Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Kružná i Pača sú stále bez bodu

Peter PODOLINSKÝ & Karol CSOBÁDIRožňava V treťom kole I. triedy nečakane hladko podľahli Vlachovčania v Betliari domácemu Tatranu, keď v druhom

Peter PODOLINSKÝ & Karol CSOBÁDI

Rožňava V treťom kole I. triedy nečakane hladko podľahli Vlachovčania v Betliari domácemu Tatranu, keď v druhom polčase inkasovali nepríjemných päť gólov. Rovnako po prestávke sa presadili aj futbalisti Brzotína. Polomčania znova bodovali na pôde súpera, keď po Dobšinej bodovala aj na Pači. Hostia doniesli body ešte z Plešivca a Jablonova n/T. Dobšinčania si doma poradili s Krh. Dlhou Lúkou a nováčik z Kružnej odohral vo Vyšnej Slanej väčšinu zápasu s náhradným brankárom, pretože Salai musel predčasne pod sprchy. Strelecky to sypalo znovu V. Vávrovi z Betliara, ktorý aj v treťom kole dosiahol hetrik. O jeden gól menej dala trojica hráčov Brzotína, R. Dókus, R. Znak a M. Fedorkovič.

DOBŠINÁ - KRH. DLHÁ LÚKA

3:0 (2:0)

Zápas sa začal s menším oneskorením, kvôli neskoršiemu príchodu hostí. Domáci si vytvorili prevahu, no hlavička Fabiana smerovala do rúk brankára. Na druhej strane sa hostia zamerali na brejky. Po jednom z nich Mar. Péči minul bránu. Do vedenia išli na konci prvej polhodiny domáci, keď Valentko dobre vystrelil spoza obrany. Hneď na to nastrelil Lukáč žrď. Domáci si udržiavali prevahu a šesť minút pred koncom polčasu zvýšil na 2:0 Barnák. Hostia mohli stav korigovať ešte pred prestávkou, no Rigó nepremenil penaltu po faule Galla. V druhom polčase sa obraz hry spočiatku nemenil. Domáci mali prevahu, no sériu rohov ani viacero šancí nevyužili. S blížiacim sa koncom sa začali presadzovať čoraz viac hostia. V poslednej štvrťhodine boli lepší, no z gólu sa naopak radovali domáci. V 38.min. využil chybu obrany Faltín a prekonal Bacsa. V závere zahodil Gebe najväčšiu šancu svojho mužstva, keď sám zoči voči dobre chytajúcemu Breuerovi prehodil nielen jeho, ale aj bránu.

G: Valentko, Barnák, Faltín, ŽK: bez, R: Petro, DZ: Székely, D: 300, Dobšiná: Breuer Leško, Mačejovský, Lukáč, Fabian, Barnák, Valentko, Strelka, Gallo, Brnčík, Záhoranský, striedali Faltín, Horváth, L. Jakubčo, Krh. Dlhá Lúka: Bacso - Mir. Péči, Soltész, Csobády, Korintuš, Mar. Péči, Parditka, Rigó, Bernáth, Klárik, Mikulec, striedali Emödi, Gebe, Ulman

PLEŠIVEC - DEDINKY

2:2 (2:0)

Hostia prišli oslabení o viacerých zranených hráčov. Domáci to však nebrali do úvahy a od začiatku si vytvorili veľký tlak. Skóre otvoril krížnou strelou do pravého horného rohu Laven. Hostia pohrozili, keď chyby Liptáka dobre napravil Skokan. Pri druhom góle prihrával Viola a V. Kovács preloboval vybiehajúceho Ogurčáka. Okrem gólov domáci zahodili ďalších šesť šancí, čo sa im neskôr vypomstilo. Po prestávke totiž prišiel zlom. Najprv však Kovács neuspel zoči voči brankárovi M. Ogurčákovi. Hostia postupne vyrovnali hru a chyby Kováča a Szaniszla využil kanonier M. Chabada a zabezpečil Dedinkám trochu prekvapujúco jeden bod.

G: V. Kováč, Laven M. Chabada 2, ŽK: 0 Surovský, R: Šalamon, DZ: Nagy, D: 150, Plešivec: Skokan Lipták, Macho, Szaniszló, V. Kovács, A. Kováč, Bodnár, Viola, Tomi, Laven, Mezei, striedal Volčko, Dedinky: M. Ogurčák Laurinc, P. Ogurčák, Chochol, Čik, Putnocký, Ľ. Pamula, S. Ogurčák, Surovský, Vermeš, M. Chabada

PAČA GEMERSKÁ POLOMA

1:4 (1:1)

Stretnutie posledného s prvým začalo nervózne, hráči sa snažili hrať dosť tvrdo a niektoré zákroky prekročili hranicu únosnosti. Rozhodca však nasadil prísny meter a zákroky patrične trestal. Do vedenia šli ako prví hostia, keď skóre otvoril Lipták. O niekoľko minút, ale vyrovnal stav Šomšák. Do polčasu sa dvakrát červenalo, keď najprv musel opustiť hraciu plochu hosťujúci Breznen za stiahnutie súpera v gólovej šanci a neskôr sa sily vyrovnali. Za podkopnutie z boku oslabil domácich Demjan. Po prestávke sa hostia po druhýkrát ujali vedenia, keď nariadenú penaltu za faul v šestnástke premenil Ďuriček. Na opačnej strane sa situácie zopakovala a výhodu penalty mali domáci, ale Šomšák trafil presne do rúk hosťujúceho brankára. Bol to zlomový moment stretnutia a domáci už na hostí nestačili. Polomčania ešte dokázali streliť dva góly, ktorých autormi boli Ďuríček a Gunár.

G: Šomšák Mar. Ďuriček 2 (1 z 11 m), R. Lipták, Gunár, ŽK: Znak, Filiczký, Zagiba P. Rogos, Gunár, ČK: I. Demjan Breznen, R: Repaský, DZ: Šmelko, D: 100, Pača: Manko I. Demjan, Znak, Sústrik, M. Zagiba, Adam, Polyák, Bocko, Filiczký, Šomšák, Gajdoš, striedali L. Zagiba, Horváth, Gemerská Poloma: Krnáč Gunár, P. Rogos, Breznen, Mar. Ďuriček, Ferenčík, Varga, Žúdel, R. Lipták, P. Lipták, Mihálik, striedali Galajda, Očkaik

JABLONOV n/T - LIPOVNÍK

2:2 (0:2)

Vo vyrovnanom polčase boli hostia behavejší, ale šance v podaní oboch aktérov gól nepriniesli. Za domácich Suvákovu strelu po sóle zlikvidoval gólman hostí a Fifikova hlavička sa taktiež neujala. Hostia naopak opečiatkovali iba tyč domácej brány. Po prestávke hostia v rýchlom slede dvakrát skórovali, keď najprv Barczi ďalekonosnou strelou trafil pod brvno a neskôr poistil vedenie Kerekeš, ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži pred domácou bránou. Domáci sa nevzdávali a polhodinu pred koncom znížili Suvákom, ktorý vyrazenú loptu brankárom po strele Strámu poslal do siete. Vyrovnávajúci gól dosiahol Daniel, ktorý využil chybu hosťujúceho gólmana. V 78. min. uvidel hráč hostí Szabó druhú žltú kartu a po následnej červenej musel predčasne pod sprchy. V nastavenom čase domáci dosiahli vedúci gól, ale arbiter ju pre faul na brankára neuznal. Remíza bola spravodlivým vyjadrením pomeru síl na ihrisku.

G: Suvák, Daniel Barczi, Kerekeš, ŽK: P. Juhász, Zajdó Bollo, Szabó 2, ČK: Szabó (Lipovník), R: S. Gallo, DZ: Hadar. D: 100, Jablonov n/T: Balázs Suvák, Daniel. P. Juhász, Gamba, Viszlay, Strama, L. Miliczký, Bányász, Zajdó, Fifik, striedali Erdélyi, Hlavček, Lipovník: Dányi Orosz, Barczi, Szabó, Ičo, Bollo, Szucs, Podracký, Kardoš, Németh, Kerekeš, striedal Grecmacher

BETLIAR - VLACHOVO

5:0 (0:0)

Prvý polčas bol vyrovnaný a hralo sa medzi šestnástkami. Domáci nastúpili v bráne s Kováčom, pretože Lojan sa zdržal na ceste z dovolenky. Neskôr predsa len prišiel a odchytal druhý polčas. V 26. min. nastrelil Lipták ml. tyč, na druhej strane na nereagoval nikto na dobrú loptu J. Zdechovana zo štandardky. Skóre sa začalo meniť hneď od začiatku druhého polčasu. V 47. min. využil chybu obrany Vávra a hlavou dostal domácich do vedenia. Potom Lojan včasným vybehnutím zlikvidoval rodiacu sa šancu Vlachova. O pár minút na to po Gonosovej šanci zahral Gunda rukou v šestnástke a Vávra z penalty zvýšil na 2:0. Hostia v snahe otočiť priebeh zápasu otvorili hru, čo však efektívne využívali domáci. V 70.min. úspešne zakončil brejk M. Árvay. Hostia pridali, no Vávra chladnokrvne zvýšil na 4:0. Nasledovala ďalšia šanca, no Vávrovu strelu odrazenú od tyče k J. Zdechovanovi obrana hostí zblokovala. Aj pri poslednom gólu bol prítomný Vávra. Po brejku jeho strelu Mlynár len vyrazil a Gonos už nemal problém stanoviť na konečných 5:0.

G: Vávra 3 (1 z 11 m), M. Árvay, Jar. Gonos, ŽK: R. Zdechovan, Handlovič, Fabian, Jar. Gonos Rupp, Jakab, R: Iglai, DZ: Krzák, D: 150, Betliar: Kováč R. Zdechovan, Kasper, Ľ. Árvay, M. Zdechovan, Jar. Gonos, J. Zdechovan, Handlovič, Barkasz, Vávra, M. Árvay, striedali Lojan, Fabian, Vlachovo: Mlynár M. Gecelovský, M. Hajdúk, Jakab, Gunda, Mar. Leško, Hricko, Z. Gecelovský, Rupp, J. Lipták, J. Lipták ml., striedali Leskovjanský, Sklenár

VYŠNÁ SLANÁ - KRUŽNÁ

4:1 (3:0)

Do vedenia sa domáci dostali po štvrťhodine hry, keď M. Gallo prekonal Salaia. O päť minút na to sa menil pomer síl na ihrisku. Po faule v šestnástke na Liptaia videl brankár hostí druhú žltú kartu a v bráne ho musel nahradiť hráč z poľa, obranca Lipták. Nariadenú penaltu sám faulovaný premenil. Po polhodine hry viedli domáci už 3:0, keď Fifikovu prihrávku Kračún na dvakrát dostal za chrbát náhradného brankára. Hostia sa do príležitostí dostávali po chybách domácich. Po prestávke sa obraz hry veľmi nezmenil. V 60.min. vrátil Liptai z rohu šestnástky loptu Zábrelovi, ktorý z voleja skóroval. Vzápätí urobili domáci chybu, hostia potiahli útok po krídle, nahral spätne na A. Szendiho, ktorý sa pretlačil cez Rogosa a korigoval výsledok na 4:1. Vo zvyšku zápasu mieril ešte Liptai dvakrát do rúk brankára a hostia ohrozovali Lindáka strelami z diaľky.

G: M. Gallo, Liptai (11 m), Kračún, Zábrel A. Szendi, ŽK: Vysoký, Gvizd Salai 2, ČK: Salai (Kružná), R: Lucza, DZ: Bodnár, D: 90, Vyšná Slaná: Lindák Fifik, Vysoký, Bendík, Krupár, Gallo, Krištof, Kračún, R. Rogos, Liptai, Zábrel, striedali P. Vido, Revaj, Gvizd, Kružná: Salai Lipták, Szabó, Mezei, L. Sendi, Rusznyák, Krága, Ivančo, Harabin, A. Szendi, Farkaš, striedal Kuchta

BRZOTÍN - RUDNÁ

6:2 (2:1)

Hostia pricestovali v dosť oklieštenej zostave, no napriek tomu sa ujali vedenia už v 5. min. Priamy kop Kontru brankár Lenkei trochu podcenil. Potom sa hralo viac v strede ihriska s náznakmi šancí na oboch stranách. Domáci sa k slovu dostali na konci prvej polhodiny hry. Najprv po priamom kope dopravil odrazenú loptu hlavou do siete R. Dókus a o päť minút na dostal Brzotín do vedenia Znak. Domáci pokračovali v nastúpenom trende aj po obrátke. Po rohu v 55.min. presne hlavičkoval Fedorkovič. Na 4:1 zvýšil z penalty Znak, keď predtým zahral rukou v šestnástke Demko. V 75.min. skóroval R. Dókus a bolo už 5:1. Hosťom sa podarilo ešte znížiť, keď strelu Domika vyrazil Lenkei pred Dávida, ktorý vrátil loptu do siete. Posledné slovo však mali domáci, keď po samostatnej akcii skóroval Fedorkovič.

G: Znak (1 z 11 m), R. Dókus, Fedorkovič po 2 Kontra, Dávid, ŽK: R. Dókus Molčan, R: Macko, DZ: Bobrík, D: 100, Brzotín: Lenkei Krištof, Kočiš, Kováč, L. Polyák, Mihály, R. Dókus, Bacso, Fedorkovič, Znak, Ovári, striedali Gášpár, Rudná: R. Szöllös Demko, Bor. Kurian, P. Szöllös, Molčan, Kontra, Dávid, Bačo, Lörinc, Domik, S. Ďuriček