Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

V Gemerskej Polome bolo v závere horúco

Peter PODOLINSKÝ & Karol CSOBÁDIRožňava - V uplynulom druhom kole najvyššej okresnej súťaže sa roztrhlo vrece s červenými kartami, štyri padli v

Peter PODOLINSKÝ & Karol CSOBÁDI

Rožňava - V uplynulom druhom kole najvyššej okresnej súťaže sa roztrhlo vrece s červenými kartami, štyri padli v Gemerskej Polome, dve v Rudnej a jedna vo Vlachove. Strelecky sa znova presadil V. Vávra, ktorý si aj v Kružnej zopakoval hetrik. Darilo sa aj Némethovi z Lipovníka, ktorý hoci len striedal, aj tak sa prezentoval hetrikom.

KRH. DLHÁ LÚKA - BRZOTÍN

6:2 (3:1)

Hostia pricestovali iba v predpísanom počte a ich lavička zívala prázdnotou. V priemernom stretnutí sa domáci ujali vedenia už v 3. min., keď Darvaš prekonal gólmana hostí. Po polhodine hry už domáci vyhrávali rozdielom triedy zásluhou Rigóa a Dunku. Hosťom sa podarilo streliť gól do šatne v záverečnej minúte polčasu, keď sa do streleckej listiny zapísal Fedorkovič. Po obrátke najprv zvýšil domáce vedenie Kakalejčík a neskôr premenil nariadenú penaltu Rigó. Hostia ešte korigovali výsledok Dókusom, ale v poslednej minúte dal bodku za stretnutím domáci Korintuš.

G: Darvaš, Rigó 2 (1 z 11 m), Dunka, Korintuš, Kakalejčík - Fedorkovič, R. Dókus, ŽK: Parditka - A. Polyák, R: Jonáš, DZ: Šmelko, D:100, Krh. Dlhá Lúka: Bacso - Mir. Péči, Soltész, Kakalejčík, Csobádi, Parditka, Korintuš, Rigó, Mar. Péči, Dunka, Darvaš, striedali Klárik, Gebe, Brzotín: Lenkei - L. Polyák, Kočiš, A. Polyák, Kováč, Bačo, Fedorkovič, Ovári, R. Dókus, G. Grecmacher, Mihály

GEMERSKÁ POLOMA - PLEŠIVEC

3:0 (2:0)

Domáci začali zápas proti expiatoligistovi dobre. Do vedenia sa dostali už v 3. min., keď Gunár preskočil všetkých v šestnástke a poslal loptu do siete. Aj v ďalšom priebehu sa valili útoky na bránu hostí, no plešivecká obrana im odolávala. Párkrát dobre zasiahol aj brankár Koncz. Nedôrazné pokusy hostí o brejky sa končili ešte pred šestnástkou domácich. Až v závere po prihrávke M. Ďuričeka skóroval domáci kanonier R. Lipták. Po prestávke sa obraz hry neveľmi zmenil. Vedenie poistil tretím gólom Z. Greško. Za tohto stavu síce hostia dosiahli gól, rozhodca sa ho však rozhodol neuznať. Už sa zdalo, že zápas, ktorý bol plne v réžii domácich, zdarne skončí, keď sa po jednom súboji strhla mela. R. Greško po súboji so Szaniszlom možno zbytočne padol na brankára Koncza. Vzápätí sa obaja začali strkať. Pribehli viacerí hráči z oboch mužstiev a došlo k potýčkam. Našťastie po pár minútach sa situácia upokojila. Výsledkom incidentu boli štyria vylúčení hráči, po dvoch na každej strane. Potom sa zápas dohral, keď do brány za vylúčeného Koncza prišiel Szaniszló.

G: Gunár, R. Lipták, Z. Greško, ŽK: R. Greško - M. Gallo, ČK: Z. Greško, R. Greško - Koncz, Liptai, R: Chomjak, DZ: Kerekeš, D: 200, Gemerská Poloma: Krnáč - P. Lipták, Rogos, Breznen, Gunár, Varga, R. Greško, Mar. Ďuriček, Žúdel, Z. Greško, R. Lipták, striedal Mihálik, Plešivec: Koncz - M. Gallo, Macho, Szaniszló, A. Kovács, A. Tomi, Viola, V. Kováč, Bodnár, V. Gallo, striedal Lipták, Z. Tomi, Liptai

RUDNÁ - VYŠNÁ SLANÁ

1:0 (1:0)

Vo vyrovnanom polčase šli do vedenia domáci, keď v 24. min. presne trafil z priameho kopu Gonos. V ďalšej časti mali oba mužstvá po jednej šanci, ale skóre sa už nezmenilo. Po prestávke hosťujúci Liptai dosiahol vyrovnávajúci gól, ale rozhodca ho pre postavenie mimo hry neuznal. Následne si Hadar neudržal nervy a za hrubú urážke arbitra uvidel červenú kartu. Domáci bránili jednogólové vedenie, ale šance sa striedali na oboch stranách. V 85. min. hostí oslabil ďalší hráč, keď A. Rogos úmyselne hodil loptu do tváre protihráča a bol vylúčený. V domácej bráne musel do polčasu nastúpiť Boris Kurian, keďže sa gólman Szöllös na stretnutie oneskoril.

G: Gonos, ŽK: Šimon, Molčan, Bačo - Mar. Vido, Kračún, Rogos, ČK: Hadar, A. Rogos (obaja V. Slaná), R: Gyenes, DZ: Bodnár, D:130, Rudná: Bor. Kurian - Šimon, Köteles, Ďuríček, Máte, Molčan, Domik, Bačo, Kontra, Gonos, striedali P. Szöllös, R. Szöllös, Vyšná Slaná: Lindák - P. Vido, Vysoký, Gallo, A. Rogos, Hadar, Liptai, M. Vido, Kračún, Zábrel, R. Rogos, striedal: Bendík

KRUŽNÁ - BETLIAR

3:4 (0:4)

Hostia nováčika I. triedy Kružnú zaskočili. Od úvodných minút mali prevahu, ktorú rýchlymi gólmi dokumentoval kanonier Vávra. Za necelých dvadsať minút postupne troma gólmi poslal Tatran do vedenia. Keď potom ešte M. Árvay pridal aj štvrtý gól, o jednoznačnom víťazstve sa zdalo byť rozhodnuté. Domáci ohrozili náhradného brankára Uharčeka až v závere prvého polčasu. Pod dojmom vysokého náskoku hostia v druhom polčase zvoľnili tempo. Domáci sa ponúknutej šance chytili a začali znižovať náskok súpera. Najprv sa presadil Szendi, potom pridal druhý gól Farkaš. Pätnásť minút pred koncom znížil na rozdiel gólu znova Szendi. Týmto výsledkom sa stretnutie aj skončilo.

G: A. Szendi 2, Farkaš - Vávra 3, M. Árvay, ŽK: 0 - J. Zdechovan, R: Klinko, DZ: Máté, D: 100, Kružná: Salai - Benö, Szabó, Mezei, Lipták, P. Krága, Rusnyák, Harabín, Ivančo, Farkaš, A. Szendi, striedali Kuchta, Imre, Betliar: Uharček - M. Zdechovan, Šlosár, Ľ. Árvay, M. Schvarz, Jar. Gonos, Handlovič, J. Zdechovan, Fabian, Vávra, M. Árvay, striedal Kováč.

LIPOVNÍK - PAČA

4:0 (1:0)

Po faule na Kerekeša zahrávali domáci už v 3. min. penaltu, ktorú Grecmacher premenil. O päť minút na to vyťahoval obranca Oroszovu hlavičku z bránkovej čiary. Po štvrťhodine hry mali výhodu pokutového kopu hostia, keď Dányi zastavil ich útočníka len za cenu faulu. Svoju chybu však napravil a Znakovu penaltu sa mu podarilo zneškodniť. Do prestávky stojí ešte za slovo Kerekešova rybička tesne nad. V druhom polčase už diváci videli viac futbalu. Lepšie začali hostia, no Horváth mieril len do brankára. Na druhej strane len milimetre chýbali Grecmacherovej delovke. Od 50. min. prišli chvíle striedajúceho Németha. Vtedy sa ocitol sám pred bránou a zvýšil na 2:0. Domáci pokračovali v nápore aj ďalej, ale hlavička Kerekeša mierila do brankára a Kardošovu peknú strelu odvrátil Manko na roh. Na druhej strane vyskúšal krásnou strelou Dányiho pozornosť Gajdoš. Boli to však znova domáci, ktorí sa tešili z gólu. Po kombinácii Podrackého so Szabom tento odcentroval a nikým nekrytý Németh pridal tretí presný zásah. Päť minút pred koncom nechal Szücs vyniknúť brankára Manka, ktorý jeho strelu efektne vyrazil na roh. Tri minúty pred koncom prešiel z obrany pred šestnástku Orosz, vystrelil a Manko vyrazil loptu pred Németha, ktorý pohodlne uzavrel svoj hetrik.

G: Németh 3, Grecmacher (11 m), ŽK: Dányi - I. Demjan, M. Zagiba, Liška, R. Zagiba, R: S. Gallo, DZ: Džubák, D: 100, Lipovník: Dányi - Orosz, Barczi, Szabó, Dubovan, Vilímek, Podracký, Szucs, Kardoš, Kerekeš, Grecmacher, striedajú Németh, Kelemen, Pača: Manko - Demjan, Znak, Sústrik, Cmorik, Adam, Polyák, Vaško, M. Zagiba, Liška, Gajdoš, striedali Ruszó, R. Zagiba, Horváth

VLACHOVO - JABLONOV n/T

3:1 (2:1)

Už v 3. min. prekvapil Lipták brankára hostí technickou strelou z trestného kopu pod brvno a domáci sa ujali vedenia. Od 15. min. hrali Vlachovčania bez svojej brankárskej jednotky Organa. Ten totiž únik Hlavčeka zastavil len za cenu faulu. Viszlay z pokutového kopu náhradného gólmana Mlynára prekonal a vyrovnal stav. Domáci hoci o desiatich mali hru v rukách. Taktickou hrou sa im darilo dostávať do nebezpečných situácií. V 25. min. zahrával Lipták priamy kop spred šestnástky, inak dobre chytajúci Balázs s námahou vyrazil na roh. Z neho potom hlavičkou Hajdúk dostal domácich do vedenia. Päť minút pred prestávkou nastrelil Gunda zblízka brvno. Ani v druhom polčase sa obraz hry veľmi nezmenil. Hostia ovládali stred poľa, domácu bránu však ohrozovali len minimálne. Definitívne o víťazstve domácich rozhodol v 60. min. Hronec. Premenil penaltu, keď ho predtým fauloval Gábor. Do konca zápasu už Vlachovčania kontrolovali priebeh hry.

G: Lipták, M. Hajdúk, Hronec (11 m) - Viszlay (11 m), ŽK: Lipták - Tamás, Strama, Viszlay, ČK: Organ (Vlachovo), R: Šalamon, DZ: Gášpár, D: 100, Vlachovo: Organ - M. Gecelovský, Hricko, Mar. Leško, M. Hajdúk, Jakab, Z. Gecelovský, Gunda, Rupp, Lipták, Hronec, striedali M. Ondrejčík, Mlynár, Jablonov n/T: Balázs - Zajdó, Gábor, Suvák, P. Juhász, Karafa, Tamás, Strama, Viszlay, Hlavček, L. Miliczký, striedal Szilasi

DEDINKY - DOBŠINÁ

0:3 (0:1)

V susedskom derby sa spočiatku hralo opatrne a bez šancí. Dobšiná mala viac z hry, nová posila Brnčík dobre dirigoval spoluhráčov a vďaka nemu hostia ovládali stred poľa. Prvú šancu mali však domáci, keď Surovský mieril do tyče. O chvíľu na to v ideálnej pozícii minul bránu Faltín. Hostia sa do vedenia dostali v 35. min. Strelka hodil dlhý aut a Brnčík otvoril skóre. Týmto sa Dobšiná dostala na koňa a kontrolovala hru. Po prestávke museli domáci striedať. K J. Chabadovi, ktorému sa v prvom polčase obnovilo zranenie, sa pridal tiež zranený P. Čarnoky a S. Ogurčák. Na ihrisko prišli Korfanta a Kollárik, ktorý hneď v 50. min. vyskúšal Breuera. Jeho hlavičku do tyče brankár hostí zneškodnil, no zároveň sa pritom zranil, keď narazil hlavou do tyče. Po ošetrení však zápas dohral. V 66. min. fauloval Ľ. Pamula pred šestnástkou Brnčíka a Strelka prekvapil domáceho bránkára, ktorý čakal center, nie strelu. Hostia potom kontrolovali hru a v nadstavenom čase pridal Fabian tretí gól.

G: Brnčík, Strelka, Fabian, ŽK: Ľ. Pamula - Gallo, Valentko, Leško, R: Macko, DZ: Antal, D: 250, Dedinky: M. Ogurčák - Laurinc, P. Ogurčák, Chochol, Tőkőly, J. Chabada, S. Ogurčák, Ľ. Pamula, P. Čarnoky, M. Chabada, striedali Novák, Kollárik, Korfanta, Dobšiná: Breuer - Leško, Mačejovský, Lukáč, Faltín, Barnák, Valentko, Strelka, Gallo, Brnčík, Záhoranský, striedali Horváth, D. Ondrejčík, Fabian