Piatok, 18. september, 2020 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Žakarovce stále čakajú na víťazstvo

Podtatranci si zopakovali scenár z BrekovaV najvyššej regionálnej súťaži sa počas víkendu po stredajšej predohrávke deviateho kola hralo šieste

Podtatranci si zopakovali scenár z Brekova

V najvyššej regionálnej súťaži sa počas víkendu po stredajšej predohrávke deviateho kola hralo šieste kolo. Kuriózny gól padol v Sobranciach. Poprad tam ratoval remízu v nadstavenom čase brankárom Vernarským. Podtatranci si tak zopakovali scenár zo stredy v Brekove. Na vedúcej priečke je Svidník, ktorý si doma poradil s Veľkým Šarišom. Brekov je na druhej pozícii iba kvôli horšiemu skóre, bod si priviezol z Vysokých Tatier. Tretie sú Giraltovce, domáci trávnik v súboji s Turňou využili na plný bodový zásah. Žakarovce sú na dne tabuľky, po prvý raz síce bodovali, s Kráľovským Chlmcom sa rozišli nerozhodne 1:1, ale na premiérové víťazstvo v tejto sezóne stále len čakajú.

BUDÚCI PROGRAM

7. kolo sobota 8. septembra o 15.30 h.: Poprad - Giraltovce nedeľa 9. septembra o 10,30 h.: Lok. Košice - Žakarovce, o 15.30 h.: V. Šariš - Sobrance, Brekov - Svidník, Sp. Podhradie - V. Tatry, Kr. Chlmec - N. Myšľa, Barca - Bardejov, Turňa - Topoľany.

NAJLEPŠÍ STRELCI

8 gólov: Škirda (Sobrance)

6 gólov: Bučko (Svidník)

5 gólov: Koša (Svidník)

4 góly: Gálik (Giraltovce), Maťaš (V. Tatry)

3 góly: Gaži (Brekov),Uhrín (Giraltovce), Hritz (V. Šariš), Barbarič, Kopka (obaja Topoľany), Kurinčák (Lok. Košice), M. Murgáč (Sobrance), Cehuľa (V. Tatry)

2 góly: Markovič, Durbák, Zajac, Timura (všetci Barca), Kurty (Bardejov), Tomčák (Brekov), Pitoňák (Poprad), Horochonič (Svidník), Matfiak, Kaňuch (obaja Sp. Podhradie), Kakaščík (V. Tatry), Lukáč (V. Šariš), Posilný (N. Myšľa), Dudáš (Kr. Chlmec), Eperješi, Pelegrin (obaja Turňa)

1 gól: Beregsási, Eštočin, Hoščuk (všetci Barca), Pisárik, Bellák, Adamišin, Petráš, Soušek (všetci Bardejov), Košuda, Sukovský, Židzik (všetci Brekov), Erik Partila, Vojta, Mitáľ (všetci Giraltovce), G. Molnár, Kovásc, Berta, Popália (všetci Kr. Chlmec), Borza, Tököly, Gedeon, Grünvaldský (všetci Lok. Košice), L. Surgent, Pačinda, Bajusz, M. Surgent (všetci N. Myšľa), Vernarský, Gajan, Dzuriak, Džurňák, Kočiš (všetci Poprad), Komár, Sloboda, Nemčík, Vasiľ (všetci Sobrance) Paňko, M. Medvec, J. Medvec, Husák, Harakaľ (všetci Svidník), Kontroš, Papcún, Glevický (všetci Sp. Podhradie), Horvath, Ivan (obaja Turňa), Dinis, Bandžuch, Župa (všetci V. Šariš), Belej, Vida (Žakarovce).

Vlastný gól: Korfant (Kr. Chlmec), Kovács (Kr. Chlmec), Rener (V. Tatry), Pokrivčák, Barbuščák (obaja Sp. Podhradie).

(jb)

GIRALTOVCE - TURŇA 1:0 (0:0)

GIRALTOVCE. Giraltovčania mali stálu prevahu avšak proti pozornej defenzíve Turne sa nevedeli presadiť. Navyše stál proti nim brankár Rebej, najlepší muž na ihrisku. Zmaril vyložené šance Uhrína, pomohla mu aj žrď a Vojtova strela šla nad. Všetky ostatné lopty skončili v jeho rukách. Hostia zahodili svoje šance Eperješim a Ivanom už v prvom polčase a Ivan v 71. min. trafil brvno. Domáci sa nevzdávali a hoci sa na ich kopačky vkradla nervozita, dobíjali bránku Turne. Ich neutíchajúca bojovnosť priniesla vytúžený úspech. V 89. min. zblízka skóroval Mitaľ. Futbalisti Turne sa predstavili ako veľmi zdatný celok a o to je víťazstvo Slovana cennejšie a séria víťazstiev sa natiahla na číslo štyri.

Gól: 89. Mitaľ. ŽK: Sokol - Béreš, Horváth. Rozhodca: Džima. Divákov: 400. Giraltovce: Štefánik, P. Partila, Mitaľ, Varga, Sokol, Digoň (68. Cauner), Gálik, Vojta, E. Partila, Uhrín, Blaško. Turňa: Rebej, Szabo, Derjan, Pelegrín, Ondernický, Ivančo (61. Švec), Béreš, Erdelyi, Ivan, Eperješi, Horváth.

M. DEUTSCH

Topoľany Barca 1:4 (1:1)

TOPOĽANY. Aj keď sa do vedenia dostali domáci už v 3. minúte vďaka hlavičke Kopku, prvá polhodina patrila jasne hosťom. V prvých 20 minútach mali štyri vyložené šance, no Brankár Komenda držal Topoľany nad vodou. Kapituloval však v 21. minúte po penalte Durbáka nariadenú za ruku domáceho obrancu Surmina. Hostia strhli vedenie na svoju stranu tri minúty po prestávke, keď sa do čierneho trafil Zajac. Keď krátko po hodine hry pridali tretí úspech Timurom, bolo viac-menej rozhodnuté. Topoľany sa síce snažili o zvrat, no bezúspešne. Definitívnu podobu výsledku dal druhý gól agilného Zajaca minútu pred koncom.

Góly: 3. Kopka 21. Durbák (11 m), 48. a 89. Zajac, 64. Timura. Rozhodoval: Korinko. Divákov: 300. Topoľany: Komenda Surmin, Firda, Barbarič, Bereš Čornej (52. Mitro), Rebej, Horňák (74. Mitnik), Lorinc (68. Kandala) Kopka, Csomos. Barca: E. Kolbas Duplinský (77. Hudák), Markovič, Tomašiak, Kováč Timura, Turčík, Brunovský, Durbák (82. Milkovič) Pástor, Zajac (89. Eštočin).

J. ČÚRNY

Žakarovce - Kr. Chlmec 1:1 (0:0)

ŽAKAROVCE. Domáci na stretnutie nastúpili odhodlaní zabodovať a pripísať si prvé body. V 35. min. po akcii domácich Garčárovi odskočila lopta pred brankárom v čistej šanci. Útoky sa striedali na obidvoch stranách, domáci ale mali 1. polčas viac z hry. Hostia niekoľkokrát nebezpečne zaútočili. V 52. min. po centri z pravej strany od Beleja a následnej dorážke strelil gól Vida a bolo 1:0. Po samostatnej akcii domácich Diro v 62. min. sám pred brankárom ho neprestrelil. V 70. min. z priameho voľného kopu z 20 m domáci Švarc neprestrelil brankára hostí, ktorý loptu vyrazil na roh. V 76. min. v čistej gólovej šanci domáci Belej na dvakrát neprekonal brankára hostí. V 82. min. po samostanej akcii vyrovnal stav stretnutia na 1:1 Gabriel Molnár. Domáci celý druhý polčas tlačili hostí, ale zo štyroch gólových šancí sa im nepodarilo dať viac gólov.

Góly: 52. Vida - 82. G. Molnár. ŽK: Maršálek, Vida - P. Novák, Borisza. Rozhodca: Palinský. Divákov: 240. Žakarovce: Petkáč - Maršálek, Švarc, Macejko, Kandrik, Kruželák, Vida, Garčár, Diro, Drajna (67. Čollák), Belej. Kr. Chlmec: Tóth - Dako, Korfant, Novák, Popália, Nagy (52. T. Batta), Tarczy (66. Doboš), Berta, R. Batta, Dudáš (86. Borisza), Molnár.

D. PINDROCH

Vysoké Tatry - Brekov 1:1 (1:0)

VYSOKÉ TATRY. Od začiatku zápasu hrali domáci útočný nátlakový futbal s úmyslom čím skôr rozhodnúť zápas vo svoj prospech. Hostia sa zamerali na pozornú defenzívu s možnosťou rýchlych kontier, ktoré však nedoťahovali dokonca. V 13. min. mal gólovú možnosť Renner po centri Kakaščíka, ale jeho hlavička trafila iba ruky Rodáka, ktorému lopta vypadla, ale nikto ju nedotlačil do siete. V 40. min. sa menilo skóre, keď Kakaščík našiel Maťaša a jeho strela vymietla šibenicu. Druý polčas pokračoval náporom domácich, ktorí však nevyužili žiadnu zo svojich príležitostí. Hostia mali jedinú možnosť v 88. min. keď po centri do šestnástky ostal sám pred bránou Židzik a vyrovnal skóre zápasu. Zápas, v ktorom mali Vysoké Tatry jedoznačnú prevahu, skončil nezaslúženou deľbou bodov.

Góly: 40. Maťaš - 88. Židzik. ŽK: Kakaščík - Rodák, Sukovský, Pivovarník, Melník 2x. ČK: Melník po dvoch ŽK (Brekov). Divákov: 260. Rozhodoval: Jančura. Vysoké Tatry: Daniš - Šefc, Kostolník, Cehula, Šimšaj, Groman (85. Lumtzer), Kakaščík, Buc, Budzák, Renner (72. Porochnavý), Maťaš. Brekov: Rodák - Košuda, Sukovský, Albičuk, Jabčanka, Hoclár (58. Židzik), Pivovarník, Tomčák, Chudina (90. Sokol), Gaži, Melník.

M. KOLODZEJ

Bardejov - Lok. Košice 1:0 (1:0)

BARDEJOV. Domáci vyrážali zo zabezpečenej obrany a v 7. minúte Pisárik ideálne našiel Belláka, ktorý z hranice šestnástky mieril presne. Robili aj dosť chýb v strede poľa, kde odovzdávali loptu súperovi. V 27. min. zaútočil Hvizdoš a Grunvaldský minul ľavú žrď Lukáčovej brány. V 33. min. šancu mal Jurek a v závere prvého polčasu Bellák prehodil obranu Košíc, no Petráš prehral súboj s Novákom. Po obrátke boli hostia iniciatívnejší a Gedeon v 58. min. šancu nevyužil, podobne sa nedarilo domácemu Pisárikovi. Domáca obrana na čele s Adamišinom bola pozorná a hostia si neporadili akurát Škarbek vyskúšal pozornosť Lukáča. Domácim v závere stretnutia nevychádzali nielen brejky a najmä finálna prihrávka, ale aj štandardné situácie. Bojovnosťou dokázali uhrať tesné víťazstvo, hoci šancí mali aj na dve stretnutia.

J. ŠČERBÍK

Gól: 7. Bellák. ŽK: Didík. Rozhodca: Ištoňa. Divákov: 300. Bardejov: M. Lukáč - Topalovič, Savič, P. Adamišin. Kendra - Petráš, Didík, Kurty (68. Soušek), Vasiliak - Pisárik (87. Sališ), Bellák. Lok. Košice: Novák - Mačaj (46. Škarbek), Chalúpka, Borza, Halapin (54. Gedeon) - Jurek, Hvizdoš, M. Kakaščík (68. Bezdeda) - Grunvaldský, Kurinčák.

N. Myšľa - Sp. Podhradie 2:0 (1:0)

NIŽNÁ MYŠĽA. Do zápasu nastúpili hostia aktívnejšie, no už v 6. min. po zahratí rohového kopu dobrú príležitosť spálil hosťujúci Papcún. V 9. min. sa do šance dostali aj domáci, ale tutovku zahodil M. Surgent. V 16. min. domáci brankár na dvakrát zneškodnil šancu hostí. Hostia v týchto momentoch mali o niečo viac hry, ale vyložené príležitosti si nevytvorili. Ich aktivitu schladili domáci, keď v 48. min. po peknej kombinácii hráčov Bajusz - Večeřa nekompromisne pod brvno zavŕšil L. Surgent a otvoril skóre stretnutia. Aj druhý polčas hostia začali aktívne, zahrávali niekoľko štandardných situácií. V 74. min. sa domácim podaril protiútok a po prihrávke Večeřu Pačinda upravil na 2:0. Hostia sa nevzdávali, ale boli to domáci, ktorí v 85. min. spálili veľkú príležitosť.

V. WANTRUBA

Góly: 38. Surgent L., 74. Pačinda. ŽK: 0. Rozhodca: Dolhý. Divákov: 200. N. Myšľa: Trembeckí - Kandráč, Kaššai, Kičura, Eštočin, Pačinda (78. Krajcar), Večeřa, Surgent M. (52. Bujňák), Surgent L., Bálint, Bajusz (82. Posilný). Sp. Podhradie: Ďurica, Babej, Kontroš, Pokrivčák (44. Kašper), Lendacký (54. Špiner), Barbuščák, Matfiak (86. Janik), Papcún, Kaňuch, Glevický, Mišenčík.

SOBRANCE POPRAD 1:1 (1:0)

SOBRANCE. V 9.minúte aktívny M. Murgáč poslal loptu pred bránu a kanonier Škirda ju poslal do siete 1:0. Po štvrťhodine hry si hostia takmer dali vlastný gól, keď Kšenzakovičova hlavička tesne minula bránu. V 34.min. rozhodca oprávnene neuznal gól Popradčanov, pretože Dzuriak bol pred jeho strelením s loptou už mimo ihriska. O tri minúty domáci hráči nezachytili loptu v pokutovom území, v poslednom okamihu však Gutič vypichol loptu Dzuriakovi. V úvode druhého polčasu M. Murgáč pálil vedľa pravej žrde. Neskôr nevyužil samostatný nájazd. V nadstavenom čase Podtatranci vyrovnali. Zaujímavé je, že gól zaznamenal Vernarský, ktorý sa v závere z brány presunul do poľa.

(janč)

Góly: 9.Škirda 90.+ Vernarský, ŽK: Gutič, Viňanský, Škirda, Horvat Rams, Pazúr. Rozhodca: Schlesinger. Divákov: 300. Sobrance: Vasilenko Mihaľovič (63.Ličko), Svoboda, Horvat, Klamo Komár, Gutič, Viňanský (82.Pavlina), Vasiľ Škirda, M. Murgáč. Poprad: Vernarský Gajan, Kočiš, Pazúr, Ondruš Rams (79.Kubesa), Dvorožňak, Dzuriak (80.Frank), Pitoňák Kubus, Kšenzakovič (68.Žemba).

Svidník V. Šariš 2:0 (1:0)

SVIDNÍK. Hostia sa v Svidníku predviedli sympatickým výkonom so snahou o kombinačný futbal, no s jednou strelou do priestoru brány súpera z priameho kopu proti ofenzívnej sile Svidníka uspieť nemohli. V domácom drese sa do siete pýtali v prvom polčase najskôr pokusy J. Medveca a padajúci list Paňka, ktorý spod brvna vytiahol Bálint, lenže skóre sa prvýkrát menilo v 27. minúte, keď sa Bučko poďakoval za gólovú prihrávku Husákovi. V závere prvého polčasu ešte Paňko nedotiahol do úspešného konca svoj samostatný nájazd z polovice ihriska a Horochonič trafil z priameho kopu žrď. Po zmene strán domáci s prehľadom kontrolovali priebeh diania na trávniku, pričom druhú gólovú poistku pridal v 66. min. opäť Bučko. Ďalšie presné zásahy už diváci nevideli, domácemu gólmanovi Vaňkovi sa podarilo udržať si čisté konto.

I. MAKÓ

Góly: 27. a 66. Bučko. ŽK: Vasiľ. Rozhodkyňa: Kosturová. Divákov: 700. Svidník: Vaňko - Matvej, Kočiš, Vyravec, Harakaľ, M. Medvec (80. Puchír), Horochonič, Paňko, Bučko, Husák (85. Pustý), Koša (10. J. Medvec). V. Šariš: Bálint - Harčár, Dinis, Hriško, Krajňák, Bandžuch, Kacvinský, Marchevský (78. Štuller), Hritz, Vasiľ, Župa.