Šanca na postup už neexistuje

Sportnet|3. sep 2007 o 00:00

MUŽI Slovensko - Bielorusko 68:75 (17:27, 41:40, 53:57)Basketbalisti Slovenska prehrali vo svojom záverečnom vystúpení v kvalifikačnej B-skupine

MUŽI Slovensko - Bielorusko 68:75 (17:27, 41:40, 53:57)

Basketbalisti Slovenska prehrali vo svojom záverečnom vystúpení v kvalifikačnej B-skupine B-divízie majstrovstiev Európy v Poprade s Bieloruskom 68:75 (41:40) a stratili aj teoretickú šancu na postup medzi európsku elitu. Zverenci trénera Milana Černického tak aj najbližšie dva roky strávia v B-divízii ME.

POPRAD. Slováci nastúpili bez rozohrávača Antona Gavela. Okrem absencie dirigenta ich zmorili aj žalúdočné problémy spojené s hnačkami, ktoré si priniesli zo stredajšieho vystúpenia v Albánsku. Vyčerpávajúcimi problémami bol postihnutý viac-menej celý tím.

Naši mali zlý úvod, chýbala im iskra a kým sa spamätali, že ide o všetko, prvú štvrtinu prehrali o 10 bodov. V druhej zlepšili obranu, doskakovali a najmä presnejšie strieľali a zdalo sa, že zápas bude po obrátke pokračovať v ich rytme. Lenže zaspali aj úvod druhého polčasu a v záverečnej časti ich črevnou chrípkou vyčerpané organizmy nemali šancu na zvrat. O ich prehre rozhodli aj katastrofálne trojkové pokusy (4 z 20), kým Bielorusi mali v tejto činnosti vyše 70-percentnú úspešnosť.

Skupinové boje vyvrcholia v stredu 5. septembra už bez Slovákov. Na programe sú zápasy: Bielorusko - Veľká Británia a Albánsko - Holandsko.

Zostava a body SR: R. Rančík 10, Míčka a Svitek po 6, Pandula a Gavlák po 4 (Leško 21, D. Novák 11, Szalay 6, Nuber a Pešta 0). Najviac bodov Bieloruska: Kudrautsau 17, Meščarakov 14, Veramejenka 13. TH: 23/18 - 38/21, fauly: 31 - 23, trojky: 20/4 - 11/8, rozhodovali: Kudlicki (Poľ.), Folházi (Maď.), 1500 divákov. ZOSTÁVAJÚCI VÝSLEDOK: Veľká Británia - Albánsko 110:78 (29:16, 60:40, 85:58), najviac bodov: Archibald 21 - Bilali 24.