Korzár logo Korzár
Streda, 19. január, 2022 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

ČAROKRUHY

Okolo Michala Meďaša sa sústreďujú ľudia, ktorí nechcú meniť iných, ale sami sebaKaždá ľudská myšlienka má svoje vyžarovanie, hmotnosť a energiu

Okolo Michala Meďaša sa sústreďujú ľudia, ktorí nechcú meniť iných, ale sami seba

Každá ľudská myšlienka má svoje vyžarovanie, hmotnosť a energiu

Existujú rôzne skupiny a spoločenstvá, kde sa ľudia radi schádzajú, lebo ich priťahuje podobné myšlienkové vlnenie. Radi si vypočujú niečo nové od človeka, ktorému veria, lebo jeho skúsenosti a znalosti aj keď neprenosné, sú veľmi podobné tým, ktoré sami zažili alebo zažívajú. Okolo Michala Meďaša sa sústredili ľudia, ktorí sa dvakrát do mesiaca stretávajú, lebo pociťujú potrebu hlbšie pochopiť samých seba prostredníctvom informácií, ktoré si vzájomne odovzdávajú.

Michal Meďaš, od mladosti hľadajúci muž, našiel odpovede na všetko, čo chcel vedieť, v Abd-Ru-Shinovej knihe Vo svetle pravdy (Posolstvo Grálu). Pomocou vyžarovania z rúk dokáže dodávať energiu, ale ešte viac vie dosiahnuť vrúcnou modlitbou. Základom stretnutí, ktoré nesú názov Škola životom, je naučiť ľudí meniť vlastné myslenie tak, aby okrem iného pochopili základnú pravdu: Čo zaseješ, to zožneš.

Jednou z najväčších devíz ľudskej existencie je pokoj. Pokoj ako mier, ako vyrovnanosť, harmónia, pochopenie seba aj iných vnútorný pokoj, ktorý sa nedá ničím nahradiť. Ak ho niekto zažíva ako trvalý stav, ale takých jedincov býva skôr menej ako viac, každý komentár stráca svoj význam. Pravdou však je, že väčšina z nás sa o to iba usiluje, aj keď cesty môžu byť rôzne. Zmyslom týchto stretnuti je aj úsilie pochopiť všetko, čo sa vôkol nás deje cez videnie, ktoré je neustále kultivované novými zdrojmi poznania..

"Svet je jedna veľká informačná banka," tieto slová odzneli na začiatku stretnutia, kde prišla necelá dvadsiatka ľudí. Keď sa povie svet, treba ho chápať nielen v jeho hmotnej rovine, v ktorej teraz žijeme, ale aj s nehmotnými oblasťami, v ktorých kolujú a sústreďujú sa aj naše myšlienky. Každá myšlienka, ktorá opustí našu myseľ má svoju energiu a v istej rovine sa pripája k ďalším, ktoré vyslali iní ľudia s podobným energetickým nábojom. Zhluky týchto myšlienkových útvarov sú potom nositeľmi tých energií, ktoré ich napájali. Kladné priťahuje tiež kladné, pričom to isté platí aj v opačnom póle. Nie je preto jedno, čím človek napĺňa svoju myseľ..

Aj cez hmotu sa dá šíriť dobro

"Každá myšlienka, ktorá od nás odchádza, má svoju hmotnosť a svoje smerovanie," rozvíjal túto tému M. Meďaš. Lebo stretnutie bolo venované práve tomu, ako myslíme a čo sa podľa obsahu našej mysle v našom živote dá predpokladať a očakávať. Naša myseľ pričasto produkuje negatívne myšlienky. Pretransformovať ju na pozitíva, ktoré sú vôkol nás, len my ich nevnímame, to zmení život tak, akoby sme dostali nové oči..

Často mávame strach. "Aj ten je naším pomocníkom, lebo nás vedie k opatrnosti," vyzdvihol jeho pozitíva prednášateľ. Avšak neustále sa o niečo či o niekoho báť, to človeka deštruuje a zbavuje ho pokoja. Zvládať strach jeho opačným pólom - láskou je ten najlepší spôsob, ako sa ho zbaviť.

Každá myšlienka, ba aj popud na ňu, sa dá vnútorne vyživovať. Naladenie sa na pozitíva v plnej intenzite pomáha plniť naše sny a túžby. Čo je významnejšie túžba po krásnom, výkonnom aute, alebo túžba po hlbšom pochopení zmyslu života? Vesmírne zákony hovoria o tom, že ak sa človeku naplnili jeho čisté nehmotné chcenia, to ostatné hmota, sa k človeku dostane presne v tej podobe, v akej má prísť. Nie je zlé byť bohatým, alebo mať viac ako spotrebujem. Je však zlé, ak človek na tom uľpieva a nevie sa s tým rozdeliť alebo rozlúčiť. Aj prostredníctvom hmoty sa dá šíriť dobro, ba dokonca odovzdávať istý druh poznania, ak človek dostatočne duchovne dozrel. Želajme všetkým bohatým, aby mali ešte viac a voľné prostriedky použili v prospech celku.

A čo vnútorný hlas, ktorému môžeme načúvať? Čo s intuíciou, ktorú nie vždy chceme počuť, lebo vo chvíli, keď príde, pripadá nám nezmyselná a radšej ju rozum vyradí?.Až neskôr sa potvrdí, že tento náš vnútorný cit bol správny a ak sa na neho spoľahneme, nikdy nás neoklame. Lebo vo vnútornom hlase, v cite je skrytá duchovná sila schopná tvoriť a oživovať.

Za všetko treba ďakovať

Pani Vierka v živom kontakte vyjaví, na čo si už dáva pozor: "Učím sa pozorovať, ale neposudzovať. Šiel predo mnou človek s krivými nohami. Negatívna myšlienka už čakala, že sa zakorení, ale podarilo sa mi ju zabrzdiť. Stáva sa mi to neraz a ja sa vždy poďakujem, že som to s uvedomením zvládla."

Poďakovanie má veľkú silu. Ďakovať aj za to, čo vyzerá ako negatívum, napríklad choroba, má v duchovnom svete svoje opodstatnenie. Nie nadávkami a zlými rečami, ale s vďakou prežívať prítomný okamih, aj keď nie je najpríjemnejší, tomu sa treba učiť a stále sa v tom zdokonaľovať. Za každý okamih, za všetko, čo nás stretne treba ďakovať. To sú dary, ktoré dostávame na hlbšie pochopenie života.

Mladá mamička štvorročného chlapčeka každý deň zažíva so svojou ratolesťou malé radosti, ktoré sú výsledkom jej výchovného prístupu. "Ja som sa hanbila nahlas sa poďakovať za jedlo. Musela som sa to naučiť. Nedávno, keď som na to zabudla, malý Adamko sa prejavil: ´Ďakujem ti dobrý bože za toto jedlo,´ povedal s oduševnením. A dodal: ´Papáme´."

Želanie svetla

A ako sa zachovať, keď nevieme zasiahnuť a vidíme, či vnímame, že niekto sa nespráva tak, ako by sa mal? "Tu treba smerom k nemu vyslať vrúcnu myšlienku," hovorí M. Meďaš. "Nech sa svetlom poznania naplní tvoja duša." Aj takto môže znieť nevyslovená, ale precítená veta.

Mali by sme dôverovať sile, ktorá je tam hore, kdesi nad nami. Mali by sme vedieť odpúšťať aj tie najväčšie urážky a nelásku nahrádzať láskou. Veď aj my sme neraz ublížili chtiac alebo aj nechtiac a urazené ego toho druhého sa môže zatvrdiť. Žiť vo vyváženom stave aj s nekonečným vesmírom sa dá iba vtedy, ak sa odpúšťanie stalo našou prirodzenou súčasťou a dokážeme žiť pre prítomný okamih. Tu a teraz.

Boh spánku Hypnos posielal ľuďom sny

Mytológia pozná aj boha spánku, ba spánok sám. B časoch antiky to bol pre Grékov a Rimanov boh zvaný Hypnos. Bol synom bohyne noci Nykty a bratom boha smrti Thanata. Spolu so svojou matkou prichádzal každú noc na svet a na všetko živé zosielal spánok. Ľuďom posielal sny a zbavoval ich tak útrap a starostí. Nikto nemohol odolať jeho moci. Dokázal uspať aj samotného boha Dia. Podľa niektorých predstáv Hypnos žil v podsvetí a slúžil bohu Hádovi.

Hypnos bol otcom troch synov Morfea, ktorý na seba vedel vziať podobu a hlas kohokoľvek z ľudí. Druhým bol Fobétor, ktorý sa objavoval v zvieracej podobe. A je tu ešte Fantas, ktorý sa premieňal na najrôznejšie fantastické veci. Hypnosa umelci zobrazovali rôzne. V antike si ho predstavovali ako malého chlapca, mladíka alebo starca, často s orlími alebo motýlími krídlami.V rukách mával barlu alebo makovicu, ktorou sa dotýkal spánkov na hlave. Niekedy mal roh, z ktorého omamný spánok vylieval.

Morfeus, jeden zo synov Hypna, bol bohom snov. Zjavoval sa ľuďom v spánku po odchode svojho otca do večnej ríše. Svoju vlastnú podobu mal len vtedy, keď odpočíval. Gréci a Rimania si ho predstavovali ako štíhleho mladíka, obyčajne s malými krídlami na spánkoch.

Ich osobným číslom je jednotka a farbou fialová

Paulína má veľa energie, ale ťažko nadväzuje vzťahy

Krstné meno Paulína, ktoré si dnes ich nositeľky pripomínajú, má osobné číslo 1, čo je vodca. Tieto osoby majú v sebe čosi autoritatívne, čím dokážu inšpirovať, nadchnúť a pohnú aj s človekom, ktorý má ku všetkému negatívny prístup.

Paulína má v sebe veľa energie aj odhodlania nikdy sa nevzdať, ľudia ju preto obdivujú a bývajú jej povahou nadšení. Vždy pomôže iným a dbá aj o svoju dobrú pracovnú povesť. V citových záležitostiach sa správa rovnako energicky a autoritatívne, čo máloktorému mužovi imponuje. Paulíny si teda musia počkať, kým nájdu takého muža, ktorý im bude vyhovovať a dokáže zvládnuť ich správanie. Ak by mali vedľa seba neistého a nespoľahlivého muža, neboli by šťastné. Svojho vyvoleného si musia vážiť a obdivovať ho. Pritom ony dokážu oveľa viac, ako priemerný muž, takže si ťažko hľadajú chlapa, čo by ich zaujal.

Ak dieťa pomenujete Paulína, dávate mu do vienka úspech v práci a v kariére. Treba však počítať s tým, že bude mať problémy s nadväzovaním harmonických vzťahov s druhým pohlavím. Toto meno je vhodné pre znamenia: Panna, Kozorožec, Vodnár a Baran. Vhodnou farbou je pre ne fialová.

Japonská pasta Miso predlžuje život a dodáva silu

Vyživuje krv a rozpúšťa cholesterol

Japonci vraj žijú dlhšie aj preto, že súčasťou ich jedálneho lístka je miso polievka. Miso je produkt, ktorý sa najčastejšie robí zo sóje, ale vynikajúce je aj jačmenné a ryžové.

Zmes surovín, ktorá je naočkovaná špeciálnou fermentačnou kultúrou, sa necháva zrieť v cédrových kadiach jeden až dva roky. Pri kvasnom procese vznikajú enzýmy, ktoré ešte dlho zostávajú živé a pomáhajú hlavne pri trávení. Pasta obsahuje aj esenciálne oleje, vitamíny, minerály a proteíny vo vyváženom zložení, pričom má v sebe aj vitamín B 12.

Je to výživné korenie slanej chuti, ktoré sa pridáva najčastejšie do polievok, avšak až po odstavení z ohňa, aby sa nezničili enzýmy. Asi pol kávovej lyžičky rozmiešame v tanieri tesne pred jedením. Pastu môžeme použiť aj do zálievok, nátierok, jedál z rýb a cestovín.

Miso má výrazný jangový charakter, čím slúži na povzbudenie životnej sily. Vyživuje pokožku a krv, pomáha pri problémoch so srdcom, rozpúšťa cholesterol, ale zmierňuje aj dôsledky fajčenia a pitia alkoholu.

Ak čakáte dieťa, svoj pôrod naplánujte na nedeľu

Slnečný človek rozsieva dobro a lásku

Slnečný človek sa usmieva a rozsieva dobro a lásku Nie každý má také šťastie, aby sa narodil v nedeľu. Ale ak sa tak stalo, už mu to nikto nevezme a celým jeho životom ho bude sprevádzať slnko. Môžeme ho nazvať aj slnečným človekom. Bude mať veľa tvorivých myšlienok, veď slnko je vládcom tvorivosti. Slneční ľudia mávajú obyčajne viac nápadov ako času uskutočniť ich. Slnko ich obdarilo aj organizačnými schopnosťami, takže je prirodzené, že vyhľadávajú takých ľudí, ktorí im pomôžu uskutočniť ich myšlienky.

Slneční ľudia, bez ohľadu na svoju profesiu a schopnosti, sa zaujímajú o tvorbu ostatných ľudí a v ich diele často hľadajú myšlienky, ktorými potom sami žijú. Väčšinou sú optimistickí a veria, že sa všetko zmení k lepšiemu. Často sa usmievajú a vôkol seba rozsievajú pozitívnu energiu dobra a lásky. Slnečné deti bývajú ešte radostnejšie ako dospelí.

Neradi sa venujú monotónnej práci a takej činnosti, v ktorej nenachádzajú radosť. Podobne ako nás svojou energiou obdarúva slnko, aj slnečný človek dokáže svoju energiu rozdávať aj tým, ktorí žijú v núdzi alebo majú v živote menej radosti..

Stranu pripravila: Lea Gallová

Najčítanejšie na Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty
 2. Mecom ide na zelenú
 3. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 4. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 €
 5. Marrákeš je červená perla Maroka
 6. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať
 7. F&F Slovensko je najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu
 8. Predplatné SME.sk len za 29 eur
 9. Ochutnajte všetky slovenské chute a farby. Tu ich majú najviac
 10. Očarujúca Srí Lanka: Malý ostrov plný prekvapení
 1. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 2. Garmin predstavil dlho očakávanú radu športových hodiniek
 3. 53 predajní, kde získate zľavy aj peniaze na ďalší nákup
 4. Mecom ide na zelenú
 5. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 €
 6. Marrákeš je červená perla Maroka
 7. Mám za sebou jeden z najťažších rokov svojho života
 8. Viac ako 30 000 € z Vianočnej lotérie BILLA poputuje na pomoc
 9. Projekt nórskych grantov „Decent work – dôstojná práca“
 10. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať
 1. Marrákeš je červená perla Maroka 4 646
 2. Predplatné SME.sk len za 29 eur 4 314
 3. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať 3 760
 4. Chyby, ktoré robíte pri platbe kartou a ani ste o nich nevedeli 3 464
 5. Cukrovkári a covid-19 2 559
 6. Mám za sebou jeden z najťažších rokov svojho života 2 516
 7. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty 2 497
 8. Vieme, kde získate najlepšie semienka zeleniny 2 306
 9. F&F Slovensko je najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu 1 631
 10. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 € 1 561

Blogy SME

 1. Jano Richter: Fico ako Alka Póne?
 2. Júlia Piraňa Mikolášiková: Muž z drogovej kauzy súdnej úradníčky žije na úteku v Belize
 3. Radovan Kazda: Minister financií argumentuje o ochrane slovenskej ekonomiky nesprávne
 4. Tupou Ceruzou: Šimečka reprezentuje Slovensko
 5. Irena Šimuneková: Náučný chodník Hrebienok vo fotografiach
 6. Ivan Štefanec: Ako nepomôcť globálnym mocnostiam v hybridnej vojne voči európskym štátom
 7. Natália Šepitková: Takto vyzerá Dánsko - najkrajšie zábery z mesta Hirtshals
 8. Tomáš Harustiak: Ako vznikol Starozákonný Boh Jahve ?
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta? 12 995
 2. Ondrej Prostredník: Pán biskup Haľko, ospravedlňte sa prosím. 5 719
 3. Vanda Tuchyňová: Primátor chce ukázať rešpekt a silu, Žilinu však obracia smerom k Jánovi Slotovi ! 4 177
 4. Martin Borguľa: Obranná zmluva s USA? Za mňa – NIE! 4 124
 5. INEKO: Nové školské rebríčky s viacerými posunmi – na prvých miestach bratislavské GJH, SPŠ elektrotechnická v Prešove a po novom aj ZŠ Staničná, Košice 3 557
 6. Tereza Krajčová: Anglický denník: 20. Veci sa balia, náhrady hľadajú a srdce ticho puká 2 955
 7. Inštitút strategických politík: Rokovania s Ruskom môžu rozhodnúť nielen o osude Ukrajiny ale aj celej východnej Európy 2 750
 8. Martin Pilnik: Takto vyzerá budúcnosť v predpisovaní liekov 2 603
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 2. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 3. Matúš Sarvaš: Prokurátor: Pri čítaní listov na rozlúčku je nemožné neprecítiť slová obete
 4. Valentína Sedileková: Podcast, ktorý vám odhalí svet ľudí s poruchami príjmu potravy
 5. Katarína Pázmányová: Je spoločná manželská posteľ pilierom dobrého manželstva?
 6. Milota Sidorová: Muži sa boja napadnutia, ženy znásilnenia. Bezpečnosť v meste sa týka všetkých
 7. Pavol Koprda: Erik Kaliňák používa rovnaké metódy ako Blaha. Verili by ste jemu alebo vedcom? (rozbor videa)
 8. Pavol Koprda: Šach-mat pre Pfizer? Hoaxer Blaha čítal iba nadpis, štúdiu financoval Pfizer
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Blogy SME

 1. Jano Richter: Fico ako Alka Póne?
 2. Júlia Piraňa Mikolášiková: Muž z drogovej kauzy súdnej úradníčky žije na úteku v Belize
 3. Radovan Kazda: Minister financií argumentuje o ochrane slovenskej ekonomiky nesprávne
 4. Tupou Ceruzou: Šimečka reprezentuje Slovensko
 5. Irena Šimuneková: Náučný chodník Hrebienok vo fotografiach
 6. Ivan Štefanec: Ako nepomôcť globálnym mocnostiam v hybridnej vojne voči európskym štátom
 7. Natália Šepitková: Takto vyzerá Dánsko - najkrajšie zábery z mesta Hirtshals
 8. Tomáš Harustiak: Ako vznikol Starozákonný Boh Jahve ?
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta? 12 995
 2. Ondrej Prostredník: Pán biskup Haľko, ospravedlňte sa prosím. 5 719
 3. Vanda Tuchyňová: Primátor chce ukázať rešpekt a silu, Žilinu však obracia smerom k Jánovi Slotovi ! 4 177
 4. Martin Borguľa: Obranná zmluva s USA? Za mňa – NIE! 4 124
 5. INEKO: Nové školské rebríčky s viacerými posunmi – na prvých miestach bratislavské GJH, SPŠ elektrotechnická v Prešove a po novom aj ZŠ Staničná, Košice 3 557
 6. Tereza Krajčová: Anglický denník: 20. Veci sa balia, náhrady hľadajú a srdce ticho puká 2 955
 7. Inštitút strategických politík: Rokovania s Ruskom môžu rozhodnúť nielen o osude Ukrajiny ale aj celej východnej Európy 2 750
 8. Martin Pilnik: Takto vyzerá budúcnosť v predpisovaní liekov 2 603
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 2. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 3. Matúš Sarvaš: Prokurátor: Pri čítaní listov na rozlúčku je nemožné neprecítiť slová obete
 4. Valentína Sedileková: Podcast, ktorý vám odhalí svet ľudí s poruchami príjmu potravy
 5. Katarína Pázmányová: Je spoločná manželská posteľ pilierom dobrého manželstva?
 6. Milota Sidorová: Muži sa boja napadnutia, ženy znásilnenia. Bezpečnosť v meste sa týka všetkých
 7. Pavol Koprda: Erik Kaliňák používa rovnaké metódy ako Blaha. Verili by ste jemu alebo vedcom? (rozbor videa)
 8. Pavol Koprda: Šach-mat pre Pfizer? Hoaxer Blaha čítal iba nadpis, štúdiu financoval Pfizer

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu