Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Cenné víťazstvo Vlašanov, Rudnianci vybojovali bod v posledných sekundách

KROMPACHY - SEČOVCE 3:2 (1:1)Domáci v snahe potvrdiť predchádzajúce dobré výsledky začali náporom. Vypracovali si šance a hostia sa ťažko dostávali

KROMPACHY - SEČOVCE 3:2 (1:1)

Domáci v snahe potvrdiť predchádzajúce dobré výsledky začali náporom. Vypracovali si šance a hostia sa ťažko dostávali za polovicu ihriska. V 10. minúte Kuriško minul prázdnu bránu. V strede poľa citeľne chýbal M. Ontko. V 16. minúte závare pred bránou hostí zastúpil na čiare brankára spoluhráč Dovčák a zabránil gólu - rukou. Videl červenú kartu a pokutový kop na dvakrát premenil Lesňák. O minútu sa stalo niečo, čo nikto nečakal. Z ojedinelého protiútoku a chybe obrany domácich hostia prekvapujúco vyrovnali. Ďalšie gólové príležitostí do polčasu Krompašania nevyužili. Aj druhý polčas začali domáci náporom. V 57. minúte Kukura prešiel všetko čo mu stálo v ceste, nezištne prihral Koščovi a domáci viedli. O päť minút umiestnenou strelou Sokolský zvýšil na 3:1. Krompachy ovládli hru a opäť hostí nepustili ani za polovicu ihriska. Sám pred brankárom sa ocitol Ľ. Ontko, pri strelách Kukuru brankár hostí čaroval a lob Sokolského tesne minul bránu. V 85. minúte z ojedinelého protiútoku hostia znova strelili gól. Na domáce kopačky sa vkradla nervozita a strach o výsledok, ktorý nakoniec udržali a zaslúžene zvíťazili. Konečné skóre vôbec nezodpovedá priebehu hry na ihrisku a gólovým šanciam, ktoré si domáci vypracovali.

KROMPACHY: Maixner - Horváth, Tomašov, Kuriško - Lesňák, Ziolkovský, Ľ. Ontko, Košč, Mišura - Kukura, Sokolský, striedali: Uličný, Bohor.

P. HORVÁTH

HANISKA - RUDŇANY 2:2 (1:0)

V stretnutí dvoch futbalovo vyspelých mužstiev sa hral v priebehu celého stretnutia výborný futbal. Obidve mužstva hrali útočne od začiatku zápasu, akcie sa prelínali z jednej strany na druhú. Prvú vážnejšiu gólovú príležitosť si vypracovali domáci v 9 min., no Franko bol pozorný. Hostia v 15.min. sa dva razy dostali do výhodných gólových príležitosti zásluhou Kovačeviča tie ostali nevyužité. V domácom mužstve najväčšie nebezpečenstvo hrozilo so stredovej formácie zásluhou hráčov Slichu a Majoroša. Naopak hostia mali v strede tiež svoju silu. Napriek tomu prvý gól stretnutia strelili domáci v 40 min. po rýchlej akcii a tak trochu po nepozornosti obrany hráčov OŠK 1:0.

Druhý polčas začali hostia hrať aktívnejšie, častejšie sa dostávali pred pokutové územie domáceho mužstva. Veľkú gólovú príležitosť streliť vyrovnávajúci gól mal na kopačkách v 55 min. Kovačevič, keď z hranice pokutového územia postupoval sám na domáceho brankára, no po dlhom váhaní nastrelil len jeho končatiny. Ďalšiu gólovú príležitosť nevyužil v 60.min. Ferenc, keď jeho strela len tesne minula svoj cieľ. Prišla 70. min. domáca stredová formácia výborne zakombinovala a ukážkovou strelou Slicho vymietol pavučinu Frankovej bránky 2:0. V záverečných minútach sa tréner hostí rozhodol preskupiť jednotlivé formácie a súčasne aj prestriedať. Nakoniec sa ukázalo, že to bol správny ťah. V 82 min. striedajúci Dunka sa dostal prvý krát k lopte, z hranice šestnástky vystrelil brankár jeho strelu vyrazil na roh a po jeho zahraní Neuvirthom Kyrc hlavou znížil na 2:1. Hostia po strelení kontaktného gólu zacítili šancu a v záverečných minútach stretnutia sa dostávali do gólových príležitosti a vyrovnávajúci gól visel vo vzduchu. Hráči OŠK v poslednej minúte zahrávali od postrannej čiary priamy kop Neuvirthom, na loptu si najlepšie vyskočil striedajúci Zborovský a hlavou na prekvapenie všetkých domácich divákov vyrovnal na konečných 2:2. Rudnianski futbalisti si nakoniec zaslúžene odniesli cenný bod, ktorý vybojovali s kvalitným súperom na jeho pôde, kde sa len tak ľahko body nerozdávajú. RUDŇANY: Franko - Sakič, Farkašovský, Baluch - Kyrc, L. Zajac, Červeňák, Neuvirth, Ferenc - Erceg, Kovačevič, striedali: Dunka, Zborovský, Kubík.

P. URICH

NÁLEPKOVO - SLIVNÍK 0:0

V. LIGA

HRABUŠICE - JAKLOVCE 2:0 (2:0)

Hrabušice sa až v treťom kole predstavili na domácom ihrisku a svojich divákov nesklamali. Už v tretej minúte zápasu ušiel po ľavej strane Oravec a jeho krížna strela skončila v bráne hostí. Domáci s chuťou kombinovali, vysúvali rýchlych útočníkov Oravca, Popadiča a Jurču do gólových šancí. Obrana hostí s dobrým brankárom však odolávala. V tridsiatej minúte ušiel Adamišin domácej obrane, brankár Jendrál vyrazil na roh. Nápor domácich vyústil v 38. minúte, keď po rohovom kope hlavou skóroval Dičák. V druhom polčase hostia otvorili hru. Útoky sa striedali na oboch stranách. Šanca hostí v 49. minúte zostala nevyužitá. Domáci si aj v druhom polčase vypracovali mnohé šance, ich pekné akcie odmeňovali diváci potleskom. Chripko, Jurčo, Oravec, Dičák a Priehoda svoje šance nevyužili a tak v druhom polčase už gól nepadol. Hostia svojou útočnou hrou prispeli ku kvalitnému futbalu a spokojnosti divákov.

HRABUŠICE: Jendrál - Šarišský, Tkáč Ľ., Babik - Bajtoš, Chripko, Oravec, Popadič, Dičák - Jurčo, Melničuk, striedali. Priehoda, Školník, Hanzely. JAKLOVCE: Burkuš - Lacko, Fabrici, Mastiš - Papcun, Kovalčik, Švartz, Polaček, Jakubišin - Humeňanský, Adamišin, striedali: Eliaš, Mitrik, Kandra.

A. RYCHNAVSKÝ

KOŠ. N. VES - HELCMANOVCE 2:1 (1:0)

G. HÔRKA - SP. VLACHY 0:2 (0:1)

V úvode stretnutia si gemerský nováčik vynútil miernu, ale neplodnú prevahu. Na druhej strane Spišiaci pohrozili už v 7. minúte Fabinym. V 19. minúte lopta po priamom kope Gardošíka sa ocitla na hlave Fabinyho, ale znova nemieril presne. Keď sa zdalo, že v prvej časti hry gól nepadne, v 45. minúte Fabiny využil zmätok a nedorozumenie v domácej obrane a otvoril skóre - 0:1.

Po zmene strán prišiel očakávaný tlak Gemerčanov, ale v 50. minúte sa Spišiaci radovali po druhýkrát. V pokutovom území hostiteľov zabojoval Labaš a z jeho nezištnej prihrávky poslal loptu do bránky Vaľko. V 71. minúte mal možnosť zmeniť skóre Gardošík, ale jeho loptu brankár vytlačil na roh. Záverečná zúfala snaha domácich mala iba platonický charakter. Evidentne jej chýbalo dôrazne a presné zakončenie. V posledných sekundách striedajúci Ivan nevyužil príležitosť vsietiť tretí gól Vlašanov. SP. VLACHY: Tindira - Horváth, Šefčík, Seman (46. Novák) - Grivalský, Tomajko, Fabiny, Čarnoky, Vaľko (79. Bečker) - Labaš (86. Ivan), Gardošík.

D. GIRBA

V. FOLKMAR - HARICHOVCE 4:3 (3:0)

MARGECANY - SMIŽANY 2:1 (0:1)

V Margecanoch sa hral zaujímavý futbal dvoch rozdielných polčasov. Obe mužstvá nastúpili proti sebe s rešpektom. Margecany často kazili rozohrávku a tak počas prvého polčasu mali viac z hry hostia zo Smižian, aj keď sa hralo prevažne medzi šestnástkami. Už v 6. minúte Kapusta nebezpečne vystrelil pod brvno, Graban však bravúrne jeho strelu vytlačil na roh. V 20. minúte Štefko vybojoval loptu, prihral nabiehajúcemu Kaľavskému a ten skóroval. Škoda, že pomedzný zdvihol zástavku a hlavný gól neuznal pre postavenie mimo hru. V 30. minúte hostia opäť pohrozili, keď Kapusta trafil brvno Grabanovej bránky. V samom závere zápasu, už v nadstavenom čase, sa hostia ujali vedenia. V šestnástke domácich sa dostal k lopte Gajdoš a prekonal domáceho brankára. Gól do šatne ako z učebnice. Hneď po rozohrávke rozhodca ukončil prvý polčas.

Do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenení. Tréner Zmij hráčom počas prestávky poriadne "poumýval hlavy", a to zabralo. V 48. minúte Kaľavský obstrelil vybiehajúceho brankára, no jeho strela len tesne minula opustenú bránku. V 51. minúte zahrával priamy kop Čarnoký. Jeho prudkú strelu pod brvno s námahou bravúrne brankár Kysel vytlačil na roh. Po rohu Petríková hlavička skončila na tyčke. O minútu sa pekne uvolnil Štefko ale jeho strela opäť o niekoľko centimetrov minula bránku hostí. V 69. minúte sa už Margecanci dočkali. Na Čarnokého center z priameho kopu si nabehol Kaľavský a hlavou vyrovnal na 1:1. V 83. minúte nebezpečne pohrozili hostia. Hrušovský sa pekne uvolnil ale jeho prudkú strelu po zemi k tyči Graban vytlačil na roh. Už v nadstavenom čase sa v strede poľa dostal k lopte striedajúci Staššík. Po pravom krídle uvoľnil Puškáša, ten si poradil s obranou hostí, odcentroval, a jeho center zúžitkoval Mondry na víťazný gól. Zápas pred 300 divákmi rozhodoval Zvolánek. Domáci odchádzali do kabín za potlesku divákov, ktorým výsledkom, ale najmä hrou v druhom polčase a túžbou po víťazstve urobili veľkú radosť.

MARGECANY: Graban - Macko, Čarnoký, Ľorko, Mondry - Puškáš, Olejník, Petrík, Papcun - Kaľavský, Štefko, striedali: Keruľ, Staššík

SMIŽANY: Kyseľ I. - Lešťanský Leško, Stoličný, Gajdoš - Suslov, Bobko, Vojtko, Hrošovský - Kapusta, Kľučar, striedali: Antony, Balenean, Kyseľ.

M. KERUĽ

PRAKOVCE - ATL. KOŠICE 4:0 (1:0)

Takmer 300 divákov v Prakovciach po predchádzajúcich dobrých výsledkoch netrpezlivo čakalo na domácu premiéru proti nováčikovi V. ligy Athletico Košice. Úvod zápasu sa niesol v znamení prevahy domácich, ktorí od začiatku zatlačili hostí na ich polovicu. Prakovčania sa tlačili pred bránu, ale nevychádzali im finálne prihrávky, alebo strely Kuchtu, Regeca, Lapšanského míňali bránu. V 20. minúte však konečne prerazili obranný val hostí a po dorážke Huliča viedli 1:0. Po góle Prakovčania vystupňovali tlak, no gólmana hostí nedokázali prekonať a čo prešlo, zachránili žrde. Hostia v rozpätí 50. až 70. minúty hrozili nebezpečnými útokmi, ale domáca obrana pracovala spoľahlivo. Záverečný tlak domácich kurunoval gólom opäť Hulič a zvýšil v 75. minúte na 2:0. Ďalšie šance využili v 86. minúte neúnavne hrajúci Lukaš a v záverečnej minúte striedajúci Gmiter - 4:0. Prakovčania si za bojovnosť a výkon vyslúžili potlesk od svojich priaznivcov. PRAKOVCE: Dorčák - Opremčák, Komara, Kuchta - Stoklas, Šimko, Silla, Lapšanský, Hulič - Lukáš, Regec, striedali: Slovinský, Vaškovič, Gmiter.