Vo Svidníku platilo: sláva víťazom, česť porazeným

Sportnet|16. aug 2007 o 00:00

Svidník - Treťoligový duel 3. kola medzi FK Drustav Svidník a MFK Slovan Giraltovce potvrdil do bodky staré známe pravidlo, že futbal sa hrá 90

minút, čo znamená, že diváci si ani za stavu 3:0 nemohli dovoliť zľaviť zo svojej koncentrácie. Obaja súperi naznačili svoj potenciál už v prvom polčase. Hostia sa mohli spoľahnúť na brankára P. Štefánika a v ofenzíve si hľadal priestor predovšetkým agilný M. Digoň. Nebezpečnejší tím však boli Svidníčania, ktorí mohli ťažiť z väčších skúseností vo svojich radoch. Domáci nabrali trojbodový kurz predovšetkým po zmene strán, keď sa v priebehu desiatich minút presadili M. Koša a M. Bučko. Giraltovčania sa s týmto vývojom zmieriť nechceli a v závere sa skoro postarali o dokonalý zvrat. Na smolu Slovana však boli proti S. Hvozda, dvakrát brvno a tiež nepresnosť v zakončení v radoch jeho strelcov. "V dnešnom zápase chlapci podali veľmi dobrý výkon. Od prvej minúty chceli hrať na víťazstvo, čomu zodpovedala aj naša prevaha v poli. Myslím si, že pri trojgólovom vedení už hráči mysleli viac na kabínu a hostia, ktorých viera neopúšťala do posledných minút, sa mohli ešte do zápasu vrátiť. Doma sa snažíme hrať pre diváka, a preto hráme útočne. Ľudia zatiaľ chodia v hojnom počte a verím, že z doterajších dvoch stretnutí sklamaní nie sú. Radi by sme v tomto trende pokračovali aj naďalej," hodnotil tréner FK Drustav Svidník Pavel Piršč.

Tréner Giraltoviec Radoslav Kačala odchádzal po stretnutí zo štadióna pomalým krokom a so sklonenou hlavou, no dovolíme si tvrdiť, že hostia si aj po prehre 0:3 môžu pozrieť do očí s čistým svedomím. V ich prípade sa žiada oceniť, že hoci po zmene strán v priebehu desiatich minút dvakrát inkasovali a ich kapitán P. Štefánik musel byť po náraze hlavou do žrde odvezený do nemocnice, nezložili zbrane a našli v sebe morálne sily, aby prispeli k dramatickému finále. "Hoci sme v prvom polčase nemali vyložené šance, náš potenciál sme ukázali a nula na našom gólovom konte svietiť nemusela. Myslím si, že pri pokutovom kope rozhodca domácich podržal, ale za zlomový moment by som to nepovažoval. Stále som totiž veril, že sa strelecky presadíme aj my, lebo herne sme na to určite mali. Bohužiaľ, po zmene strán sme dostali nešťastný druhý gól, zranil sa nám brankár a nerozcvičený D. Tkáč musel hneď čeliť samostatnému nájazdu. Aj keď sa súper ešte dostal do niektorých sľubných príležitostí, záver zápasu bol v našej réžii. Dnes nám však nebolo súdené dať gól. Prehra 0:3 je podľa mňa príliš krutá a nezodpovedá priebehu zápasu. Keby sme premenili len polovicu z našich šancí, odchádzame zo Svidníka minimálne s remízou," konštatoval tréner MFK Slovan Giraltovce Radoslav Kačala.

Domov»Sportnet na východe»Vo Svidníku platilo: sláva víťazom, česť porazeným