Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Ondrušek obhájil, Oroszovú nahradila Hudecová

Košice - Počas uplynulého víkendu usporiadal Volejbalový klub Šaca za podpory MČ Košice-Šaca finálový turnaj Východného pohára v plážovom

volejbale. Turnaj bol vyvrcholením série turnajov v plážovom volejbale organizovaných po celom východnom Slovensku.

Vďaka vyrovnanému priebehu celej série finálový turnaj nemal jasného favorita. Istú účasť na tomto finále malo iba 16 najlepších mužských a 8 najlepších ženských párov. Nakoniec sa v Šaci stretlo 13 mužských a 7 ženských dvojíc, ktoré okrem putovného pohára pre najlepšieho plážového volejbalistu na východe bojovali o celkovú dotáciu 27 000 korún.

Boje sa v oboch kategóriách začali v sobotu, pričom v ženskej kategórii bol víťaz jasný už večer, muži hrali rozhodujúce zápasy až v nedeľu. V semifinálových zápasoch žien sa stretli Trebišovčanky Hudecová, Čontofalská proti Košičankám Korpovej, Čamekovej a druhé semifinále si zahrali Košičanky Zbojovská, Oroszová proti páru Obermanová, Haščáková. Trebišovská dvojica musela o postup do finále vybojovať vyrovnanú partiu, ale po setoch 21:15, 21:18 mohla pokojne čakať na svojho finálového súpera. Tým sa stala Zbojovská a Oroszová po výhre 21:5, 21:12. V boji o bronz mali viac síl a túžby po víťazstve Obermanová s Haščákovou, ktoré zvíťazili nad Korpovou a Čamekovou 21:11, 21:17. Finálový duel bol od začiatku vyrovnaný a prvý set získala Hudecová s Čontofalskou až po dráme 24:22. V druhom sete sa však prejavili väčšie skúsenosti Zbojovskej a Orosovej, ktoré vyhrali hladko 21:13. Mladé Trebišovčanky sa však z tejto prehry dokázali včas spamätať a v rozhodujúcom 3. sete zdolali košický pár 15:11, čím znemožnili Erike Oroszovej obhájiť celkové prvenstvo a Miroslava Hudecová si okrem víťazstva vo finálovom turnaji zabezpečila aj celkové prvenstvo vo Východnom pohári.

Mužské semifinále bolo pestrejšie a o postup do finále sa v prvom semifinále stretli trebišovská dvojica Baranyi, Németh so svidníckym duom Sipľak, Špak. Druhú semifinálovú dvojicu vytvorili Bardejovčania Ondrušek M., Semanišin a košicko-trebišovská dvojica Pčola, Micák. V boji o tretie miesto sa po prehre 1:2 (15:21, 21:17, 13:15) stretli Baranyi, Németh s dvojicou, ktorá prehrala 0:2 (13:21,11:21), Pčola, Micák. Bronzové medaily si z piesku v Šaci odniesli Trebišovčania Baranyi s Némethom a po setoch 21:19, 21:13 potvrdili víťazstvom rolu favorita. Mužské finále začalo jednoznačným prvým setom 21:6 v prospech Ondrušeka a Semanišina. V druhom sa síce hra vyrovnala, Svidníčania Sipľak, Špak bojovali, ale na rozbehnutých Bardejovčanov už žiadnu zbraň nenašli a aj v druhom sete im podľahli 17:21. Marek Ondrušek tak pre túto sezónu napodobnil svoj ženský náprotivok a okrem výhry vo finálovom turnaji sa stal aj celkovým víťazom Východného pohára. Navyše sa mu túto trofej podarilo aj obhájiť, a po minuloročnom triumfe je už dvojnásobným držiteľom putovného pohára.