Sobrance pod Duklou pukli, na špici ich vystriedali Topoľany

Sportnet|20. aug 2007 o 00:00

Najvyššia regionálna futbalová súťaž mala cez víkend na programe zápasy 4. kola. Novým lídrom sa stali Topoľany. Poradili si vo vlastnom prostredí s

Kr. Chlmcom, hoci boli i nervózni a ich výkon bol poznačený aj momentmi trápenia. Pozornosť sa sústredila tiež do Svidníka, kde privítali dovtedy vedúce Sobrance. Hoci tie odštartoval lepšie, predsa po vyrovnanom prvom polčase po zmene strán domáci boli v koncovke presnejší a vyhrali rozdielom triedy. Zaujímavé bolo tatranské derby, kde hostitelia privítali Poprad. Napriek množstvu šancí a striel nepadol ani jeden gól. Prvé víťazstvo v tomto ročníku zaknihoval Bardejov, ktorý zdolal Sp. Podhradie, pravda, odpor hostí zlomil i ich "vlastenec". Aj Giraltovčania po prvý raz vyhrali, poradili si s Barcou, ktorá dohrávala bez dvoch vylúčených hráčov. N. Myšľa ešte stále čaká na premiérový trojbodový zisk, tentoraz remizovala s V. Šarišom. Pritom hostia viedli, no potom prišli o vylúčeného hráča a z penalty inkasovali. Početnú prevahu ale hostitelia už nevyužili. Posledné Žakarovce opäť nepresvedčili a tentoraz zakolísali na vlastnom trávniku s Brekovom. Parádny kúsok sa podaril Lokomotíve, ktorá hladko dominovala v Turni.

Giraltovce - Barca 2:0 (0:0)

Giraltovce - Úvod zápasu patril domácim. V 2. a 3. minúte mohol skórovať Uhrín avšak Pivarník sa nedal prekvapiť. V 5. min. navyše vyrazil prudkú strelu Vojtu. V 24. min. bol už Pivarník prekonaný, avšak úspešne ho zastúpil Tomašiak. Hralo sa obojstranne nepresne a hra sa stávala chvíľami až nezáživná. Útoky hostí väčšinou končili v ofsajdovej pasci Slovana. V druhom polčase sa úroveň rapídne zvýšila, na ihrisku pribudlo vzruchu aj nervozity. V 60. min. si stopér Slovana Varga nabehol kolmo do pokutového územia, kde ho fauloval Kollár. Z nariadenej penalty Gálik zaistil domácim vedenie. Gól postavil Giraltovčanov na nohy a snažili sa kontrolovať priebeh zápasu. Futbalisti Barce ožili až v záverečnej 10-minútovke, keď najprv Turčíkovu šancu v 80. min. zlikvidoval Tkáč a v 86. min. Duplinský z gólovej pozície netrafil. Navyše Barčania dohrávali o dvoch hráčov menej, keď červené karty v nervóznom závere videli Kollár a Timura. V nastavenom čase Giraltovčania poistili výsledok, keď Uhrín po samostatnom úniku z vlastnej polovice ihriska obišiel aj Pivarníka a skóroval do prázdnej bránky.

Góly: 60. Gálik z 11 m, 90.+ Uhrín. ŽK: Gálik, Sokol, Vojta - Turčík, Kollár, ČK: Kollár, Timura (Barca). Pred 300 divákmi rozhodoval Onofrej. GIRALTOVCE: Tkáč - Sokol, Varga, Keresteš, P. Partila (46. Filipák) - Gálik, Uhrín, Vojta, E. Partila - Digoň (90. Hudák), Blaško (62. Eliáš). BARCA: Pivarník - Hudák, Markovič, Tomašiak, Kováč - Zajac, Turčík, Timura, Brunovský (58. Kollár), Eštočin, Duplinský.

M. DEUTSCH

V. Tatry - Poprad 0:0

V. Tatry - Derby zápas dvoch vyrovnaných súperov z čela tabuľky priniesol dramatický zápas pred početnou diváckou kulisou. Domáci sa chceli presadiť svojou dôraznou nátlakovou hrou, hostia sa zamerali na pozornú obranu a osobné bránenie najnebezpečnejších hráčov Tatrancov. Prvý strelecký pokus predviedol Kšenzakovič až v 6. min. Domáci udreli v 13. min. keď sa Maťaš dostal po kľučke pred popradskú bránu, ale jeho strela sa otrela o bočnú tyč. V 15. min. sa z 25 metrov oprel do lopty Buc a jeho ďalekonosná strela trafila brvno. V 27. min. Buc vysunul Palgutu, ktorý spätnou prihrávkou hľadal ešte Maťaša, ale loptu do bezpečia odkopol Pavlišin. V 31. min. sa oprel do lopty Kšenzakovič, ale strela bola tečovaná na roh. V 41. min. udreli hostia, keď po závare v päťke domácich sa dostal k lopte Šuster, ale prekopol odkrytú bránu. V 44. min. vystrelil Kočiš na päťke zakončoval opäť Šuster, ale Daniš reflexívne vyrazil na roh. Druhý polčas sa niesol opäť v znamení nekompromisného súboja. V 59. min. po rohovom kope zakončoval hlavou Pazúr, ale Daniš bol pozorný. V 63. mal gólovú možnosť Palguta, keď ho našiel v 16-tke prihrávkou Kakaščík, ale jeho strelu vyrazil Vernarský na roh. Ďalšie minúty sa hra odohrávala medzi šestnástkami bez streleckej koncovky. V 86. min. sa oprel do lopty z 25 metrov Kakaščík, ale jeho tvrdá strela išla tesne vedľa. V 90. min. sa mohli tešiť hostia, keď po chybe obrany domácich sa rútil na bránu Dvorožňák, ale v poslednej chvíli ho zblokoval Šimšaj.

ŽK: Palguta, Kostolník - Pazúr. Pred 750 divákmi rozhodoval Kotrády. V. TATRY: Daniš - Šefc, Buc, Kostolník, Maťaš, Palguta, Kakaščík, Renner (55. Cehula), Šimšaj, Dulovič, Budzák (84. Groman). POPRAD: Vernarský - Pazúr, Pavlišin, Ondruš, Kšenzakovič (64. Kubus), Dzuriak (64. Gajan), Rams, Kočiš, Pitoňák, Sovič, Šuster (46. Dvorožňák).

M. KOLODZEJ

Žakarovce - Brekov 0:1 (0:0)

Žakarovce - Domáci na stretnutie nastúpili s rešpektom, nakoľko ešte nezískali ani bod. Hostia mali na začiatku stretnutia viac z hry, ale domáci postupne prebrali iniciatívu. Domáci v 8. min. zahrávali priamy voľný kop z 25 metrov, ale strela Garčára tesne minula bránu. V 25. min. zlá prihrávka hosťujúceho Sukovského trafila domáceho Dira, ale ten loptu neusmernil do brány. V 30. min. domáci potiahli loptu po pravej strane, ale Garčár neprestrelil brankára hostí. Hostia mali niekoľko nebezpečných útokov bez gólového efektu. Celý prvý polčas sa striedali útoky na oboch stranách, ale ani jedno mužstvo si gólovú šancu nevypracovalo. V 62. min. po priamom voľnom kope z 20 metrov prekonal brankára domácich Gaži a stanovil stav stretnutia na 0:1 pre hostí. Hostia ďalej podnikali nebezpečné útoky. Domáci sa ťažko dostávali pred bránu hostí a keď mali nejakú šancu, všetko im to pochytal brankár Rodák. V stretnutí priemernej úrovne zvíťazili šťastnejší hostia. Domáci by si za predvedený výkon zaslúžili remízu.

Gól: 62. Gaži. ŽK: Sewczuk - L. Pivovarník. Pred 200 divákmi rozhodoval Kosturová. ŽAKAROVCE: Petkáč - Maršálek, Vida (79. Čolák), Macejko, Sewczuk, Kruželák, Kandrík, Garčár, Piro, Drajna (72. Rusnák), Belej. BREKOV: Rodák - Košuda, Sukovský, Albičuk, Ontko, Hoclár (54. Jabčanka), Hajdúch (90. Gosányi), Tončák, Chudina (76. Pivovarník), Gaži, Murinčák.

D. PINDROCH

Turňa - Lokomotíva 0:3 (0:2)

Turňa - Domáci začali zápas dobre, už v 7. min. si vypracovali dobrú gólovú príležitosť, keď Ivančova tečovaná strela tesne minula bránku hostí. Postupne začali preberať iniciatívu hostia, v 13. min. z pravej strany centroval Mačaj a Kurinčák hlavou nedal šancu brankárovi Rebejovi. V 30. min. si to zopakovali zo štandardnej situácie, keď hlavou strelil druhý gól hostí Gedeon. Do polčasu domáci sa snažili skorigovať výsledok, v 44. min. mal najväčšiu gólovú príležitosť Pelegrin, keď presnú prihrávku Eperješiho zblízka nevedel dopraviť loptu do bránky hostí. V druhom polčase domáci chceli výsledok zvrátiť. V 57. min. strelu Pástora s námahou vyrazil brankár hostí Novák. V 61. min. zo samostatného nájazdu Kurinčák strelil tretí gól hostí. Hostia prevýšili domácich v bojovnosti ako aj kondične.

Góly: 13. a 61. Kurinčák, 30. Gedeon. ŽK: Chalupka. Pred 250 divákmi rozhodoval Kolesár. TURŇA: Rebej - Béreš, Derján, Erdélyi, Švec (46. Z. Horváth), Ivan, Sanisló, Eperješi (68. B. Horváth), Ivančo, Pástor, Pelegrin. LOKOMOTÍVA: Novák - Borza, Chalupka, Jurek, Kalapin, Kakaščík, Mačaj, Grünvaldský (79. Hvizdoš), Gedeon (55. Škarbek), Kurinčák (80. Bezdeda), Tököly.

O. GAŠPAR

Vranov - Sp. N. Ves 0:3 (0:1)

Vranov - Domáci po debakli v Ružomberku sa snažili rehabilitovať, ale súper a ich psychické rozpoloženie im to nedovolili. V 2. min. hlavičkoval hosťujúci Maxim tesne nad domácu bránu. V 15. min. ten istý hráč po centri z pravej strany opäť mieril hlavou nepresne. V 17. min. domáci Očipka po prihrávke Barana strieľal nad bránu hostí. V 28. min. sa neujala ani strela Adama. Hostia boli v poli technickejší, no do šancí sa nedostávali. V 40. min. hosťujúci Kandráč sa snačil o centrovanú loptu z pravej strany a jeho nepodarený center z 35 metrov s pomocou vetra skončil za chrbtom domáceho gólmana. Domáci do druhého polčasu nastúpili s cieľom zvrátiť nepriaznivý vývoj. V 50. min. strieľal Komár vedľa hosťujúcej brány a v 56. min. strelu Očipku po prihrávke Barana hosťujúci gólman kryl. Hostia mohli zvýšiť skóre v 58. min., ale Stanislav zblízka trafil iba žrď domácej brány. V 68. min. zahrávali hostia priamy kop z viac ako 30 metrov a po strele hosťujúceho Maxima zostal domáci gólman iba v úlohe štatistu. Znížiť o 3 minúty mohol Streňo, no jeho strela tesne minula hosťujúcu bránu. Keď bol v 76. min. za stiahnutie hosťujúceho útočníka pred pokutovým územím vylúčený domáci Slavkovský, bolo jasné, že hostia si už v tomto zápase tri body nenechajú vziať. Bodku za stretnutím dala individuálna akcia hosťujúceho Kováča, ktorý v 88. min. vnikol do pokutového územia a sám pred gólmanom domácich upravil na 0:3. Domáci sú v ťažkom psychickom rozpoložení a neostáva im nič iné len v ďalších zápasoch sa zomknúť a zabojovať aj o priazeň domáceho diváka.

Góly: 40. Kandráč, 68. Maxim, 88. Kováč. ŽK: Slavkovský, Adam, Streňo, Jaworek - Kandráč. ČK: Slavkovský (Vranov). Pred 600 divákmi rozhodoval Bochnovič. VRANOV: Bálint - Adam, Petro, Jenčko, Slavkovský, Očipka (63. Kneževič), Hajdúch (63. Streňo), Komár, Vožný, Baran, Jaworek. SP. N. VES: Suslov - Peregrim, Petruš, Maxim, Melnyk, Pavlík, Hamráček, Kováč, Kandráč, Stanislav (67. Čekovský), Sirko (70. Horváth).

M. BUJKO

N. Myšľa - V. Šariš 1:1 (0:0)

Košice - Domáci celok povzbudený ziskom prvého bodu vonku sa pustil do svojho súpera od úvodu, vytvoril si optickú prevahu, ale nedokázal z nej nič vyťažiť. Už v druhej minúte mieril Bajusz z priameho kopu nad, na druhej strane sa ocitol v dobrej pozícii po centri Župu a pri dvihnutí lopty domácou obranou Lukáč.

Hralo sa zväčša medzi šestnástkami a prvú veľkú šancu mali hostitelia v 25. min, ale L. Surgent neprekonal Bálinta. Na druhej strane pohrozil Bandžuch, ale trafil iba bočnú sieť. Beregsási prízemnou strelou natiahol Bálinta. V druhom polčase sa hral obojstranne svižný futbal s viacerými príležitosťami na oboch stranách. Po hodine hry mohol skórovať M. Surgent, avšak namiesto technickej strely volil prudkú, ktorá skončila na hradbe tiel. Hostia využili chybu v rozohrávke domácich a Dinis lobom do stredu bránky nedal šancu brankárovi. Domácimi gól na chvíľu otriasol, avšak už o niekoľko minút vyrovnal z jedenástky Beregsási, ktorého predtým fauloval Harčár a po druhej žltej musel predčasne pod sprchy. Domáci krátku presilovku nevyužili a počas nej inkasovali druhý gól, avšak hlavný arbiter ho na pokyn asistenta neuznal. Od začiatku to bolo vyrovnané stretnutie, ktorému remíza po 90 minútach svedčala.

Góly: 75. Beregsási (z 11 m) - 70. Dinis. Pred 450 divákmi rozhodoval Jancura, ŽK: R. Bálint, Harčár, Vasiľ, ČK: 74. Harčár po 2 ŽK. N. MYŠĽA: Poľa - Veselý (62. Harda), Kaššai, Kičura (20. Krajcár), Eštočin - M. Surgent (77. Čiko), Beregsási, F. Bálint. Bujňák - L. Surgent, Bajusz. V. ŠARIŠ: R. Bálint - Hriško, Vasiľ, Lukáč, Harčár - Bandžuch, Dinis, Župa, Krajňák - Hritz (87. Kucko), Kacvinský (86. Porochnavý).

J. GLOVIČKO

Bardejov - Sp. Podhradie 2:0 (1:0)

Bardejov - V úvodnej štvrťhodine domáci zatlačili Spišiakov na ich polovicu, ale do vážnejšej gólovej príležitosti sa nedostali. Hostia dobre organizovali obranu, ktorú dirigovali Soták a Glevický. Prvá šanca sa zrodila po Vasiliakovom centri v 24. min., ale Petráš prehral súboj s brankárom Ďuricom, ktorý zmaril aj niekoľko ďalších príležitostí. Razantné kontaktné súboje dvojíc vyznievali viac pre domácich, ale ich kombinácie končili bez efektu. Až v 33. min. Kurty prevzal loptu od Adamišina a Bardejov v tejto sezóne prvýkrát viedol po 293 minútach. S nasadením hrajúci Bellák o 5 minút zblízka nastrelil nohy Ďuricu a podarilo sa mu to aj v závere polčasu. Behavý futbal s technickými prvkami pokračoval aj po prestávke. Kurty mohol pridať druhý gól v 49. min, ale obrana hostí vydržala tlak, ich protiútoky dobre kontrolovali Adamišin so Savičom. Zvýšiť pomohol v 62. min. Pokrivčák, ktorý Luščákov center namieril do vlastnej brány. Hosťom v obrane aj keď chýbali sily, no v záverečnej desaťminútovke poriadne domácim podkúrili. V 80. min. Glevického strelu brankár Lukáč vytlačil na brvno a o minútu Kontroš trafil do žrde.

Góly: 33. Kurty, 62. Pokrivčák (vlastný). Pred 350 divákmi rozhodoval Zubka. BARDEJOV: Lukáč - Topalovič (74. Didik), Savič, Adamišin, Javorský - Kendra, Luščák, Kurty (81. Jančošek), Vasiliak - Bellák, Petráš (85. Soušek). SP. PODHRADIE: Ďurica - Barbuščák, V. Mišenčík, Soták, Matfiak - Pokrivčák (64. Jančár), Glevický, A. Mišenčík, Papcún - Kaňuch, Kontroš.

J. ŠČERBÍK

Svidník Sobrance 4:1 (1:1)

Svidník - Hráči oboch tímov naznačili svoj potenciál hneď v úvode, keď Husák v 7. min. nastrelil brvno a M. Murgač z následného protiútoku otvoril po individuálnej akcii účet stretnutia. Domáci v snahe vyrovnať, aj napriek územnej prevahe, nedokázali nájsť vo finálnej fáze potrebný pokoj. V 19. min. si po nepresnom streleckom pokuse pripísali Bučko a M. Murgač. Svidníku sa podarilo vyrovnať v 27. min., kedy sa presadil Husák. V závere prvého polčasu mali ešte po príležitosti M. Medvec, Gutič, Husák a M. Murgač, ale Hvozda s Vasilenkom svoje tímy podržali. Druhý polčas sa niesol v periódach ako cez kopirák. V 49. min. pripravil M. Murgač streleckú pozíciu pre Škirdu, ale útočník hostí sám pred Hvozdom zaváhal. O sedem minút sa k centrovanej lopte dostal Koša a domáci po jeho voleji viedli 2:1. Najlepší hráč Sobraniec M. Murgač sa mohol druhýkrát gólovo presadiť k 73. min, no brankár Svidníka sa opäť vyznamenal. Trest v podobe tretieho gólu v sieti Vasilenka prišiel v 82. min., o čo sa hlavičkou postaral Koša. Hostia mohli naposledy korigovať nepriaznivé skóre v 84. min., avšak Svoboda hlavou minul a Koša o tri minúty zavŕšil svoj hetrik.

Góly: 27. Husák, 56., 82., 87. Koša 8. M. Murgač.

ŽK: M. Medvec, Bučko Nemčík. Pred 400 divákmi rozhodoval Fabiny. SVIDNÍK: Hvozda Bochin (76. Kaleja), Harakaľ, Kočiš, Matvej - M. Medvec (86. M. Medvec), Paňko (76. Puchír), Horochonič, Husák - Koša, Bučko. SOBRANCE: Vasilenko Klamo, Gutič, Nemčík, Svoboda - Horvát, M. Murgač, Komár, Viňanský (70. Ličko) - Škirda, D. Murgač (61. Simčík).