Štvrtok, 24. september, 2020 | Meniny má Ľuboš, ĽuborKrížovkyKrížovky

Žakovce zosadili Kravany, novým lídrom Spišský Štvrtok

POPRAD. I. trieda Podtatranských futbalových súťaží Kamzík pokračovala počas uplynulého víkendu stretnutiami 5. kola.I. TRIEDAT. LOMNICA - SP.

I. TRIEDA

T. LOMNICA - SP. BELÁ 3:1 (2:0)

Úvod patril hosťom, ktorí zatvorili domácich na ich polovicu ihriska. Paradoxne však v sieti skončila prvá strela Lomničanov, keď po prihrávke od Riga Petras prehodil hosťujúceho brankára - 1:0. Aj ďalšie minúty patrili Beľanom, ktorí mali viac z hry. Nevychádzali im však finálne prihrávky a v 18. minúte si Petras s Rigom pozície vymenili a tentoraz skóroval hlavou druhý menovaný. Aj po obrátke tempo hry diktovali hostia a už v 47. minúte sa im podarilo znížiť zásluhou Strakulu. Po hodine hry mal tutovku na vyrovnanie Klokoč, no neuspel. V 70. minúte mohol rozhodnúť domáci Rigo, ale hoci nepochodil, v samom závere predsa len tretím gólom uzavrel skóre duelu, v ktorom prehralo lepšie mužstvo.

Góly: Rigo 2, Petras - Strakula. Pred 100 divákmi rozhodoval Melicherčík, ŽK: Kapsdorfer, Šupala - Obušek, Klokoč.

JÁNOVCE - MLYNČEKY 2:0 (2:0)

V úvodnej desaťminútovke sa oba celky iba oťukávali a akoby čakali, čo vymyslí ten druhý. Potom oba tímy pridali na dôraze i bojovnosti a hneď sa bolo na čo pozerať. V 15. minúte korunoval snahu domácich o strelenie vedúceho gólu Mangera, ktorý trafil excelentne - 1:0. Hostia neskladali zbrane a tiež hrozili nebezpečnými protiútokmi. V 31. minúte však už prehrávali 2:0, keď Gajdoš rozvlnil sieť. Aj po zmene strán sa duel niesol v podobnom tempe. Snaha mužstiev o strelenie gólu bola evidentná, no na výsledku sa už nič nezmenilo. Domáci preukázali väčšiu vôľu po víťazstve a preto tri body ostali zaslúžene v Jánovciach.

Góly: Mangera, Gajdoš. Pred 150 divákmi rozhodoval Vágner, ŽK: Soľava, Česelka (obaja Mlynčeky).

HUNCOVCE - STRÁŽE 2:1 (1:1)

Hosťom patril úvod, keď lepšie kombinovali. Už v 8. minúte skončil oblúčik jedného z ich hráčov na brvne domácej bránky a odrazenú loptu nedokázal nikto doklepnúť do opustenej svätyne. V 19. minúte sa prezentovali prudkou strelou domáci a aj následná hlavička tesne minula cieľ. Do vedenia išli hostia zásluhou Zgodavu, no dlho sa z neho netešili, lebo v 30. minúte strelou z 30 metrov Tomčák vyrovnal. Druhý polčas začali lepšie hráči Huncoviec, no v 51. minúte nepremenili pokutový kop. Strelecky disponovaný Tomčák však už onedlho predsa dostal svoje mužstvo do vedenia. Hostia znervózneli a hoci v závere vyvinuli tlak, vyrovnania sa už nedočkali.

Góly: Tomčák 2 - Zgodava. Pred 50 divákmi rozhodoval Frančák, ŽK: M. Jankura, Tomčák - Michálek, Zgodava, Slavkovský.

TOPOREC - LEVOČA 1:3 (0:2)

Favorizovaní hostia ovládli hru hneď od začiatku, boli rýchlejší i fyzicky zdatnejší. V 11. minúte otvoril skóre hosťujúci Šimo, ktorý trafil z 30 metrov. Levočania naďalej diktovali tempo hry a domáci sa nevedeli vysporiadať s ich presnosťou. Až v 27. minúte zaknihovali hostitelia prvý strelecký pokus, ale Miturova strela išla tesne vedľa. Po polhodine hry si loptu postavil Šimo a z priameho kopu ju trafil priamo do šibenice - 0:2. Druhý polčas prekvapujúco lepšie začali hráči Toporca, ktorí hýrili aktivitou. Najprv Mitura trafil žrď, aby v 50. minúte Punket po Pompovom centri znížil. Hra sa vyrovnala a domáci sa snažili aspoň o zisk bodu. Skúsení hostia však tlak ustáli a v samom závere tretím gólom rozhodli o svojom zaslúženom víťazstve.

Góly: Punket - Šimo 2, Bilinger. Pred 50 divákmi rozhodoval Melničuk, ŽK: Strakula - Kramarčík.

V. SLAVKOV - HRANOVNICA 4:0 (2:0)

Vo Veľkom Slavkove to bola od začiatku až do konca jednostranná záležitosť domáceho kolektívu, ktorý bol lepší vo všetkých herných činnostiach. Hostia pôsobili dosť odovzdaným dojmom a keď inkasovali, prejavilo sa to čoraz viac. V slušnom stretnutí boli najlepšími hráčmi na ihrisku domáci Lindeman, ktorý zaznamenal hetrik a hosťujúci brankár Sasák, ktorý chytil ďalších 4-5 gólov domáceho celku. Druhý polčas mal prakticky rovnaký scenár ako ten prvý a aj preto sa skončil rovnakým výsledkom. Hostia toho veľa neukázali, v závere rezignovali a napokon mohli byť radi, že zásluhou Sasáka odišli domov "iba" so štvorgólovou prehrou.

Góly: Lindeman 3, Gaj. Pred 80 divákmi rozhodoval Koč, ŽK: Valluš, Odrobina (obaja Hranovnica).

SP. ŠTVRTOK - LUČIVNÁ 3:1 (0:1)

Úvodná dvadsaťminútovka patrila domácim, ktorí zatlačili svojho súpera na jeho polovicu ihriska, ale gólovej odmeny sa nedočkali. Hostia úvodný tlak prečkali, postupne vyrovnali hru, pričom hrali veľmi takticky, pozične veľmi dobre a na rýchle protiútoky. Po jednom z nich sa im podarilo otvoriť skóre a do kabín odchádzali s jednogólovým náskokom. V druhom polčase domáci húževnatosťou otočili vývoj hry i výsledok. Okrem troch strelených gólov mali ďalšie šance, viac z hry a preto je ich víťazstvo plne zaslúžené.

Góly: Neuwirth 2, Jakubec - Michalík. Pred 200 divákmi rozhodoval Gavalier, ŽK: P. Bajtoš, Ľ. Bajtoš, Jakubec, Biskup - Madeja, Kečka, Diabelko, ČK: Macho (Lučivná).

ŽAKOVCE - KRAVANY 3:1 (2:0)

Líder z Kravian začal dosť ustráchane, čo bolo prekvapujúce. Domáci to dokonale využili a už v prvom polčase položili základ svojho cenného triumfu. Hostitelia boli aktívnejší a už v 7. a 12. minúte získali po krásnych akciách dvojgólové vedenie. Potom sa prelievali útoky na oboch stranách, ale do prestávky už ďalší gól nepadol. V závere prvého polčasu prišli Žakovce o vylúčeného Jankuru a v druhom dejstve tak hrali v početnom oslabení. Napriek tomu, že hostia mali viac z hry, domáci umnou hrou odolávali. V 55. minúte sa síce podarilo Kravancom znížiť, ale ďalšie šance už nedokázali realizovať. Naopak, v 72. minúte uzavreli skóre domáci, ktorí v tomto súboji predčili favorita v pohybe i aktivite.

Góly: Petrila 2, Kováč - Čečot. Pred 200 divákmi rozhodoval Kopec, ŽK: Novák, Mirga, ČK: Jankura (všetci Žakovce).

SP. ST. VES - BATIZOVCE 5:4 (4:1)

Na Zamagurí videli diváci výborné stretnutie, ktorému nechýbali góly, ktorých padlo až rekordných deväť. Hralo sa na výborne pripravenom ihrisku a bolo to veľmi korektné stretnutie. Prvý polčas lepšie vyšiel domácim. Tí viedli v 4. minúte už 2:0, keď najprv Eliáš trafil priamo do šibenice z 25 metrov a potom Michlík po priamom kope taktiež rozvlnil sieť. Hostia sa dostali k slovu v 20. minúte, keď po chybe domácich premenil Tvaružek samostatný nájazd. Ešte pred odchodom do kabín však ušli domáci svojmu súperovi na rozdiel troch gólov. Po obrátke šokovali Batizovčania, keď Tvaružek v priebehu deviatich minút pridal ďalšie tri góly a zrazu sa začínalo akoby odznova. Potom sa útoky prelievali na oboch stranách. Rozhodnutie padlo sedem minút pred koncom, keď domáci Ovčarik strhol víťazstvo na stranu hostiteľov.

Góly: Eliáš, Michlík, Fuchs, T. Potanecký, Ovčarik - Tvaružek 4. Pred 150 divákmi rozhodoval Chmura, ŽK: Polakovič, Bieľak, Fuchs, T. Potanecký - Benko.