V ouvertúre vyhrali vonku iba Ružbachy

Sportnet|21. aug 2007 o 00:00

Stará Ľubovňa - I. trieda ObFZ v Starej Ľubovni odštartovala stretnutiami 1. kola.PLAVEČ - LITMANOVÁ 2:1 (1:1)Nováčik súťaže sa vo svojom úvodnom

Stará Ľubovňa - I. trieda ObFZ v Starej Ľubovni odštartovala stretnutiami 1. kola.

PLAVEČ - LITMANOVÁ 2:1 (1:1)

Nováčik súťaže sa vo svojom úvodnom stretnutí predstavil vo veľmi dobrom svetle a podarilo sa mu dosiahnuť cenné víťazstvo. Už v 5. minúte sa dokázal ujať vedenia Hetešom, ktorý po centri jedného zo svojich spoluhráčov pekne umiestnenou hlavičkou rozvlnil sieť. Po góle hostia hru sčasti vyrovnali a po polhodine hry sa im podarilo vyrovnať skóre zápasu po individuálnom sóle jedného z ich hráčov. Po zmene strán boli v úvode o niečo iniciatívnejší hostia, no z územnej prevahy nedokázali nič vyťažiť. Po hodine hry však už prebrali réžiu hry do svojich rúk znova hostitelia a v 68. minúte po dobýjaní brány neuspeli Pekár s Plavnickým. Ihneď na to sa však už domáci predsa len dočkali zaslúženého druhého gólu z pokutového kopu, ktorý bezpečne premenil Kolcún. V záverečnej štvrťhodine domáci tím už s prehľadom kontroloval svoje zaslúžené víťazstvo a napokon si ho ani nenechal vziať.

Góly domácich: Heteš, Kolcún. 60 divákov.

Š. JASTRABIE - KYJOV 3:1 (2:1)

Od úvodných minút stretnutia sa hral obojstranne svižný futbal, keď hra sa prelievala z jednej strany na druhú. Lepší štart do duelu mali však hostia, ktorí už v 6. minúte zaskočili domácu defenzívu úvodným gólom, keď sa k odrazenej lopte dostal L. Kováč-Pešta a z piatich metrov usmernil loptu do siete. Domácimi však tento moment neotriasol a zvýšili svoju útočnú aktivitu. Z nej sa im podarilo po polhodine hry vyťažiť úvodný gól, keď po závare v pokutovom území hostí sa dokázal najlepšie zorientovať pred brankárom hostí Guľaš. Po góle domáci prepli na vyšší stupeň v snahe otočiť skóre, čo sa im podarilo v 40. minúte, keď presný center Ľ. Havrilu zužitkoval M. Havrila. Po zmene strán vyrukovali domáci znova s ofenzívnou nátlakovou hrou, pričom hostia sa snažili podnikať nebezpečné, rýchle protiútoky. Po hodine hry si vytvoril domáci tím viacero sľubných príležitostí, ktoré však nedokázal zužitkovať. Za najväčšie možno považovať najmä tutovky Z. Rabatina, ktoré však gólom neskončili. V záverečnej štvrťhodine držali hostitelia už réžiu hry vo svojej moci a v 76. minúte po faule na Čuryho Guľaš prudkou strelou nariadenú penaltu bezpečne premenil.

Góly: Guľaš 2 (1 z 11 m), M. Havrila - L. Kováč-Pešta. Pred 150 divákmi rozhodoval Kaminský, ŽK: bez kariet.

ÚDOL - JAKUBANY 3:0 (2:0)

Novozložené mužstvo domácich, ktoré sa po viac než 30 rokoch stalo nováčikom súťaže, začalo svoj premiérový zápas vo veľkom štýle a do svojho súpera sa pustilo bez rešpektu. Už v 7. minúte sa Údolčania dostali rýchlym gólom do vedenia, keď Pištej poslal odrazenú loptu od žrde za chrbát bezmocného gólmana hostí. Domácich tento presný zásah povzbudil k ešte väčšej aktivite a o päť minút na to sa im podarilo svoj náskok poistiť po pekne umiestnenej strele Kravčáka z hranice šestnástky. Po tomto okamihu v ďalších fázach hry hostitelia svoj náskok bezpečne kontrolovali a svojho súpera do vážnejších príležitostí nepustili. Po zmene strán v úvode prevzali hostia iniciatívu v snahe skorigovať náskok domácich, no vo finálnej fáze nič nevymysleli. Naopak, boli to domáci, ktorí po hodine hry ešte spečatili svoje zaslúžené víťazstvo na rozdiel triedy po výborne umiestnenej hlavičke Knapa.

Góly: Pištej, Kravčák, Knap. Pred 100 divákmi rozhodoval Dopirák, ŽK: bez kariet.

V. LIPNÍK - ORLOV 5:3 (2:1)

V zaujímavom stretnutí nezvyčajne bohatom na góly sa hral od úvodu obojstranne rýchly a útočný futbal so sľubnými šancami pred oboma bránami. Lepšie začali domáci, ktorí sa už v 4. minúte dostali po chybe brankára hostí Šľachtovským do vedenia. Po góle zvýšili domáci úsilie, no poistiť svoj náskok sa im podarilo až po polhodine hry, keď po faule na jedného z domácich hráčov nariadený pokutový kop Bialončík bezpečne premenil. V závere polčasu však hostia zatlačili domácich a v 40. minúte sa im po dorážke Fecka podarilo znížiť náskok domácich. O dve minúty na to mal vyrovnávajúci gól na kopačke Miženko, no jeho strela smerovala iba do žrde. Po obrátke pridali oba tímy ešte viac na dôraze v ofenzívnej činnosti, čoho výsledkom boli aj ďalšie góly. Do hodiny hry stačili hostia svojmu súperovi ešte vzdorovať, keď vyrovnali skóre zápasu strelou Ľ. Drobňáka pod brvno z 30 metrov. Po tomto okamihu mali hru pod kontrolou už domáci, ktorí najmä po vylúčení hosťujúceho Ščerbáka rozhodli troma peknými gólmi o svojom jasnom víťazstve. Bodku za stretnutím dali však hostia z pokutového kopu, ktorý bezpečne premenil P. Drobňák.

Góly: Bialončík 2 (1 z 11 m), Šľachtovský, Sikorjak, Labant - Fecko, Ľ. Drobňák, P. Drobňák (z 11 m), ŽK: Bočkaj, Labant (obaja V. Lipník), ČK: Ščerbák (Orlov), 150 divákov.

PODOLÍNEC - JARABINA 6:1 (5:0) - nedohrané

Domáci nastúpili do zápasu s jednoznačným zámerom získať prvé tri body, čomu podriadili od úvodných minút aj taktiku. Z ofenzívneho tlaku sa im podarilo v 13. minúte dostať do vedenia po peknej kombinačnej akcii, na konci ktorej bol Horník. Tento moment domácich vyburcoval k ešte väčšej aktivite a o desať minút na to po presných zásahoch Horníka a Habiňáka zvýšili svoje vedenie už na rozdiel triedy. Aj po polhodine hry sa hra niesla plne v réžii domácich, ktorí svojho súpera prakticky k ničomu nepustili. Po polhodine hry boli Podolínčania naďalej pri streleckej chuti a ešte do polčasu po dvoch vtipných kombinačných akciách poslali hostí do kolien. Po zmene strán sa domáci so svojím výrazným víťazstvom akoby uspokojili a dovolili hosťom skorigovať výsledok po úniku Lamparta. Po hodine hry však domáci opäť pridali ďalší presný zásah z kopačky Hanečáka. Po tomto okamihu sa však gólové hody pre domácich museli predčasne ukončiť vinou hostí, ktorým po zranení jedného z ich hráčov klesol počet hráčov na ihrisku pod sedem.

Góly: Horník 2, Šebest, Habiňák, Čonka, Hanečák - Lampart. Pred 150 divákmi rozhodoval Firta, ŽK: bez kariet.

ČIRČ - V. RUŽBACHY 1:4 (1:3)

Hostia vstúpili do stretnutia so zámerom neodísť domov naprázdno a pokúsiť sa z úvodného kola získať aspoň bod, no po kvalitne predvedenom výkone získali napokon veľmi cenné víťazstvo. Už v 5. minúte sa dokázali dostať do vedenia, keď po dobre zahranej kombinačnej akcii sa výborne umiestnenou strelou z vyše 30 metrov prezentoval Leščinský. Domáci po tomto momente ostali zaskočení a hostia sa poľahky dostávali do veľmi sľubných príležitostí, z ktorých najväčšie nepremenili M. Heban, J. Hanečák a M. Diňa. V 20. minúte sa však už hosťom podarilo predsa len zvýšiť svoje vedenie po samostatnej akcii M. Hebana. Domáci sa po tomto inkasovanom góle vzchopili a v 25. minúte znížili vedenie hostí, keď centrovaná lopta jedného z ich hráčov skončila až za chrbtom brankára Pizovku. Po prestriedaní v snahe vyrovnať stav zápasu vrhli domáci všetky svoje sily do útoku, no aktívni hostia im nedovolili presadiť sa v ofenzívnej činnosti. Tesne pred odchodom do kabín sa dostali hostia ešte do lepšej psychickej pohody gólom V. Diňu, ktorý dokonale zužitkoval ideálnu prihrávku Leščinského zo stredového kruhu. V druhom polčase lepšie začali domáci, ktorí hrozili rýchlymi protiútokmi, no v útoku boli neplodní a v nejednom prípade podržal hostí ich gólman. Hostia sa v závere zápasu zameriavali viac-menej na rýchle brejky do otvorenej obrany domácich, ktoré však v dvoch prípadoch M. Diňa nezužitkoval. Bodku za stretnutím dali hostia v 85. minúte, keď dosť kurióznym spôsobom prekvapil domáceho brankára P. Hanečák.

Góly hostí: Leščinský, M. Heban, V. Diňa, P. Hanečák. Pred 100 divákmi rozhodoval Pyda, ŽK: bez kariet.