v štádiu, že môže všetko zjesť a nepriberá - to je dôsledok mojej diety. Hovorím mu, nech už nechudne, ale len posilňuje. Keď ho videli ostatní, mali typické poznámky - že to ani nie je dobré, byť taký chudý...," smeje sa Zora.

Víťaz Janko niekoľko kíl pribral tiež, ale je spokojný, lebo brucho nemá také veľké ako voľakedy. Dokáže si zaviazať šnúrky na topánkach i behať, je aktívnejší a to mu k šťastiu stačí. Vo svojej dedine má fanklub, ktorí mu doteraz fandí. Ihneď po súťaži prešiel na Zorinu diétu, lebo mať dovolené jesť mäso do sýtosti, sa mu pozdávalo oveľa viac, ako sa (podľa diety R. Voláka) trápiť s malými porciami.

Jedla bolo na superteláckom párty naozaj do sýtosti. Jankova manželka sa o nich krásne postarala. Navarila, napiekla, babky z dediny naťahali štrúdle... "Nikto tam však neriešil jedlo a nikto sa na nikoho nepozeral, ako vyzerá a čo je. A nikto sa ani v jedení nezdržiaval. Samozrejme, rozprávali sme sa aj o tom, ako sa stravujú. Všimla som si však, že títo ľudia vôbec nejedia veľa. Mnoho ľudí si myslí, že takí silní ľudia musia abnormálne jesť. Dali si zo všetkého, aj zo sladkého, ale málo. Zuzka sa v kuse za hlavu chytala, keď ma videla jesť. Najviac zo všetkých som totiž jedla ja a Roman. Videli ma jesť poriadné porcie každú hodinu."

Zora sa už dávno toľko nenasmiala. Za tri dni čo boli spolu, čas využili maximálne - veľa zábavy, málo spánku. Paľo z modrého tímu bol expertom na budíčky a mal aj najväčšiu výdrž. Ťahal v jednom kole dva dni a noci. "Ten človek takmer vôbec nespal, iba na chvíľu si cez deň zdriemol. Keď sme šli spať, tak nás v kuse budil. Raz spieval, inokedy si sadol do auta a 20 minút trúbil. Stále si našiel nejaký spôsob, ako nedovoliť spať. V posledné dni však už nezaberalo nič. Spali všetci okrem neho..."

Superteláci trávili každú minútu spolu. Nikto nemal potrebu odísť z chaty napríklad preto, aby si poprezeral nádhernú prírodu, ktorá ich obklopovala... "Ja som celý deň ostala v pyžame tak, ako som sa ráno zobudila. Zuzka dostala nápad, vyniesla mi epedu pred ohnisko a za celý deň som urobila dva kroky k ohňu, aby som niečo zjedla, potom do chladničky a zase som si ľahla. Toto som robila dva dni. Bolo to neuveritelné, dávno som také niečo nezažila," smeje sa Zora.

A ako ovplyvnila súťaž a s tým spojená medializácia ich ďalší život? Niektorí vďaka zviditeľneniu dostali zaujímavé ponuky. Zuzka Malíkova pracuje ako moderátorka v rádiu, zaoberá sa zdravým životným štýlom a plánuje si urobiť trénerské skúšky na predcvičovanie aerobiku. "Števko sa rýchlo rozbehol. Má nejakých sponzorov, ktorí ho podchytili, založil si solárne štúdio, nechtový dizajn, má už aj svojich zamestnancov. Okrem toho vystupoval na nejakých akciách. Aďa, neskutočný flegmatik, si našla prácu v Ikei a celkom sa jej tam páči. Mirka pracuje v cestovnej kancelárii v Košiciach a plánuje ísť do zahraničia."

Víťaz Janko, oráč, zmenil zamestnanie a pracuje tam, kde vždy túžil. V lese. Z nového zamestnania je nadšený a tvrdí, že ma rád kľud a manuálnu prácu, bez ktorej by byť nemohol. "Súťaž mu veľmi pomohla v tom, že začal ináč rozmýšľať. Prvýkrát si dovolil nepracovať. Mal dosť času zamyslieť sa nad životom a zistil, že si naozaj môže vybrať, čo chce robiť," opisuje Zora pozitívny dopad súťaže na Janka.

Zore je ľúto, že na stretnutie neprišiel Mário (Safi), ktorého vo svojom košickom štúdiu tvrdo pripravovala na víťazstvo medzi vypadnutými. Pri spomienke na tieto chvíle so smiechom krúti hlavou, čo všetko človek kvôli víťazstvu dokáže urobiť... "Ohrozovala nás len Monika, ktorá veľmi dobre schudla na percentá. Rozdiel medzi nimi bol iba dve-tri. Prišli sme na finále a Mário bol už v takom štádiu, že nechcel nič jesť ani piť, aby si ani náhodou nezvýšil váhu. Monika sa z miestnosti na chvíľu vytratila a zistili sme, že išla na hodinu do sauny. Rozmýšľali sme čo sa ešte dá spraviť?! Jedine to isté." A naozaj, aj v saune dal Mário nejaké kilá dolu. Keď bolo po všetkom, zobral päť krabíc džúsov a vypil ich na ex... Po recepcii mal na druhý deň o neuveriteľných 14 kíl viac!

Väčšina súťažiacich si splnila svoje sny. Janko má milión, ktorý potreboval na to, aby si mohol opraviť strechu na dome. V lete sa chytá s manželkou a troma deťmi na romantickú dovolenku. "Hovoril, že si nevie predstaviť, ako by sa k tomu všetkému dopracoval ako obyčajný smrtelník," dodáva Zora. Zuzka túžila na svoje 30. narodeniny zhodiť 30 kg, zdodila 32. Mário chcel byť víťazom vypadnutých a stalo sa. Košičan Maťo chudol preto, aby si našiel priateľku, čo sa mu tiež splnilo. Monikiným cieľom bolo schudnúť toľko, aby si mohla pupok ozdobiť piercingom. Keď sa jej superteláci pýtali, ako sa darí piercingu, odpovedala - Pekne sa topí... Monika totiž tiež výdatne pribrala.

Všetci sa zhodli na tom, že najväčším pozitívom súťaže sú ich vzťahy. Majú sa totiž veľmi radi a rozumejú si viac ako perfektne. Superteláci sa takto budú stretávať pravidelne. Najbližšia párty má byť u Zuzky na chate v Trenčianskych Tepliciach a ďalšia na východe. Zorganizuje ju Zora s Mirkou v Herľanoch alebo na Šírave.

Košičan Matej Forgáč ako jediný z finalistov relácie SuperTelo nepribral a drží si takmer ideálnu hmotnosť

Po 18. hodine sa snaží nejesť a mame zakázal variť halušky

Existuje výrok: A poslední budú prví... Táto veta doslovne platí pre finalistu súťaže SuperTelo Mateja Forgáča z Košíc, ktorý zo súťaže vypadol ako prvý. Napriek tomuto neúspechu, nerezignoval, ale povedal si, že ešte všetkým ukáže. A ukázal. Pri svojej výške 190 cm váži teraz ideálnych 93 kg...

Keď sa Matej prihlásil do súťaže, mal 144 kg. Ťažko sa mu chodilo i zohýňalo a s výzorom bol nespokojný. Súťaž bral ako výzvu a motiváciu, ktorá mu dovtedy chýbala. "Chcel som schudnúť, ale potreboval som niečo, čo by ma naštartovalo. A súťaž mi jednoznačne pomohla k tomu, aby som sa chudnúť odhodlal," vraví Matej.

Súťaž predstavovala odrazový mostík. Po vypadnutí sa Matej vyzbrojil chuťou, odhodlaním, pevnou vôľou i diétou Zory Ochodníckej a svoje prebytočné kilá porážal jedna radosť. U väčšiny veľkotonážnikov sa však takáto "munícia" skoro vyčerpá a nad počiatočným nadšením napokon aj tak zvíťazia staré chute. "Zrejme mám pevnú vôľu. Teraz už diétu dodržiavať nemusím a jem všetko. Ale keďže viem, že som náchylný k priberaniu, kontrolujem sa. To znamená, že po 18. hodine sa už snažím nič nejesť a sacharidových príloh k mäsu si dávam podstatne menej ako voľakedy. Aj na pečivo si dávam pozor. Niekedy nezjem cez deň ani jeden kúsok, inokedy si dám trošku. A je pravdou, že doteraz som si nedal svoje obľúbené jedlo - bryndzové halušky." A ako to vydržal? Jednoducho. Zakázal mame ich variť a do reštaurácii nechodí.

Vraj 70 % úspechu v chudnutí spočíva v strave a len 30 % v pravidelnom cvičení. Matej túto tézu potvrdil. Za jeho úspešným chudnutím sa skrýva predovšetkým zmena jedálnička - nekompromisné obmedzenie sacharidov. "Cvičil som len tri mesiace trikrát týždenne. Nebadal som nejaké výsledky a ďalej som v tom nepokračoval, lebo na to nemám čas. Mám veľa práce a voľný čas využívam radšej na to, aby som bol s priateľkou."

Zrejme strata kilogramov, spôsobila, že Matej si našiel priateľku. Dovtedy s tým mal problém a aj to ho viedlo k tomu, aby sa do súťaže prihlásil. Chudnutie čoskoro prinieslo vytúžený výsledok a Matej si našiel "vážnu známosť". "Nadväzovanie známostí s prebytočnými kilami ide omnoho ťažšie, ako keď sa ich zbavíte. Samozrejme, k vytvoreniu vzťahu je potrebný nielen charakter, ako sa s obľubou tvrdí, ale musí tam byť aj určitá dávka fyzickej príťažlivosti..."

Doteraz sa matejovi podarilo zhodiť 50 kg. Jeho zmena výzoru je tak evidentná, že známi si pýtajú od neho rady i recepty na chudnutie. Odporúča im to, čo zabralo jemu, čiže obmedziť sacharidy. S prosbami o radu sa na neho obracajú toľkí, že by si na tom mohol založiť výnosný biznis. "O tom však neuvažujem. Nie som ani špeciálne vyškolený, nemám na to oprávnenie ani certifikát, aby som mohol oficiálne poskytovať rady druhým." konštatuje.

Matej rád varí, experimentuje s jedlami. Kuchtí jedlá, ku ktorým nepotrebuje pridávať žiadne sacharidy. Recepty zháňa prevažne na internete, alebo improvizuje. Tvrdí, že ak na neho príde "pokušenie", dopraje si ho, ale s mierou. "Keď mama na Vianoce vypekala koláče, tak som si z nich dal. Jeden kúsok. Aj teraz si raz za čas dám nejaký keksík. Netrápim sa. Keď mám nočnú a som na akcii, občas niečo zjem aj napriek zásade, po šiestej večer nejesť," vraví Matej, ktorý pracuje ako esbeeskár. Jeho prehreškov bude skutočne málo, lebo na jeho váhe sa neprejavujú.

Napriek tomu, že si s kilami poradil veľmi efektívne sám a spoznal know-haw chudnutia, stále sa nezbavil obáv z toho, že opäť priberie. "Hlavne po tom, čo som teraz videl svojich spoluúčinkujúcich zo súťaže," smeje sa Matej. "Kto je náchylný, musí si na váhu dávať pozor vždy." S chudnutím ešte prestať nechce. "Mama a sestra mi hovoria, že ešte by som v chudnutí mal pokračovať. Mám totiž ešte trošku bruško."

Andrea BOŽINOVSKÁ

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako si zvýšiť penziu aj s priemerným platom?
 2. Vianočné nákupy bez stresu? Pozrite sa, či na to idete správne
 3. inFEEnity posilní Samuel Oriňák
 4. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť
 5. Ani najlepšia mama nevie, čo sa deje v tele jej dieťatka
 6. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije?
 7. Volkswagen predstavuje ďalší elektrický model
 8. Firmám sa vyplatí poznať uhlíkovú stopu vlastných výrobkov
 9. Dôchodkové sporenie s rešpektom k budúcnosti
 10. Pomáhajú firmám zarábať viac. Polepšili si aj živnostníci
 1. Mačka, ktorá žerie ľudí, kakajúce polienko, pavúky na stromčeku
 2. Krízové balíčky pre ohrozené domácnosti
 3. Dopyt po bytoch stúpa, ponuka bytov sa neustále zmenšuje
 4. Tatranský buk je Stromom roka 2021
 5. Vianočné nákupy bez stresu? Pozrite sa, či na to idete správne
 6. BLACK FRIDAY: Nakupujte výhodne prírodné produkty
 7. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 8. Trojica prestížnych fotografov hovorí o svojich tajomstvách
 9. Spoločnosť v Lipt. Mikuláši dodáva námorný informačný systém
 10. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť
 1. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije? 27 882
 2. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 9 971
 3. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 7 060
 4. Ako si zvýšiť penziu aj s priemerným platom? 4 969
 5. Rekonštruujete? Pozor na romantické predstavy o vykurovaní 3 043
 6. Ako ušetriť náklady v sklade? Máme pre vás 9 tipov 2 548
 7. Obľúbená kozmetika, lieky a doplnky stravy so zľavou až 50% 2 361
 8. Volkswagen predstavuje ďalší elektrický model 2 090
 9. Neapolu odpustíte chaos, decentné Sorrento je únikom do pohody 2 087
 10. TIP: Úspech zakódovaný v DNA? Potvrdil to zlatý hattrick 1 870

Blogy SME

 1. Michala Guľasová: Zdenka Wenzlová Švábeková - Hľadač šťastia - knižná recenzia
 2. Rudolfa Vallová: COVID: u ľudí rastie vôľa žiť rovnako ako SMERu rastie vôľa vrátiť sa k moci
 3. Štefan Vidlár: Ešče žijem, máme chleba
 4. Jozef Legény: Ponuka či pomoc, ktorú je potrebné odmietnuť (na túto infekciu panskej samovôle zomrú verejné financie)
 5. Marek Strapko: Boh nám dal rozum - za tento dar treba ďakovať!
 6. Matúš Lazúr: Pán Delta povolal z Afriky mocného čarodeja Omikróna
 7. Jana Hanuliaková: Poslali sme list všetkým primátorom a primátorkám okresných miest na Slovensku
 8. Štefan Vidlár: Záhorák šecko skúr ví... Druhý veseuý dzíl
 1. Monika Nagyova: Poďte bližšie, staré dievky nehryzú. 8 186
 2. Radovan Kazda: Poslanec Blaha a jeho fašisti 8 021
 3. Jozef Sitko: Pani prezidentka, jej priateľ a jej exporadca Leško 7 018
 4. Lucia Nicholsonová: Otvorený list ministrovi Krajniakovi 6 434
 5. Martin Greguš: Robert Fico a jeho 2 tváre... DNES: "Povinné očkovanie je nechutný fašistický nápad". Čo myslíte, čo "hovoril" SMER v roku 2014? 5 868
 6. Ján Marton: Prezidentka žije v krajine, ktorej nerozumie a ja nerozumiem jej. 5 027
 7. Věra Tepličková: Ako chutí moc alebo Ak budeme dobrí, dostaneme limetku 4 099
 8. Tereza Krajčová: Anglický denník: 18. Najväčší strašiak návratu zo zahraničia? Slovenská mentalita 3 849
 1. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 2. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 3. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 4. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 5. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 6. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 7. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť
 8. Valentína Sedileková: Komentujete vzhľad druhých ľudí? Ubližujete im viac, ako si uvedomujete
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Petra Vlhová v Killingotne.

Slovenka bola priebežne druhá najlepšia.


Sportnet 2 h

Vláda nevie dať na prvé miesto občanov.


a 1 ďalší 26. nov
Očkovanie proti koronavírusu.

Povinné očkovanie zvažujú viaceré strany.


25. nov

Blogy SME

 1. Michala Guľasová: Zdenka Wenzlová Švábeková - Hľadač šťastia - knižná recenzia
 2. Rudolfa Vallová: COVID: u ľudí rastie vôľa žiť rovnako ako SMERu rastie vôľa vrátiť sa k moci
 3. Štefan Vidlár: Ešče žijem, máme chleba
 4. Jozef Legény: Ponuka či pomoc, ktorú je potrebné odmietnuť (na túto infekciu panskej samovôle zomrú verejné financie)
 5. Marek Strapko: Boh nám dal rozum - za tento dar treba ďakovať!
 6. Matúš Lazúr: Pán Delta povolal z Afriky mocného čarodeja Omikróna
 7. Jana Hanuliaková: Poslali sme list všetkým primátorom a primátorkám okresných miest na Slovensku
 8. Štefan Vidlár: Záhorák šecko skúr ví... Druhý veseuý dzíl
 1. Monika Nagyova: Poďte bližšie, staré dievky nehryzú. 8 186
 2. Radovan Kazda: Poslanec Blaha a jeho fašisti 8 021
 3. Jozef Sitko: Pani prezidentka, jej priateľ a jej exporadca Leško 7 018
 4. Lucia Nicholsonová: Otvorený list ministrovi Krajniakovi 6 434
 5. Martin Greguš: Robert Fico a jeho 2 tváre... DNES: "Povinné očkovanie je nechutný fašistický nápad". Čo myslíte, čo "hovoril" SMER v roku 2014? 5 868
 6. Ján Marton: Prezidentka žije v krajine, ktorej nerozumie a ja nerozumiem jej. 5 027
 7. Věra Tepličková: Ako chutí moc alebo Ak budeme dobrí, dostaneme limetku 4 099
 8. Tereza Krajčová: Anglický denník: 18. Najväčší strašiak návratu zo zahraničia? Slovenská mentalita 3 849
 1. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 2. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 3. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 4. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 5. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 6. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 7. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť
 8. Valentína Sedileková: Komentujete vzhľad druhých ľudí? Ubližujete im viac, ako si uvedomujete

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu