Strana Smer
"Plne sa s touto požiadavkou európskych socialistov stotožňujeme. Európskym socialistom prekáža koalícia
Smeru-SD so SNS, hoci sa divím, že rovnaké výhrady nemajú aj ku koalícii s Ľudovou stranou - HZDS," povedal Sedlák s tým, že funkcionári Smeru by mali mať v každej miestnosti zrkadlá, aby videli, s kým sa to spriahli.
SDA začala organizovať aj Petíciu za vypísanie referenda s požiadavkou skrátenia volebného obdobia a vypísania predčasných volieb. Ako dnes na tlačovej besede pred III. kongresom SDA informoval Sedlák, pod petíciu začali zbierať podpisy 18. júna a budú tak robiť, kým nenazbierajú potrebných 350 000 podpisov. Očakávame, že sa tak stane do októbra, kedy bude PES rozhodovať o vylúčení Smeru-SD.
Odmietol konkretizovať, koľko podpisov pod petíciu už získali. Akcia sa uskutočňuje po celom Slovensku.
"Sme znepokojení, akým smerom sa u nás uberá politický vývoj, pretože dochádza k obmedzovaniu slobody prejavu a demokracie. Vládna koalícia robí v poslednom období politiku, ktorá pripomína obdobie z rokov 1946 až 1948," povedal Sedlák. Ako uviedol, ak by sa aj nepodarilo nazbierať potrebný počet podpisov, "v rámci kampane spojenej s petíciou aspoň verejnosti budeme môcť ukázať, že Smer nie je sociálno-demokratická strana, pretože nedodržiava základné hodnoty a princípy sociálnej demokracie".
"Nedali sme sa zastrašiť za Dzurindovej vlády, keď sme protestovali proti niektorým krokom, ktoré poškodzovali obyčajných ľudí a nedáme sa zastrašiť ani ficovcami. Za Dzurindu však nebola tak ohrozovaná sloboda a demokracia, ako je teraz za Fica," dodal Sedlák.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk.