Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Šalata i Lešundák excelovali, dali po päť gólov

Poprad - I. trieda Podtatranských futbalových súťaží Kamzík pokračovala včera stretnutiami 4. kola.I. TRIEDALEVOČA - V. SLAVKOV 2:0

I. TRIEDA

LEVOČA - V. SLAVKOV 2:0 (1:0)

Favorizovaní Levočania zatlačili v úvodných desiatich minútach svojho súpera na jeho polovicu ihriska, ale to najmä preto, lebo hostia nastúpili až s prílišným rešpektom. V 9. minúte faulovali Slavkovčania domáceho Kramarčika a Riš z bieleho bodu otvoril skóre. Potom sa osmelili aj hostia a zaujali najmä dva voleje skúseného Lindemana. Ani jeho pokusy, ani dve tutovky domácich však už do prestávky zmenu skóre nepriniesli. V druhom polčase hrali hostia rozumne, ale postupne im akoby ubúdali fyzické sily. V 70. minúte sa zopakovala situácia z prvého polčasu a znova po faule v šestnástke Riš z pokutového kopu poistil náskok Levoče. Tá ešte mohla svoje zaslúžené víťazstvo prikrášliť v závere, ale na výsledku sa už nič nezmenilo.

Góly: Riš 2 (oba z 11 m). Pred 120 divákmi rozhodoval Gavalier, ŽK: Kramarčik, Riš (obaja Levoča).

STRÁŽE - TOPOREC 2:0 (1:0)

Domáci mali od začiatku výraznú územnú prevahu, ale veľa z nej nevyťažili. Počas celého stretnutia zahadzovali jednu šancu za druhou a hostia tak boli stále v hre. Chlieb sa lámal v 33. minúte, kedy zahral v pokutovom území úmyselne nedovolene rukou hosťujúci Lajčák a po červenej karte išiel predčasne pod sprchy. Gavalier však výhodu pokutového kopu nevyužil. V 37. minúte sa však hostitelia predsa len dočkali vedúceho zásahu zásluhou Slavkovského. Aj druhý polčas mal podobný priebeh. Domáci tlačili a hostia sa zameriavali iba na ojedinelé protiútoky. Šance postupne zahodili Šimko, Gavalier i Dreisig. Až v 76. minúte zvýšil J. Šavel slabou strelou na 2:0 a bolo rozhodnuté. V 82. minúte potom ešte po druhej žltej karte predčasne odišiel z ihriska hosťujúci M. Mitura.

Góly: Slavkovský, J. Šavel. Pred 150 divákmi rozhodoval Chmura, ŽK: M. Mitura 2, S. Mitura, ČK: Lajčák, M. Mitura (všetci Toporec).

BATIZOVCE - HUNCOVCE 7:0 (2:0)

V prvom polčase to bol priemerný zápas a nič nenasvedčovalo tomu, že by sa mohol skončiť tak jednoznačným výsledkom. Náznaky šancí mali oba celky, no úvodný gól padol až v závere prvého polčasu, keď po faule hosťujúceho brankára na domáceho Šalatu premenil jedenástku Reumer. Hneď potom sa Batizovčanom podarilo pridať i druhý gól. Po zmene strán už bolo na ihrisku prakticky iba jedno mužstvo. Hostia z neho po hrubých chybách v obrane akoby odišli a boli úplne odovzdaným súperom. Hostitelia si schuti zastrieľali, najmä Šalata, ktorý skóroval päťkrát. V závere sa Huncovčania nezmohli ani na zaznamenanie čestného úspechu, ktorý by aspoň čiastočne zmiernil ich vysokú porážku.

Góly: Šalata 5, Reumer (z 11 m), Laufík. Pred 100 divákmi rozhodoval Frančák, ŽK: Benko, Hudák, Šalata - Mačák, Karnasel, M. Jankura, ČK: Tvaružek (Batizovce).

KRAVANY - SP. ST. VES 8:1 (3:0)

Zamagurčania pricestovali do Kravian s výrazne pozmenenou zostavou a od začiatku mali veľké problémy držať krok s v pohode hrajúcimi domácimi hráčmi. Tí išli do vedenia už v 5. minúte, keď Tkáč premenil pokutový kop za faul v šestnástke. Potom sa hra trochu vyrovnala a odvíjala sa prevažne v strede ihriska. Napriek tomu to boli domáci, ktorí mali viac šancí. V 33. minúte zvýšil strelou z hranice šestnástky Lešundák. Kravanci ešte viac pridali a znova Lešundák ešte pred odchodom do kabín poistil ich náskok. V druhom polčase to už bola exhibícia zo strany vedúceho mužstva tabuľky a hlavne Lešundáka. Domácim vychádzalo prakticky všetko, o čom svedčí ďalších päť gólov v hosťujúcej sieti. Zamagurčania sa zmohli aspoň na čestný úspech, ktorý zaznamenal za stavu 6:0 Potanecký.

Góly: Lešundák 5, Tkáč 2 (1 z 11 m), Rusnák - Potanecký. Pred 150 divákmi rozhodoval Body, ŽK: Jaroslav Dragoš - Jankura, Gurovič, Ovčarik, Michlík.

MLYNČEKY - T. LOMNICA 3:2 (2:1)

Stretnutie sa hneď od začiatku nieslo v dosť nervóznej atmosfére. Diváci veľa futbalového umenia nevideli, videli však góly, ktoré sú jeho korením. Od 20. minúty museli hrať hostitelia bez vylúčeného Adamjaka, ktorý po červenej karte oslabil svoj celok. Do vedenia išli po nenápadnom útoku hostia, no domácim sa veľmi rýchlo podarilo vyrovnať. Po faule v pokutovom území si loptu postavil Pavličko a nezaváhal - 1:0. O ďalšiu štvrťhodinu už Mlynčeky vyhrávali, keď tentoraz zahral jeden z hosťujúcich hráčov v šestnástke nedovolene rukou a Pavličko sa ani po druhýkrát nemýlil - 2:1. Ani po obrátke sa obraz hry výraznejšie nezmenil. V 63. minúte Mlynčeky poistili svoje vedenie. Posledné slovo patrilo v 90. minúte hosťom, ktorí taktiež z pokutového kopu uzavreli skóre.

Góly: Pavličko 2 (oba z 11 m), Grovčík - Pirhala 2 (1 z 11 m). Pred 100 divákmi rozhodoval Pokrivčák, ŽK: Grovčík - Kubus, Šupala, Pirhala, ČK: Adamjak (Mlynčeky).

LUČIVNÁ - ŽAKOVCE 2:0 (0:0)

Začiatok zápasu sa niesol v réžii domáceho mužstva, ktoré však zahadzovalo jednu gólovú príležitosť za druhou a preto išli celky do kabín za bezgólového stavu. V závere prvého polčasu pohrozili aj hostia, ale ani tí nenašli recept na strelenie gólu. Po obrátke pribudlo na ihrisku nervozity. Na otvárací presný zásah sa čakalo až do 69. minúty a hoci ho zaznamenal hosťujúci Mirga, do vedenia išli domáci, lebo ten trafil loptu do vlastnej siete. Potom sa vyrovnala hra i nervozita. Až v 85. minúte spečatil víťazstvo hostiteľov Fasinger, ktorý pridal druhú gólovú poistku, čím rozhodol o víťazstve Lučivnej. V samom závere sa už na zaslúženom triumfe hostiteľov nič nezmenilo.

Góly: Mirga (vlastný), Fasinger. Pred 60 divákmi rozhodoval Vágner, ŽK: Diabelko (Lučivná).

HRANOVNICA - JÁNOVCE 2:1 (1:1)

Bezgólové skóre sa menilo už v 2. minúte, keď po chybe hosťujúcej obrany otvoril gólový účet stretnutia Hlavčák. Hostia postupne hru vyrovnali a mali i mierne navrch. K vyrovnaniu boli neraz blízko a v 40. minúte sa im to podarilo, keď V. Berčo rozvlnil sieť. Po obrátke mali navrch hráči Jánoviec, najmä v druhej polovici, kedy domáci viditeľne odchádzali kondične. Hralo sa prakticky na jednu bránu, domácu, ktorá však bola akoby zakliata a stál v nej výborný Sasák. V 60. minúte sa pred ním ocitol osamotený Berčo, ale neuspel. O všetkom sa rozhodlo v poslednej minúte, v ktorej hostia zahrali nedovolene rukou v pokutovom území a Lopuch z jedenástky rozhodol o utrpenom víťazstve Hranovničanov.

Góly: Hlavčák, Lopuch (z 11 m) - V. Berčo. Pred 150 divákmi rozhodoval Chovančík, ŽK: R. Gajan 2, Sasák (obaja Hranovnica), ČK: R. Gajan.

SP. BELÁ - SP. ŠTVRTOK 0:2 (0:2)

Úvod bol poznačený opatrnosťou na oboch stranách. Paradoxom bolo, že prvá strela hostí sa skončila ich vedúcim presným zásahom a ukázalo sa, že tento moment výrazne ovplyvnil ďalší vývoj na ihrisku. Milan Biskup si postavil loptu na hranici 25 metrov a efektne obstrelil domáci múr - 0:1. Domáci sa snažili, ale ich snaha končila zväčša pred pokutovým územím súpera. Na hrboľatom teréne si hostitelia prihrávali na malom priestore a to nebola cesta k úspechu. V 25. minúte mali hostia šancu na poistenie svojho vedenia, ale tú nevyužili a podobne na druhej strane neuspel ani domáci Milaňák. Následne sa do sóla dostal hosťujúci Slanina, no neskóroval. V 35. minúte sa do príležitosti dostal domáci Barnáš, ale bez úspechu. V 44. minúte sa však skóre predsa len menilo, keď Marián Biskup po hrúbke domácich zvýšil na 0:2. V nervóznom druhom polčase zo strany domácich sa už na výsledku nič nezmenilo a tri body si tak zaslúžene odviezli domov hostia.

Góly: Milan Biskup, Marián Biskup. Pred 80 divákmi rozhodoval Pichoňský, ŽK: Tomas, Milaňák, Mešar, Klokoč - Steiner.