Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

I. TRIEDA / Prekvapenia nechýbali ani v druhom kole. Spišský Hrušov Merkovský 3:3

Spiš Druhým kolom pokračovala najvyššia oblastná futbalová súťaže. Šláger kola sa hral dopoludnia v Markušovciach, kde Chrasťania v parádnom

stretnutí uhrali z ich pohľadu "len" remízu 1:1. Pozornosť sa upriamovala aj popoludní do Olcnavy, kde v domácom drese znova nastúpil Dušan Vodhanel a práve on sa nemalou mierou podpísal pod víťazstvo domácich. Chvályhodná je aj divácka návšteva kola v Slovinkách, kde sa prišlo na Kluknavu pozrieť 400 divákov!

Program 3. kola: Gelnica Sp. Hrušov, Kluknava Poráč, Chrasť n/H Slovinky 10.30 hod., Letanovce Markušovce, Teplička Bystrany 10.30 hod., Jamník Mníšek n/H, Iliašovce Olcnava.

MARKUŠOVCE CHRASŤ n/H 1:1 (0:0)

Futbalový sviatok bol v nedeľu dopoludnia v Markušovciach. Hostia ukázali, že päť rokov neboli v piatej lige nadarmo. Domáci s nimi v prvom polčase dokázali držať krok. Na oboch stranách stáli v prvej časti hry pozorný brankári, ktorí podržali svoje mužstvá (M. Šefčík vyškriabal gólovú loptu zo šibenice, Užík gólovú strelu k žrdi bravúrne vyrazil na roh). V 53. minúte hráč Markušoviec zle odkopol loptu, ktorá sa dostala na kopačku Želonku a ten nádhernou strelou pod brvno nedal Užíkovi šancu 0:1. Za tento krásny gól zožal ovácie nielen od fanúšikov hostí, ale aj domácich. Od tohto momentu si hostia kontrolovali výsledok a zdalo sa, že dobrou hrou v druhom polčase si tri body odnesú domov. Osem minút pred koncom zbehol do šestnástky po takmer stratenú loptu Jozef Andráši, poslal ju na päťku a pohotový Holub ju poslal do brány 1:1. Po veľmi kvalitnom stretnutí sa konštatovalo, že remíza bola spravodlivá, no hostí tento výsledok asi neuspokojil. Pred 200 divákmi rozhodoval Kotrady. MARKUŠOVCE: Užík Kozák, Hozza, Olekšák Hlucháň, Žiga, Tatarko, Holub, Ján a Jozef Andráši Hodnický, striedali: Sakmar, Falatko, Viboh. CHRASŤ n/H: M. Šefčík P. Šefčík, Ľ. Jančár, Chovanec Celec, J. Dirda, S. Dirda, Filip, Vojtila Želonka, M. Dirda, striedali: Bady, Oreško, J. Šefčík.

SP. HRUŠOV ILIAŠOVCE 3:3 (1:2)

Paradoxné počas celého stretnutia hostia prakticky stále viedli a domáci stále doťahovali jednogólové manko. Po polhodine otvoril svoj strelecký koncert v drese hostí Merkovský 0:1. O sedem minú Marek Filip vyrovnal, ale na polčasových 1:2 upravil znova strelecký disponovaný Merkovský. Hneď v úvode druhej časti hry B. Kunzo vyrovnal, ale od 58. minúty Iliašovce opäť viedli. Gól zaznamenal kto iný Merkovský. V 72. minúte vyrovnal z pokutového kopu už na konečných 3:3 M. Filip. Hostia pôsobili futbalovejším dojmom, no domáci si za snahu pobiť sa o dobrý výsledok aspoň remízu zaslúžili. Pred 150 divákmi rozhodoval Staško. SP. HRUŠOV: Butvin B. Kunzo, Švač, Peták Pukluš, M. Filip, Repaský, Olejník, Slamený L. Kunzo, Hrobák, striedali: Klein ml., Lipták. ILIAŠOVCE: Farkašovský Soták, Kočiš, Drobný Gonda, Frankovič, Klein, Frankovič, Merkovský Bartko, Š. Bartko, striedali: Ordzovenský, Kupčík.

PORÁČ GELNICA 2:0 (0:0)

Prvý polčas hra bola hra vyrovnaná a šancí na oboch stranách pomenej. A tak na góly si museli diváci počkať až do druhého polčasu. Na ich radosť padali len do siete hostí. V 53. minúte zavelil do útoku Líška a konečnú podobu výsledku stanovil dve minúty pred koncom Oreško. V dvoch domácich zápasoch tak mali na úvod sezóny Poráčania stopercentnú bodovú úspešnosť.

Pred 150 divákmi rozhodoval Pekár. PORÁČ: Hrebenár Kinik, Kandráč, Antal Oreško, Bilák, Macala, Kandráč, Šteiner Líška, Chovanec, striedal: Hardoň. GELNICA: Slatkovský Hamrák, Kisel, Loja Janikov, Mikluš, Tomaško, Kaľavský, Bodnár Demčák, Hofman, striedal: L. Kisel.

MNÍŠEK n/H TEPLIČKA 0:1 (0:1)

V prvom domácom zápase domácich v novom ročníku videli diváci vyrovnaný futbal. V 16. minúte sa hosťom podarilo doraziť vyrazenú strelu brankárom Malikom a po góle Laška Teplička viedla 1:0. Ako sa neskôr ukázalo, bol to aj rozhodujúci moment zápasu. Hra sa odvíjala medzi šestnástkami s málom šancí v podaní oboch mužstiev. Bola to viac boj ako hra. V domácej bráne mal premiéru gólman Malik a svoje miesto si zastal veľmi dobre.

Pred 100 divákmi rozhodoval Legát. MNÍŠEK n/H: Malik Foltín, Žiga, Ujczák Plachetka, F. Plachetka, Kluknavský, Cehlár, Kohler Kujnisch, Marcinko, striedali: Kozmáš, Rešovský, Imrich. TEPLIČKA: Cpin Baldovský, Uhrinovský, Laško L. Hamrák, Ogurčák, Dolnačko, Tekáč, J. Baldovský P. Hamrák, Lesnický, striedali: Borženský, Odziomek, Jasečko.

OLCNAVA JAMNÍK 2:1 (1:0)

Obojstranne bojovný tvrdý zápas na I. triedy majstrovstva SOFZ začali útočne. Útočné trio (D. Rusnák, Vodhanel, Kaščák) sa do 15. minúty len zastreľovalo, ale v 15. minúte prvý raz udrelo. Tvrdú strelu Vodhanela brankár vyrazil pred Kaščáka a ten otvoril skóre. V prvom polčase Olcnavčania nevyužili množstvo šancí. Druhý krát početné domáce publikum jasalo v 69. minúte - po centri Vodhanela D. Rusnák presnou hlavičkou zvýšil na 2:0. Jamníčania podnikali ojedinelé protiútoky a v 82. minúte Košík znížil na rozdiel gólu. Z mohutného náporu hostí však nebolo nič, lebo ich o to pripravil zbytočnou červenou kartou Repko. Hostia tak dohrávali o desiatich a Olcnavčania si v pohode cenné víťazstvo ubránili.

Pred 250 divákmi rozhodoval Š. Kunzo. OLCNAVA: Olejník V. Melega, M. Petrov, Pavlík B. Petrov, D. Rusnák, Kaščák, M. Rusnák, Gonda - VODHANEL, F. Melega, striedali: Dolnačko, Čižmárik. JAMNÍK: Macejko B. Farkašovský, Grzyb, Kavulič Pavlík, Ľ. Farkašovský, M. Čuj, S. Čuj Kočiš, Petruška, Repko, striedali: Franko, Košik, Rumančík.

BYSTRANY LETANOVCE 2:2 (1:2)

Úvod stretnutia bol z oboch strán veľmi opatrný. Po štvrťhodine hry otvoril gólový účet domáci Vaškeba. O päť minút už bolo po presnom zásahu Biskupa vyrovnané a po polhodine hry hostia dokonca viedli. Autorom ich druhého gólu bol Toporcer.

Bystriancom vyšiel vstup do druhého polčasu a už v 47. minúte Gonda vyrovnal. Celý druhý polčas mali domáci prevahu, mali niekoľko gólových šancí, ktoré trestuhodne zahadzovali. Tú najväčšiu spálil Ján Suchý, keď v 65. minúte nepremenil pokutový kop.

Pred 50 diivákmi rozhodoval Kačenga. BYSTRANY: Pavol Timčík, Lipovský, Forgáč Jochman, Pavlík, Brajerčík, Chlebovec, Ján Suchý Gonda, Vaškeba, striedal: Mikula. LETANOVCE: nehlásili.

SLOVINKY KLUKNAVA 2:0 (1:0)

V kvalitnom, ale nervóznom stretnutí zaslúžene zvíťazili Slovinky. Od začiatku mali optickú prevahu hostia. Slovinkám vyšiel v 25. minúte rýchly protiútok na konci ktorého presne zakončoval Dunka 1:0. Hostia znervózneli a po žltých kartách sa začali objavovať aj červené. Z toho ťažili Slovinky a opäť to bol Dunka, ktorý sa po druhý raz zapísal do listiny strelcov. Na záverečný tlak a zdramatizovanie zápasu sa už Kluknavčania nezmohli.

Pred 400 divákmi rozhodoval Pecha. SLOVINKY: Kakalejčík Hudec, Janiga, Vojtek Poláček, Hudák, Cicoň, Kuchár, Čurilla Baran, Dunka, striedali: Krožer, Horňák, Novotný. KLUKNAVA: Nehyla Lisý, Voda, M. Lisý Hvizdoš, Hoppej, Čarnoky, Hadry, Richnavský Belej, Kolčár, striedali: Rychnavský, Maras.