Sviťania začali prípravu víťazne

Sportnet|21. aug 2007 o 00:00

Svit - BK Chemosvit Svit odohral svoje prvé dve prípravné stretnutia, v ktorých hostil veľmi zdatného súpera, ukrajinské družstvo Politechnika

Galychina z Lvova. Družstvo nášho súpera skončilo v uplynulom ročníku na 11. mieste 14-člennej najvyššej ukrajinskej súťaže a kvalitne preverilo naše družstvo.

Chemosvit Svit - Politechnika Galychina 95:88 (28:20, 51:46, 65:66)

V tomto stretnutí sme nášho súpera zaskočili hneď v úvode presnou streľbou a už po 5 minútach sme viedli 14:7, neskôr 16:8. Potom náš súper dôraznou obranou vyrovnal hru

a už v 8. minúte aj skóre (16:16). V jeho drese jednoznačne vynikal čierny americký rozohrávač Hopkins (autor 37 bodov). Prvú časť sme vyhrali o 8 bodov a v úvode 2. štvrtiny sme po 10-bodovej šnúre viedli najvyšším rozdielom v stretnutí, o 18 bodov (38:20). Súper však už do obrátky korigoval na rozdiel 5 bodov. V tretej časti mal náš súper prevahu, viackrát viedol, najvyšším rozdielom v 27. minúte (54:61). V záverečnej časti sme postupne znovu získavali náskok a umnou hrou sme zaslúžene zvíťazili o 7 bodov.

Body Svitu: Klarič 17, Znanec 16, Bílik a Bartoš po 13, Žudel 11, Laco 9, Jankovič 8, Madzin 6, Vraniak 2, Paraík 0.

Chemosvit Svit - Politechnika Galychina 71:70 (8:30, 40:44, 55:59)

V pozmenenej základnej zostave nám absolútne nevyšiel úvod. Už v závere prvej štvrtiny viedol náš súper o priepastných 25 bodov (5:30). Napriek tomu Sviťania nesklonili hlavy a postupne ukrajovali z náskoku Ukrajincov. Už do polčasu viedli len o 4 body. Neustále však mali navrch a aj napriek tomu, že v 26. minúte sme viedli 50:46, boli k víťazstvu bližšie. Súčasne so signálom ukončujúcim hrací čas

zaznamenal Bílik trojku, ktorá znamenala najtesnejšie víťazstvo Podtatrancov.

Body Svitu: Bílik 15, Žudel a Laco po 13, Klarič 11, Znanec 8, Madzin a Jankovič po 4, Bartoš 3, Vraniak a Paraík 0.