Hrabušice opäť víťazne, veľké sklamanie v Smižanoch

Sportnet|21. aug 2007 o 00:00

Zo začiatku obaja aktéri hrali veľmi opatrne. Prvú štvrťhodinu sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. Po polhodine hry prevzali iniciatívu Krompašania

a vytvorili si niekoľko gólových príležitostí, ale M. Ontko, Mišura a Biľ mierili vedľa. V 42. minúte presne rozohral nepriamy kop M. Ontko na Šmidu, ten uvoľnil Biľa a ten z ôsmich metrov zakončil. Ako sa ukázalo, bol to aj rozhodujúci moment stretnutia.

Druhý polčas už bol v plnej réžii hostí. Výborná kombinačná hra stredovej štvorica nedovolila Rožňave ohroziť bránu hostí a ani si vážnejšie šance nevypracovali. V závere už mali hru Krompašania plne pod kontrolou a za predvedený výkon si tri body plne zaslúžili. KROMPACHY: Olejník Kuriško, Ľ. Ontko, Ďorko Tomašov, Mišura, M. Ontko, Košč, Šmida Kukura, Biľ, striedal: Horváth.

P. HORVÁTH

RUDŇANY ČIERNA n/T. 3:1 (1:0)

Domáci odohrali svoj prvý majstrovský zápas pred vlastným publikom. Obe mužstvá od začiatku naznačili, že budú hrať útočne so zabezpečenou obranou. Hralo sa väčšinou medzi šestnástkami bez gólových príležitostí. Kuriozitou stretnutia boli až štyri (!) nastrelené žrde v podaní domácich. Hráči OŠK postupne začali preberať iniciatívu, v 14. minúte po pravej strane unikol Farkašovský a v pokutovom území ideálne našiel Kovačeviča a ten umiestnenou strelou nedal šancu gólmanovi hostí 1:0. Domáci po strelení vedúceho gólu boli pri chuti a vzápätí v tej istej minúte Baluch prudkou strelou z hranice pokutového územia trafil žrď. Hostia v 27. minúte dali o sebe vedieť, no ani na trikrát sa im nepodarilo v blízkosti brány vyrovnať. Do polčasu sa Rudňanci snažili streliť ďalšie góly, najbližšie k tomu mal Baluch, ten hlavou však opečiatkoval horné brvno.

Druhý polčas domáci už po niekoľký raz nezachytili úvod polčasu. V strede poľa vyrobili hrúbku a súper to dokonale využil 1:1. Inkasovaný gól domácich zmobilizoval, po pravej strane unikol Farkašovský a centrovanú loptu poslal do siete Zborovský. V 46. minúte svietilo na ukazovateli skóre 2:1 pre hráčov OŠK. Ďalšie minúty stretnutia sa odohrávali pod taktovkou domácich, hostia len ojedinele ohrozovali domáceho Franka, ten však bol pozorný. V poradí tretiu žrď v zápase trafil v 49. minúte Erceg z priameho kopu. V 63. minúte domáci tréner poslal na ihrisko skúseného strelca Dunku a ten sa mu za dôveru odmenil v 70. minúte v poradí tretím domácim gólom. Hostia dohrávali o jedného hráča menej. Krátku presilovku sa snažili Rudňany využiť, ale strela Dunku v 75. minúte skončila na brvne. Domáce mužstvo treba pochváliť za dobrý kolektívny výkon vo všetkých radoch. RUDŇANY: Franko Sakič, Farkašovský, Baluch Kyrc, L. Zajac, Červeňák, Neuvirth, Zborovský Erceg, Kovačevič, striedali: Dunka, Maršálek, M. Horváth.

P. URICH

BUZICA NÁLEPKOVO 3:0 (1:0)

V. LIGA

ATH. KOŠICE MARGECANY 0:1 (0:0)

V peknom prostredí pri Hornáde na kvalitnom ihrisku v Sokoli, domáci od začiatku zápasu vedomí si kvalít súpera, hrali so zabezpečenej obrany a nebezpečnými protiútokmi, občas ohrozovali bránu hostí. Loky v prvom polčase zahodila veľa dobrých šancí resp. domáci brankár Merka vychytal tvrdé strely Štefka, Serbina a Kaľavského. V 35 min. sa domáci mohli ujať vedenia, keď chybnú Ľorkovu nahrávku zachytil domáci Ružinský, ale z 10 metrov prestrelil bránu hostí. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, hostia naďalej diktovali tempo hry a nebezpečne ohrozovali bránu domácich. V 65 min. po peknej akcii Olejník presnou nahrávkou uvoľnil Kaľavského, ktorý prízemnou strelou k tyči rozhodol o zápase. Domáci v závere po vylúčení Serbina ml. chceli využiť početnú prevahu, kopali aj niekoľko rohov, ale dobre hrajúcu obranu hostí so skúseným Grabanom v bráne už neprekonali. Pochvalu si zaslúži výkon a prístup k zápasu mladoženáča T. Staššíka, ktorý po svadobnej noci odohral kvalitný zápas, blahoželáme. Zápas v slušnom prostredí pred 150 divákmi (polovica bola z Margecian) s prehľadom rozhodoval Ondrášek.

MARGECANY: Graban - Puškaš, Ľorko, Čarnoký, Macko, (46 Jakubišin) - Olejník, Papcun, (46 Petrík), Serbin ml., Stašík, (85 Očvár) - Kaľavský, Štefko.

J. OČVÁR

SMIŽANY ŠACA 0:4 (0:2)

Domáci bez viacerých hráčov v zostave nastúpili na svoj prvý zápas novej sezóny bez nasadenia a patričnej futbalovej drzosti. Súper vycítil, že domáci hráči hrajú zakríknuto a po ich chybách ich aj trestal gólmi. Štyri góly si súper zo Šace podelil po dva do každého polčasu a ďalším do brány domácich zabránil brankár Duľa. SMIŽANY: Duľa - Gavalier, Stoličný, Bobko, Kapusta - Vojtko, Suslov, Hrušovský, Kľučar - Richnavský (Antony), Kolcun (Balanean).

P. PETRISKO

KR. PODHRADIE V. FOLKMAR 2:0 (2:0)

HARICHOVCE G. HÔRKA 1:0 (0:0)

V prvom domácom vystúpení mali Harichovčania náročného súpera. Hostia sa zamerali predovšetkým na obranu a cieľom bolo neinkasovať gól. V prvom polčase domáci nenašli recept na prekonanie obranného valu hostí. Za zmienku stoja dva streleckého pokusy P. Hudáčeka zo štandardných situácii. V jednom prípade pomohlo brankárovi hostí brvno a raz lopta tesne minula bránu.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáci búšili do súpera, ale ten odolával. Zdalo sa, že nakoniec diváci v nezáživnom stretnutí gól neuvidia, ale päť minút pred koncom zaslúžené tri body zabezpečil svojím prvým gólom v harichovskom drese kanonier Slivoš. HARICHOVCE: Karchňák J. Hrušovský, Ľ. Hrušovský, Hric Sedlačko, B. Hudáček, D. Hudáček, Pukľuš, P. Hudáček Staroň, Slivoš, striedal: Varga.

SP. VLACHY KOŠ. N. VES 2:1 (1:1)

Trojbodovú hodnotu mala pre Vlašanov domáca piatoligová premiéra v novej sezóne. Domáci začali s elánom. Už v 3. minúte posila zo Spišského Podhradia Milan Fabiny vyskúšal pozornosť brankára hostí. V 7. minúte Tomajkova strela vypadla z rúk brankára, ale z následného rohového kopu hostitelia nevyťažili nič. Známe nedáš dostaneš sa potvrdilo v 10. minúte, keď Balog z ľavej strany prudkou krížnou strelou otvoril skóre 0:1.

O päť minút neskôr závar v domácom pokutovom území skončil bez gólového inkasa. Nedeprimovaní domáci pokračovali v útočnom snažení. V 20. minúte Gardošík z priameho kopu len opečiatkoval brvno. V 22. minúte svoj sólový prienik do šestnástky hostí Labaš trestuhodne spálil. Vyrovnanie prišlo v 33. minúte. Gardošíkovú strelu brankár vyrazil a Labašova dorážka znamenala zmenu skóre 1:1.

Vlašania ožili. V 36. minúte Fabiny zblízka poslal loptu do bočnej siete. Päť minút pred prestávkou Labaš nezužitkoval center Gardošíka. Po zmene strán v 52. a 61. minúte Peter Vaľko nemieril presne. O štyri minúty na to už domáci priaznivci jasali. Gardošík rozohral priamy kop do šestnástky a Peter Pačan ukážkovým volejom otočil skóre 2:1. Hostia nerezignovali a duel dostal dramatický náboj. Najlepší hráč hostí Balog v 72. minúte trafil z piatich metrov len do rúk domáceho brankára Tindiru. Dve minúty pred koncom mohol prikrášliť výsledok Pačan, ale tiež hlavičkoval len do rúk brankára. SP. VLACHY: Tindira Novák, Legát, Šefčík, J. Horváth Repaský (62. Čarnoky), Fabiny (90. J. Horváth), Gardošík, Vaľko (62. Pačan) Labaš, Tomajko.

D. GIRBA

HELCMANOVCE HRABUŠICE 0:3 (0:0)

Aj v druhom domácom stretnutí Helcmanovciam chýbali viacerí hráči. Napriek tomu už v 8. minúte musel po akcii P. Gajdoša zasahovať Brezovaj. Vzápätí M. Gajdoš podržal svoje mužstvo. O streleckej smole môže hovoriť Ľ. Maliňák, keď v 20. minúte hlavičkoval do prázdnej brány a lopta sa pred čiarou nešťastne odrazila nad brvno.

Do druhého polčasu nastupovali s cieľom strhnúť vedenie na svoju stranu. Územnú prevahu však nedokázali pretaviť do gólovej podoby. Zlom nastal v 72. minúte, keď hlavička Oravca z hranice šestnástky vypadla brankárovi M. Gajdošovi do siete. V 83. minúte zahral v šestnástke rukou Cverčko a z nariadenej penalty Melničuk zvýšil na 2:0 pre Hrabušice. V nadstavenom čase kvalitného stretnutia pečatil víťazstvo hostí druhým gólom v zápase Oravec. HELCMANOVCE: M. Gajdoš M. Kuchár, Cverčko, Marcinko Verba, Katona, Ferenc, P. Gajdoš, Hudák R. Maliňák, Ľ. Maliňák, striedali: P. Pisko, Farkaš. HRABUŠICE: Brezovaj Šarišský, Tkáč, Babik Bajtoš, Priehoda, Oravec, Chripko, Dičák Jurčo, Melničuk, striedali: Popadič, Školník.

T. THEIS

JPP: Hostia ďakujú rozhodcom za veľmi objektívny a výborný výkon, rovnako domácim za futbalové prostredie a kvalitnú korektnú hru.