Polomčania sú stále bez prehry

Sportnet|4. sep 2007 o 00:00

VLACHOVO - VYŠNÁ SLANÁ 2:2 (1:1)VLACHOVO. Susedské derby veľa futbalového umenia neprinieslo. Po rohu Gundu so šťastím dostal domácich do vedenia

VLACHOVO - VYŠNÁ SLANÁ 2:2 (1:1)

VLACHOVO. Susedské derby veľa futbalového umenia neprinieslo. Po rohu Gundu so šťastím dostal domácich do vedenia Hajdúk. Hostia odpovedali strelou Liptaia, ktorú Organ len s problémami odvrátil. Na konci polčasu vyrovnal krížnou strelou Kračún. Po prestávke dostala hra na chvíľu spád. Najprv spálil vyloženú šancu Jakab, potom domáci ani na štyrikrát nedostali loptu za Lindákov chrbát. Ďalší gól prišiel až v 70. min., keď po ruke Krupára premenil penaltu Hronec. Sedem minút pred koncom tak využil chybu v obrane Liptai. Posunul loptu Zábrelovi, ktorý zabezpečil pre Vyšnú Slanú bod.

Góly: M. Hajdúk, Hronec (11 m) - Kračún, Zábrel, ŽK: Z. Gecelovský, Jakab - Kračún, Krupár, M. Vido, R: S. Gallo, DZ: J. Šimšík, D: 100, VLACHOVO: Organ - M. Gecelovský, Hricko, Mar. Leško, Hajdúk, Jakab, Z. Gecelovský, Gunda, Rupp, Lipták ml., Hronec, striedali Mlynár, Leskovjanský, Sklenár, VYŠNÁ SLANÁ: Lindák - P. Vido, Krupár, M. Gallo, Bolaček, R. Rogos, Zábrel, Fifik, Liptai, M. Vido, Kračún, striedali Bendík, Krištof

(pp)

GEMERSKÁ POLOMA - JABLONOV n/T 5:2 (2:1)

GEMERSKÁ POLOMA. V oslabenej zostave bez bratov Greškovcov začal líder náporom a vedenia sa ujali, keď roh P. Liptáka premenil Gunár. O desať minút Mar. Ďuriček pohotovo dorazil strelu Vargu. Domáci sa trocha uspokojili, čo využili hostia a v závere polčasu znížili gólom A. Balázsa. Po obrátke nastúpili domáci so snahou natiahnuť náskok. Hlavičkou sa presadil kanonier R. Lipták. Hostia sa nevzdávali. Upokojenie prišlo po ruke v šestnástke, keď penaltu premenil R. Lipták. Hostia ešte dokázali znížiť hlavičkou Viszlaya. Tri minúty pred koncom uzavrel gólový účet Gunár.

Góly: Gunár 2, R. Lipták 2 (jeden z 11 m), Mar. Ďuriček - A. Balázs, Viszlay, ŽK: 0 - Viszlay, R: Macko, DZ: Krzák, D: 150, GEM. POLOMA: Krnáč - Ľ. Ďuriček, Hatvaník, P. Lipták, Gunár, Ferenčák, Varga, P. Rogos, Žúdel, R. Lipták, Mar. Ďuriček, striedali Očkaik, Galajda, JABLONOV n/T: R. Balázs - Zajdó, Strama, Viszlay, Tamás, Erdélyi, Karafa, Fifik, Miliczký, Hlavček, A. Balázs, striedali Páll, Szilaši, Bányász

(pp)

LIPOVNÍK - BETLIAR 3:0 (3:0)

LIPOVNÍK. Po opatrnom úvode sa hralo v réžii domácich. Skóre otvoril Kerekeš. Nasledovala hlavička Grecmachera, ktorú betliarsky gólman skvele zlikvidoval. O pár minút však už tak úspešný nebol, keď Grecmacher vystrelil spoza obrancov. Na 3:0 zvýšil hlavičkou Ičo. Domáci pokračovali v nápore, strele Šalamona i hlavičke Kerekeša stálo v ceste brvno. Na druhej strane vyskúšal pozornosť Dányiho strelou Vávra. Kanonier Betliara zamestnal domáceho gólmana aj hneď po prestávke. Hra sa postupne vyrovnávala. Gól však diváci už nevideli. V závere ešte preloboval Vávra Dányiho, no lopta skončila na sieti.

Góly: Kerekeš, Grecmacher, Ičo, ŽK: Orosz, Ičo - Kasper, Ivanko, R: A. Farkaš, DZ: J. Antal, D: 120, LIPOVNÍK: Dányi - Orosz, Barczi, Šalamon, Ičo, Bollo, Podracký, Szücs, Kardoš, Kerekeš, Grecmacher, striedali Németh, O. Farkaš, BETLIAR: Lojan - M. Zdechovan, Ľ. Árvay, Kasper, Ivanko, Šlosár, Handlovič, Fabian, M. Árvay, Vávra, J. Zdechovan, striedali Schvarz, Kováč

(pp)

KRH. DLHÁ LÚKA - RUDNÁ 4:2 (1:1)

KRH. DLHÁ LÚKA. Pred peknou diváckou kulisou sa hral kvalitný futbal. Domáci začali útočne a vytvorili si množstvo šancí. Tie však úspešne likvidoval gólman Szöllös a po štvrťhodine hry ujal hostí do vedenie Kontra. O dve minúty vyrovnal Korintuš. Po prestávke vedenie domácim zabezpečil Kakalejčík z nariadenej penalty a strelecky sa začalo dariť aj Rigóovi a Mar. Péčimu, ktorí pridali ďalšie dva góly. Hostia v poslednej minúte dokázali výsledok už iba korigovať, autorom úvodného gólu Kontrom.

Góly: Kakalejčík (11 m), Mar. Péči, Korintuš, Rigó - Kontra 2, ŽK: Mar. Péči, Rigó - Šimon, L. Dávid, Molčan, R: Petro, DZ: Máté, D: 200, KRH. DLHÁ LÚKA: Orosz - Csobády, Soltész, Kakalejčík, Mir. Péči, Mar. Péči, Korintuš, Parditka, Rigó, Mikulec, Darvaš, striedali Dunka, Klárik, RUDNÁ: R. Szöllös - Šimon, Orbán, Kontra, Demko, P. Szöllös, Ján Gonos, L. Dávid, Molčan, Domik, Bačo, striedali Köteleš, Bor. Kurian

(kcs)

KRUŽNÁ - BRZOTÍN 1:3 (0:2)

KRUŽNÁ. Domáci, ktorí sú stále bez bodu, opäť doplatili na nedôslednosť v zakončovaní. Trestuhodne tutovky pozahadzovali Farkašom, A. Szendim aj Ivančom. Kombinačnejším hosťom sa postupne podarilo streliť dva góly, keď Zsemličku prekonali po samostatných únikoch Fedorkovič a A. Polyák. Po obrátke tutovku vynechal hosťujúci Znak, ktorý odrazenú loptu od tyče vyslal z tesnej blízkosti nad bránu. I napriek tomu hostia pridali tretí gól, keď Óvari ušiel obrancom a popod padajúceho brankára skóroval. Čestný úspech domácich zaznamenal po skrumáži pred gólmanom Lenkeiom v 70. min. striedajúci Ivančo.

Góly: Ivančo - Fedorkovič, A. Polyák, Ovári, ŽK: 0 - F. Demeter, R: Jonáš, DZ: Székely, D: 180, KRUŽNÁ: Zsemlička - Brúgoš, Szabó, Lipták, Mezei, Krága, Kuchta, Rusnyák, L. Sendi, Farkaš, A. Szendi, striedal Ivančo, BRZOTÍN: Lenkei - L. Polyák, Kočiš, Demeter, Bačo, Fedorkovič, Znak, Ovári, R. Dókus, Krištof, A. Polyák, P. Gášpár

(kcs)

DEDINKY - PAČA 3:1 (2:0)

DEDINKY. Lokomotíva začala ofenzívne, no M. Chabada zahodil hneď v 2. min. penaltu. Domáci pokračovali v tlaku a do vedenia ich dostal Čik. Domáci boli aj naďalej lepším mužstvom. No v druhej polovici polčasu začali byť hostia nebezpečnejší. Gajdošov gól však pre ofsajd neplatil. Desať minút pred koncom využil svoju rýchlosť M. Chabada pridal druhý gól. Po prestávke sa hostia chopili šance. Séria trestných kopov vyvrcholila strelou Gajdoša, ktorý nachytal M. Ogurčáka na hruškách. Hostia mali navrch aj naďalej, gól po rohu však neplatil, pretože lopta sa dostala za bránkovú čiaru. Definitívne rozhodnutie padlo desať minút pred koncom, keď si strelu M. Chabadu zrazil Sústrik nešťastne do vlastnej siete.

Góly: Čik, M. Chabada, Sústrik (vlastný) - Gajdoš, ŽK: P. Ogurčák - Ruszó, Šomšák, Gajdoš, Sústrik, R: L. Šalamon, DZ: J. Šalamon, D: 150, DEDINKY: M. Ogurčák - Laurinc, P. Ogurčák, Chochol, Tököly, S. Ogurčák, Ľ. Pamula, Surovský, Novák, Čik, M. Chabada, striedal Putnocký, PAČA: Manko - Polyák, Znak, Sústrik, Cmorik, Adam, Ruszó, Bocko, Filiczký, Gajdoš, Šomšák

(pp)

DOBŠINÁ - PLEŠIVEC 3:1 (3:0)

DOBŠINÁ. Domáci začali lepšie a skóre otvoril Grančák, keď sa presadil v skrumáži pred Šofrankovou bránou. Hneď po rozohrávke stratili Plešivčania loptu a Brnčík zvýšil náskok. V polovici polčasu sa k slovu dostali aj hostia, keď sa zoči voči Breuerovi nepresadil Laven a potom hlavičkoval tesne nad Bodnár. V poslednej minúte polčasu prehlavičkoval brankára súpera Grančák. Po prestávke nastrelil Barnák žrď. O jediný úspech Plešivčanov sa postarala nová posila Szeman, keď po dlhom aute poslal do siete loptu predĺženú Szaniszlom. Gól mal v samom závere na kopačke Tomi, ktorý síce prehodil Breuera, no z bránkovej čiary odvrátil Brnčík.

Góly: Grančák 2, Brnčík - Szeman, ŽK: Grančák, Horváth - Samko, Szaniszló, R: Molnár, DZ: Gášpár, D: 240, DOBŠINÁ: Breuer - Leško, Herško, Lukáč, Grančák, Barnák, Valentko, Mačejovský, Fabian, Brnčík, Faltín, striedali Horváth, Jakubčo, Potočný, PLEŠIVEC: Šofranko - Lipták, Macho, A. Kovács, Szeman, Bodnár, V. Kováč, Viola, Szaniszló, Laven, Tomi, striedal Samko